Autor Wątek: Koniec Gildii Komiksu?  (Przeczytany 138014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 26, 2018, 07:18:00 am »
Heh, z drugiej strony czytając forum.gildia właściciele widzą jak na dłoni, że czytelnicy forum olewają sklep gildia :)

Offline LucasCorso

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 26, 2018, 07:28:16 am »
Już sam fakt istnienia wątku, w którym użytkownicy wymieniają się podpowiedziami gdzie kupować komiksy najtaniej (a zrozumiałe jest, że to nie u nich) jest dla mnie zupełnie zrozumiałym powodem, dla którego nie chcą dalej wspierać forum.

Jako użytkownik forum jestem zasmucony, żeby nie powiedzieć rozgoryczony. Jednak jako wierny klient bonito ze zrozumieniem przyjmuję decyzję władz sklepu gildia...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline robbirob

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #242 dnia: Lipiec 26, 2018, 07:57:54 am »
Heh, z drugiej strony czytając forum.gildia właściciele widzą jak na dłoni, że czytelnicy forum olewają sklep gildia :smile:
No właśnie, ewidentnie to widać.

Stąd propozycja, aby forum podpiąć pod inny sklep, czy wydawcę może być nietrafiona. No chyba, że tego typu wątki byłyby odgórnie zabronione. Co rzecz jasna mijałoby się z celem, bo kto by nad tym czuwał i czyścił ewentualne spamowanie?

Offline misiokles

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:13:34 am »
Społeczność tworzą ludzie, nie domena. Nie ważne gdzie, ważne że jest admin, moderatorzy i ludzie to pisania postów. To co widnieje w adresie jest sprawą drugorzędną a serwisów "forowych" chuba jest kilka na rynku.

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:21:17 am »
Społeczność tworzą ludzie, nie domena. Nie ważne gdzie, ważne że jest admin, moderatorzy i ludzie to pisania postów. To co widnieje w adresie jest sprawą drugorzędną a serwisów "forowych" chuba jest kilka na rynku.

Oczywiście, tylko nie do końca mowa o domenie. A o szeregu czynników, dzięki którym takie rozwiązanie wydaje się być najprostsze. Samych ludzi (aktualnych userów) na pewno będziesz miał więcej podtrzymując to forum niż przenosząc je w inne miejsce bez jakiegośtam eksportu bazy danych z postami i kontami (o ile to w ogóle możliwe)

Offline robbirob

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #245 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:23:32 am »
Społeczność tworzą ludzie, nie domena. Nie ważne gdzie, ważne że jest admin, moderatorzy i ludzie to pisania postów. To co widnieje w adresie jest sprawą drugorzędną a serwisów "forowych" chuba jest kilka na rynku.
Zgadzam się, ale z drugiej strony czasy darmowego administrowania, moderowania, itp już minęły. Teraz wszystko w necie jest robione za coś, każdy chce mieć profity. Stąd w jakimś stopniu mogę zrozumieć propozycję z poprzedniej strony odnośnie nowego forum przypiętego do innego bytu typu sklep, wydawnictwo.
Wiążą się z tym plusy i minusy, oczywiste.

Offline Bartek Gawron

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #246 dnia: Lipiec 26, 2018, 08:59:11 am »
Heh, z drugiej strony czytając forum.gildia właściciele widzą jak na dłoni, że czytelnicy forum olewają sklep gildia :smile:
Nie wszyscy - na przykład ja nie olewam. Wszystkie polskie komiksy kupuję w Sklepie Gildii i zostawiam tam co miesiąc naprawdę kupę kasy. Uważam, że Sklep Gildii jest komiksowo najlepszy i wolę dać te kilka złotych wiecej i miec komiksy w stanie mint albo ew. na takie bezproblemowo wymienic, niz użerac sie z jakimis reklamacjami i niekumatymi ludzmi w dyskontach (pomijam tutaj FS, ale tam nie kupuję, bo daleko i chyba kartą placic nie mozna).

Z kolei Bonito dedykuję kupowaniu książek i ogolnie jestem w tym kontekscie z Bonito zadowolony, niemniej jednak choc dostaje zwykle egzemplarze ksiazek w stanie akceptowalnym, to jednak nie bylby on akceptowalny dla komiksow.

Podsumowujac: Sklep Gildii dla mnie rządzi i byłbym niepocieszony, gdyby również zakończył działalność.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline gobender

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #247 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:09:39 am »
^ I pewnie znalazłoby się więcej użytkowników kupujących w Gildii.

Offline marian381

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #248 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:26:45 am »
Widzę, że znowu pojawiają się głosy, żeby przenieść się na Filmożerców. Z naszej strony cały czas jesteśmy na tak i zapraszamy już teraz. Założymy wątek, w którym ustalimy wspólnie jakie działy stworzyć, wybierzemy moderatorów itd.

http://forum.filmozercy.com/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 09:57:33 am wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline vision2001

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #249 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:35:05 am »
http://forum.alejakomiksu.com/ ???
Najbardziej oczywiste rozwiązania chyba są najbardziej rozsądne i zasadne.
Jestem tam od dawna, przed nastaniem dla mnie czasów forum.gildia.pl, i z miłą chęcią zobaczyłbym sytuację jak forum.alejakomiksu.com znów zaczyna tętnić życiem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline laf

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #250 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:40:08 am »
^ I pewnie znalazłoby się więcej użytkowników kupujących w Gildii.
A no właśnie z ciekawości zrobiłem podsumowanie swoich zakupów w Gildii i wyszło nawet nieźle:
2014 - 1 zamówienie na łączną kwotę 329,04 zł,
2015 - 5 zamówień na łączną kwotę 1 098,38 zł,
2016 - 4 zamówienia na łączną kwotę 679,04 zł,
2017 - 7 zamówień na łączną kwotę 1 442,46 zł,
2018 - 3 zamówienia (w tym jedno dzisiaj) na łączną kwotę 624,67 zł.

Co ciekawe w 2017 r. na komiksy wydałem 4 232,55 zł, tak więc w Gildii zostawiłem aż 34% kasy ze wszystkich swoich ubiegłorocznych zakupów. Cholera, będzie mi szkoda nie tylko tego forum, ale również sklepu.

Offline robbirob

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #251 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:47:46 am »
...
Cholera, będzie mi szkoda nie tylko tego forum, ale również sklepu.
Ale czemu już któraś osoba z kolei pisze o sklepie? Przecież sklep działa, będzie dział i nikt go nie zamyka.

Offline laf

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #252 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:54:21 am »
Jakoś zakodowało mi się, że jedno powiązane jest z drugim.

Offline kenji

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:56:41 am »
strasznie dziwna akcja...
jakoś ciężko mi w nią uwierzyć, że nikomu z kierownictwa sklepu nie zależy na tym forum.
bo największym przegranym tej sytuacji będzie... właśnie sklep gildii.


alejakomiksu - moim zdaniem jest to najlepszy kierunek, tylko fajnie byłoby przenieść całą zawartość forum.


Offline Nawimar

Odp: Koniec Gildii Komiksu?
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:59:29 am »
Vision2001, tyle że z Aleją powoli robi się podobny problem jak z Gildią. Z różnych stron słyszy się, że stara gwardia (której i tak nie za wiele zostało) wymięka, a nowej brak. Dlatego nie zdziwię, się jeśli za niezbyt odległy czas Aleja podąży śladem Gildii. Stąd bardziej obstawiałbym opcję Filmożerców.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 10:03:12 am wysłana przez Nawimar »

 

anything