Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

Szare Uszko

<< < (2/3) > >>

misiokles:

--- Cytat: keram w Czerwiec 25, 2018, 06:16:02 pm ---A czy ja twierdzę, że jest On jakąś wyrocznią? 

--- Koniec cytatu ---


Offtop z przymróżeniem oka: napisanie 'on' z dużej litery w takim kontekście zmienia postać rzeczy :)

Nawimar:
Na ogół staram się doceniać eksperymenty takie jak utwór Piotrowskiego. Nie jestem natomiast zwolennikiem sytuowania ich w kontrze (i to takiej, która zmierza do ukazania takich właśnie prac jako bardziej wysublimowanych) wobec m.in. wymienionych klasyków europejskiego komiksu rozrywkowego. To zupełnie inne kategorie. Ale to tak na marginesie rzecz jasna.

absolutnie:

--- Cytat: Nawimar w Czerwiec 25, 2018, 07:10:08 pm ---Na ogół staram się doceniać eksperymenty takie jak utwór Piotrowskiego. Nie jestem natomiast zwolennikiem sytuowania ich w kontrze (i to takiej, która zmierza do ukazania takich właśnie prac jako bardziej wysublimowanych) wobec m.in. wymienionych klasyków europejskiego komiksu rozrywkowego. To zupełnie inne kategorie. Ale to tak na marginesie rzecz jasna.

--- Koniec cytatu ---


Oczywiście, że są to zupełnie różne kategorie i wcale nie twierdziłem, że należy te komiksy porównywać. Pomyślałem jednak, że publicysta "Krakersa" mógł dokonać swojej oceny, ponieważ w czasie, kiedy pisał swój tekst, zachodnich komiksow rozrywkowych u nas nieco brakowało i że bezpardonowość przytoczonej oceny właśnie z owego poczucia braku się wzięła.


Swoją drogą, nie wiem, czy klasyfikowanie "Szarego Uszka" jako eksperymentu jest właściwe. To przecież utwór dla dzieci, umiejętnie naśladujący sposób myślenia dziecka i sposób, w jaki dziecko rysuje.
Jeśli jest to eksperyment, to taki, który pozostaje całkowicie zrozumiały dla pięciolatka, dla trzydziestolatka zaś zdaje się stanowić przeszkodę nie do przejścia (vide to, co napisał Antosiewicz).

Odyn:
Jako dziecko, w latach 70tych, miałem tę książeczkę. Nawet nie wiedziałem wtedy, że to komiks. Dla mnie była to całkiem miła historyjka.

greg0:

--- Cytat: absolutnie w Czerwiec 25, 2018, 05:20:22 pm ---

Moim zdaniem jest to komiks, który każdy hardcore'owy fan komiksu powinien mieć na swojej półce.
Dlatego szczerze polecam.

--- Koniec cytatu ---


Se zamówiłem.
Dzięki za info.



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej