trawa

Autor Wątek: FAQ  (Przeczytany 2650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veyDer

FAQ
« dnia: Wrzesień 17, 2003, 08:53:49 am »
Temat ten ma służyć ustalaniu jednolitej odpowiedzi na dręczące nas kwestie. Nie mylcie tego z "Konfrontacja - kwestia zasad", lub "Pytania do Mythosa". Tutaj wrzucamy pytania już od razu z udzieloną odpowiedzią, co najwyżej dyskutujemy nad uściśleniami i w razie wejścia w życie jakichś zmian zasad dokonujemy poprawek tekstu.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline veyDer

FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2003, 09:03:18 am »
P: Czy bohater z The Crown może być częścią Grupy Dowodzeniowej (War Staff)?
O: Tak

P: Czy figurki stykające się rogami są w zwarciu?
O: Nie, aby być w zwarciu, należy stykać się maksymalną powierzchnią podstawki

P: Czy model w zasięgu Dowodzenia korzysta również z współczynnika Strach bohatera?
O: Tak, korzysta z Odwagi, Dowodzenia i Strachu
Uściślenie: Jesli w trakcie szarży model wyjdzie ze strefy Dowodzenia, jego Strach do testu jest wciąż zwiększony - strach testuje się w momencie deklaracji szarzy, a więc wtedy, kiedy model jest jeszcze w strefie Dowodzenia.

P: Czy wszystkie kości na Mutagenic trzeba zużyć w tym samym momencie?
O: O ile rzut na mutageny musi nastąpić wyłącznie na początku tury, to punkty mutagenów mogą być rozdzielone w dowolnym momencie, ale PRZED TESTEM danej cechy. Punkty mutagenów nie mogą posłużyć do podwyższenia współczynnika, by zaliczyć nieudany test. To jest jedyne ograniczenie.

P: Czy ruch modeli latających w powietrzu jest podwajany w przypadku szarży??
O: Nie. Lot jest rodzajem ruchu o stałej wielkości - chyba że jest modyfikowany przez czaru, umiejętności lub przedmioty.

P: Przyjęło się, że można przekroczyć limit punktów o połowę wartości najtańszej figurki. Jeśli moja najtańsza figurka jest warta 17 PA a limit jest 300 PA, to czy mogę mieć 308 czy 309 PA?
O: Nie możesz przekroczyć granicy połowy wartości najtańszej figurki, w tym wypadku 8.5 PA. Dlatego możesz mieć najwyżej 308 PA w armii.
Uściślenie: Koszt żadnego przedmiotu nie może zawierać się tylko w tych "nadprogramowych" PA. To znaczy, możesz wystawić figurkę za 15 PA, jeśli masz 286 PA, ale mając już 300 PA nie możesz np. kupić czaru za 5 PA nawet mieszcząc się w limicie nadprogramowych punktów.

P: Czy używając zdolności Nękanie (Harassment) można podejść (bo biegać przed strzałem nie można), strzelić a potem pobiec?
P: Czy figurka może część dystansu pokonać na piechotę a potem polecieć?
O: Nie, podczas tury używa się tylko jednego rodzaju ruchu. Albo bieg, albo lot, albo zwykły "spacerowy" ruch po ziemi.

P: Czy jeśli figurka została zaszarżowana, a po rozdzieleniu potyczek nie walczy z celem szarży, czy ten cel ma nadal minusy?
O: Minusy do szarży są (zgodnie z instrukcją) do końca tury. Niezależnie od tego, czy cel szarży walczy z szarżującym czy nie.

P: Czy czar Dark Sacrifice (kiedy cel zostanie zabity, każdy w B2B dostaje ranę z siłą równą wytrzymałości celu) można łączyć z Danse Macabre (Morbid Puppet jest niszczony a wszyscy w B2B dostają ranę z siłą równą połowie trudności czaru)?
O: Tak :)

P: Czy orkijski czar podwajający ruch podwaja również ruch pościgowy do końca rundy?
O: Tak

P: Czy ilość Punktów Wiary (T.F.) zaokrągla się w górę czy w dół?
O: W górę
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline BeRsErK

FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2003, 12:32:02 am »
Oki, małe sprostowanie do latania - po przestudiowaniu zdolności latanie nie zgadzało mi się brak zasady podwajania jej charakterystyki w przypadku szarż, zwłaszcza, że na angielskim i francuskim forum zachwala się tą zasadę jako pozwalajacą wymanewrować wrogie armie bez lataczy - oto co znalazłem a co potwierdziło moje przypuszczenia:

"Example: Reaper of Mid-Nor (curently at level 1) wishes to do a diving charge at a Griffon Lancier model 25cm away at level 0. The Reaper has a flying movement of 15cm. Does the Reaper then subtract 5cm from his movement for changing from level 1 to level 0 and then double it for a total of 20cm (and comming up short on the charge), or does he double his movement to 30cm and then subtract 5cm (and thus is successfull in his charge)?"

Odp:"I went out to read the official answers about flying on the french forum, so you may take this as an authoritative answer  

The 5cm substraction must be made before any kind of movement, so that in your example the reaper's maximum range of diving charge is 20cm.

In fact, that's the way it should be done :

 The Reaper's card is activated, and the player decides how he's going to move.
 Before any movement, 5cm are substracted to the Reaper's movement caracteristic (both flying and grounded) for each time he'll have to move to an adjacent level.
 The movement takes place, in accordance to what the Reaper may still do with whatever movement he has left..."

Oczywiście odpowiedz dotyczy innego zagadnienia ale przy okazji pokazuje, że latanie traktuje się w przypadku szarży jak zwykły ruch - a więc ulega podwojeniu;)

Offline Alchemik

FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2003, 10:12:47 am »
Cytat: "veyDer"


P: Czy model w zasięgu Dowodzenia korzysta również z współczynnika Strach bohatera?
O: Tak, korzysta z Odwagi, Dowodzenia i Strachu
Uściślenie: Jesli w trakcie szarży model wyjdzie ze strefy Dowodzenia, jego Strach do testu jest wciąż zwiększony - strach testuje się w momencie deklaracji szarzy, a więc wtedy, kiedy model jest jeszcze w strefie Dowodzenia.



Korzysta ale tylko wtedy gdy posiada daną cechę - tzn. Strach nie przenosi się na modele nie posiadające tego współczynnika. Jeśli zachodzi taka sytuacja - traktujemy strach modelu z umiejętnością dowodzenie jako odwagę.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline veyDer

FAQ
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2003, 06:29:32 pm »
P: Czy podczas Fazy Zbliżenia (Approach Phase) można korzystać z bonusu do Dyscypliny wynikającego z Grupy Dowodzeniowej (+2)?
O: Tak, można.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

 

anything