trawa

Autor Wątek: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?  (Przeczytany 27504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2018, 08:55:57 am »
Ale mi się cholernie smutno zrobiło. To tak już przyklepane, na 100%? Niby czytałem post @Gabriela, ale jakoś wciąż nie mogę uwierzyć w taki rozwój wypadków. Ja w przeciwieństwie do @LucasaCorso czy @misioklesa (i zapewne wielu innych użytkowników) żyję tym forum i jego wygaszenie to dla mnie wielka strata (zapewne jak dla wielu innych użytkowników).
Owszem kiedy ze zrozumiałych powodów odszedł @fragsel (pozdrowienia dla @Lucasa), a @graves nie był w stanie znaleźć kogokolwiek w zastępstwie (ironiczna kandydatura @Bazyla się nie liczy) było jasne, że garstka moderatorów, która pozostała będzie miała jeszcze większy ogrom pracy. No i widać, że w końcu ta bańka pękła (co bardzo obrazowo opisał @graves). Do tego doszły prawne sprawy i podkopywanie dołków przez takie osoby jak @Lokus czy przez takich idiotów jak @Feldkurat i cała społeczność budowana z takim mozołem przez kilkanaście lat runęła jak domek z kart.
Smutne to wszystko jest. I nawet jakiejkolwiek  deklaracje pomocy z naszej strony nic nie wskórają, jeśli ktoś decyzyjny z Gildii się nie wypowie czy w ogóle jest o co walczyć. Może Pan Szot też, podobnie jak @graves, ma już wszystkiego dosyć i nie chce mu się użerać z różnej maści oszołomami i nowymi przepisami prawnymi, nie mówiąc już o kwestiach finansowych i brakach kadrowych. W końcu oni to wszystko robią wolontarystycznie i jestem w stanie zrozumieć ich sytuację.

Niemniej jednak niech wszyscy wiedzą, że chcemy pomóc w utrzymaniu tego forum, proszę powiedzcie nam tylko JAK.

Może mi ktoś wyjaśnić po co dwa tematy o tym samym?
Żeby podkreślić, że chcemy pomóc.

Offline gobender

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:02:28 am »
Wolałbym żeby forum pozostało, jak nie trzeba się przenieść i tyle, może w nowym miejscu nie będzie ludzi pokroju LucasCorso co by było w sumie na plus  :biggrin:

Staramy się coś konstruktywnego ustalić, takie idiotyczne personalne wycieczki w niczym nie pomagają.

@ mkolek ze względu na ankietę jak rozumiem

Offline misiokles

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:13:52 am »
Ja w przeciwieństwie do @LucasaCorso czy @misioklesa (i zapewne wielu innych użytkowników) żyję tym forum i jego wygaszenie to dla mnie wielka strata (zapewne jak dla wielu innych użytkowników).
Ja też żyję tym forum, ale to nie pierwsze forum w moim życiu, które umarło/padło (choć pierwsze komiksowe) i zawsze znajdywałem sobie poźniej inne miejsce w sieci do czytania i pisana. Owszem, zawsze jest smutno gdy coś, gdzie się poświęciło kawał życia, przestaje istnieć - ale doświadczenie sprawiło, że nie hamletyzuję z tego powodu. Udzielam się na grupach fB, udzielam się tu, czytam blogi - nie czuję się dziwnym z powodu tego, że moje życie komiksowe nie ogranicza się do jednego miejsca.

Offline Kozza

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:14:56 am »
Smutne to wszystko jest. I nawet jakiejkolwiek  deklaracje pomocy z naszej strony nic nie wskórają, jeśli ktoś decyzyjny z Gildii się nie wypowie czy w ogóle jest o co walczyć. Może Pan Szot też, podobnie jak @graves, ma już wszystkiego dosyć i nie chce mu się użerać z różnej maści oszołomami i nowymi przepisami prawnymi, nie mówiąc już o kwestiach finansowych i brakach kadrowych. W końcu oni to wszystko robią wolontarystycznie i jestem w stanie zrozumieć ich sytuację.

obawiam się że dla właścicieli gildii forum przynosi więcej szkód niz pożytkuPo sobie wiem ze kiedyś kupowałem wyłącznie tam, a teraz głownie czekam na info na forum o promocjach i kupuje z innych źródeł.
Mam nadzieje ze w jakiś sposób uda sie uratować to forum w obecnej formie lub jako nowy twór nawiązujący do forum gildii.

Offline Antari

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:23:59 am »
obawiam się że dla właścicieli gildii forum przynosi więcej szkód niz pożytkuPo sobie wiem ze kiedyś kupowałem wyłącznie tam, a teraz głownie czekam na info na forum o promocjach i kupuje z innych źródeł.
Jeżeli to jest podstawą do zamknięcia forum to jest to naiwne myślenie.

Informacje o promocjach będą dalej się pojawiały na innych forach czy grupach na FB. Jeżeli chcą zwiększyć sprzedaż powinni się skupić nad lepszymi promocjami. Usunięcie forum na którym ktoś "przekleja" promocje z różnych miejsc to ruch który nie przyniesie żadnej zmiany. To samo z dyskusjami odnośnie niezaprzyjaźnionych wydawnictw. Zamknięcie forum moim zdaniem przyniesie samemu sklepowi więcej szkód finansowych niż pożytku, bo spowoduje znaczny odpływ użytkowników, którzy przez forum trafiali na sklep lub z przyzwyczajenia kupowali w sklepie Gildii, jednocześnie udzielając się na forum.

Offline Kozza

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:36:46 am »
Nie twierdze ze to powód zamknięcia forum, bo oprócz komiksów jest kilkanaście innych działów.Chodzi mi o to że byc moze dla właścicieli forum nie ma zadnej wartosci dodanej, a zawsze jakieś koszty generuje

Offline misiokles

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:53:16 am »
Oczywiście że generuje koszty gdyż fora są łatwym celem spam-botów i tym samym ddos ataków.

Offline LucasCorso

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2018, 10:15:10 am »
Nie przejmujcie się, wszędzie będą jacyś idioci. Jak nie ja, to pięciu innych ;)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline robbirob

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 27, 2018, 10:22:40 am »
Nie przejmujcie się, wszędzie będą jacyś idioci. Jak nie ja, to pięciu innych :wink:
Wolę Ciebie. Lepszy swój "idiota" niż nieznany. Tym bardziej pięciu :)

(Oczywiście Lucasie to żart. Zaznaczam to, choć wiem, że Ty to wiesz. Ale żeby zaraz ktoś mi nie zarzucił obrażania użytkowników).

Co do kosztów/zysków z forum. Jestem pewien, że koszty są spore, a zysków w ogóle. A może też straty w postaci odchodzących klientów. Więc ich decyzja może też mieć ugruntowanie finansowe/handlowe.

Offline nazareth

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 27, 2018, 04:36:16 pm »
Fora wymierają (taka tendencja), Gildia nie ma nic z tego forum (takie przypuszczenia, jak widzę nie tylko moje), więc Gildia zamyka nierentowny odcinek. Smutne, ale prawdziwe.

Offline misiokles

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 27, 2018, 04:44:46 pm »
To chyba nie Gildia zamyka, a zarząd Prószyńskiego. Sklep Gildia jest tylko częścią dochodu tej spółki i ucieczka 50 aktywnych forumowiczów komiksowych z zakupami w sklepie komiksowym Gildii jest całkowicie pomijalna. Wystarczy że kupi bonito.pl i tak nas złapie z powrotem  :badgrin:

Offline isteklistek

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 27, 2018, 05:04:41 pm »
Forum gildia może nie jest rentowne, ale nie wszystkie inwestycje takie muszą być. Tutaj jest marka, sporo jest zbudowane. Z jednej strony Prószynski operuje dużymi sumami pieniędzy, więc może sobie pozwolić na taką fanaberię jak forum, gdyby tylko chcieli. Z drugiej strony problem jest taki, że to nie wydawnictwo komiksowe, więc może im nie zależeć tak bardzo i wolą prowadzenie stron na mediach społecznościowych i rozsyłanie recenzenckich egzemplarzy, które później mogą linkować z blogów.
Ja wierzę, że się nad tym jeszcze zastanowią. Ktoś na górze pomyśli nad tym i zmieni decyzję, więc do samego końca się nigdzie nie mam zamiaru przenosić. Komiksowo się rozwija jako rynek, więc można przewidywać, że będzie jeszcze lepiej, ludzi będzie napływać. Przykład Sonia Draga, która stworzyła NSC i chyba są zadowoleni.


Jeszcze jeden argument. Współpraca miedzy Studio Lain i sklepem w kwestii limitek, które ma tylko sklep - moda na warianty to wzięło się z forum, tak więc może inni też korzystali by na tym forum, ale Prószyński powoli też by zyskiwał. Wszyscy wiedzą jak szybko się te limitki sprzedają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 05:14:08 pm wysłana przez isteklistek »

Offline nazareth

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 27, 2018, 05:13:03 pm »
Wystarczy że kupi bonito.pl i tak nas złapie z powrotem  :badgrin:
Dobre, chociaż to raczej bonito kupiłoby prószyńskiego coś mi się wydaje.

Offline Mruk

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 27, 2018, 06:52:07 pm »
Jestem przekonany na 100%, że decyzja o zamknięciu portalu i forum zapadła w sklepie Gildii, w wąskim kilkuosobowym gronie (a może nawet jednoosobowym), a nie w Prószyńskim.

Offline kas1

Odp: Co masz zamiar zrobić w związku z planami "wygaszenia" forum Gildii?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 27, 2018, 07:07:35 pm »
To by było bardzo smutne.

 

anything