Autor Wątek: Runaways  (Przeczytany 7832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Runaways
« dnia: Sierpień 08, 2018, 08:48:27 pm »
W mordeczkę! Pamiętacie dyskusję o tym, jak kilka osób stwierdziło po obejrzeniu przykładowych plansz, iż odpuści Runaways? Panowie, Panie dajcie szansę, Vaughan znowu to robi...

2/3 lektury pierwszego tomiszcza sprawiło mi ogromną frajdę, cudowna seria, kolejna cudowna seria zaserwowana Nam przez złeeego Egmonta! Nie wiem jak scenarzysta potrafi od pierwszych stron wessać czytelnika i pochłonąć go w przedstawiony świat. Ale jest to sprawa godna podziwu. Runaways to dojrzały komiks, choć na pierwszy rzut oka może na taki nie rokować. Wspaniałe są te igiełki jakie każdy z Nas zapewne odczuwał w relacjach z rodzicami. Niby znamy te kwestie z doświadczenia, ale mile ogląda się te schematy na kartach komiksu. Sprawdzają się wyśmienicie. Konstrukcja serii jak przystało na standardy scenarzysty są wykreowane od a do z. Tutaj nie ma miejsca na przypadek, wszystko jest ułożone a Naszą rolę jest tylko odkrywanie kolejnych twistów. A te są naprawdę celne. Superbohaterski patos zastąpiony jest świeżym powiewem młodzieńczej dezintegracji, chaos układa się w ład, po sztormie nadchodzi cisza, goją się rany, a czytelnik chce tylko i wyłącznie więcej i więcej.

POLECAM :smile:

Offline mappy

Odp: Runaways
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2018, 08:59:33 pm »
A spadaj bo ja tak twierdziłem i nie miałem tego w planach :doubt:

Offline midar

Odp: Runaways
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:18:03 am »
Sam byłem zdegustowany przykładowymi planszami (te otwarte na całą szerokość paszcze, w których nie mieszczą się zęby) i był to pierwszy komiks Egmontu, który od jakiegoś roku nie trafił do koszyka. Jednak korzystając z ostatniej promocji na Bonito kupiłem z zamiarem ew. oddania w prezencie. Cóż, z prezentu nici. Komiks jest świetny, wciągający od samego początku. Cieszę się, że dałem mu szansę i czekam na drugi integral.

JanT

  • Gość
Odp: Runaways
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:07:38 am »
i był to pierwszy komiks Egmontu, który od jakiegoś roku nie trafił do koszyka.
Jak od roku?

Ja polecałem (wręcz wmuszałem) od początku  :smile:

Offline midar

Odp: Runaways
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:53:56 am »
Jak od roku?


W sensie, że kupuję wszystko. A to była pierwsza pozycja, której nie nabyłem. Dokupiłem dopiero później (po długim wahaniu).
Owszem namawiałeś, zmuszałeś, etc. I miałeś rację  :biggrin: .



JanT

  • Gość
Odp: Runaways
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:56:07 am »
Ale to w maju zapowiedzieli  :smile:

Offline Murazor

Odp: Runaways
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2018, 09:34:50 am »
Nie wiem jak scenarzysta potrafi od pierwszych stron wessać czytelnika i pochłonąć go w przedstawiony świat. Ale jest to sprawa godna podziwu.
Mnie osobiście nie zainteresował żaden z bohaterów, no może Alex (przez podobne zainteresowanie do gier mmo). Świat, w którym istnieje tajna organizacja, o której nikt nie wie, ale w sumie to wiedzą wszyscy, bo przecież trzęsie całym miastem, czy nawet stanem? Ile razy wyśmiewany był Batman (nawet tutaj na forum), za to, że nie wiedział o Trybunale Sów? A Pride wygląda na jeszcze większe. Wg mnie bardzo naiwne założenie.
Runaways to dojrzały komiks, choć na pierwszy rzut oka może na taki nie rokować. Wspaniałe są te igiełki jakie każdy z Nas zapewne odczuwał w relacjach z rodzicami. Niby znamy te kwestie z doświadczenia, ale mile ogląda się te schematy na kartach komiksu. Sprawdzają się wyśmienicie.
Dokładnie, schematy. Nudne, powielane schematy. Mega sztampowe. Dziecko które się kłóci, bo rodzice chcą żeby robił co innego niż go interesuję. Dziecko, które kocha swoich wspaniałych rodziców, dziecko, które jest małą kochaną córeczką. Dziecko, które się czuje odizolowane i wpada w jakąś mroczną subkulturę. Mnie to nie porywa, żadnych zaskoczeń.

Konstrukcja serii jak przystało na standardy scenarzysty są wykreowane od a do z. Tutaj nie ma miejsca na przypadek, wszystko jest ułożone a Naszą rolę jest tylko odkrywanie kolejnych twistów. A te są naprawdę celne.
To jest racja, w większości przypadków sprawiało mi to przyjemność, ale widać, że niektóre twisty pojawią się na siłę. Ktoś o Y tak pisał, że w pewnym momencie pojawia się coś mega absurdalnego tylko po to by pchąć akcję, jakby brakowało pomysłu.
Spoiler: pokaż
Jak Alex mówi na końcu, ze specjalnie zaprosił wampira, żeby nauczyć ich współpracować - no przecież to jest kpina. Taki geniusz ten Alex i takie marne pomysły miał :doubt:

Superbohaterski patos zastąpiony jest świeżym powiewem młodzieńczej dezintegracji, chaos układa się w ład, po sztormie nadchodzi cisza, goją się rany.
Tutaj się zgodzę, jest inaczej, lżej i dzięki temu przyjemniej. Z młodzieżowych serii jednak dużo bardziej podobało mi się Young Avengers, czy młodzieżowe zespoły X-men. Tam było to młode życie bardziej naturalnie przedstawione.

Warto sprawdzić, ale mnie nie porwało i raczej nie kupię dalszych tomów.
Spoiler: pokaż
Dla mnie największą bzdurą jest fakt, że nikt się nie zainteresował całym Pride. Takich głupot jest dużo w superbohaterstwie, ale osobiście mnie to mega drażni. I druga sprawa, 12 dorosłych: geniuszy, magów, podróżników, kosmitów, mutantów z mocami, z doświadczeniem daje się wyrolować grupce dzieciaków. I trzecia, mega ułatwienie dla scenariusza, dzieci przez kilka miesięcy nie jedzą, nie myją się, nie zmieniają ciuchów, nie piorą ich. Żyje im się super w ich mega tajnej kryjówce. Dodatkowo nabierają sił! Są coraz lepsi i mogą uratować świat! Meh.. :doubt:

Offline LordDisneyland

Odp: Runaways
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2018, 05:09:18 pm »
Mam Runaways ''Pride&Joy". czyli vol1- ile poza nim znalazło się w tej edycji? Nikt nie wspomina w recenzjach...

Offline -gościu-

Odp: Runaways
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2018, 05:20:28 pm »
Pride & Joy to Runaways 1-6, pierwszy tom Egmontu zbiera 1-18, 12 zeszytów więcej.

Offline LordDisneyland

Odp: Runaways
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2018, 05:22:10 pm »
Dziękuję bardzo.

Offline bowie

Odp: Runaways
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2018, 01:03:07 pm »
Miałem nie brać, ale jak Itachi rekomenduje to mus wziąć. Dzięki!

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Runaways
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2018, 01:47:27 pm »
Komiks wypadł z mojego kręgu zainteresowań, po recenzji do niego wraca  :wink:

Offline sum41

Odp: Runaways
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2018, 12:56:10 pm »
Co za czasy jak ktos nie poleca to inny nie bierze, a potem o kurde ale to fajne.


Dlatego nigdy nie kupilem komiksu sluchajac innych, biore sam potem najwyzej odsprzedam  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Itachi

Odp: Runaways
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2018, 01:27:28 pm »
Dlatego nigdy nie kupilem komiksu sluchajac innych, biore sam potem najwyzej odsprzedam  :biggrin:

Bo nie każda osoba może sobie pozwolić na wydatek kilkuset złotych miesięcznie na komiksy??

Offline sum41

Odp: Runaways
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2018, 02:57:41 pm »
Tyle ze niektorzy pytaja sie kompletnie zawsze.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

 

anything