trawa

Autor Wątek: Kolekcja Transformers  (Przeczytany 75273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 01, 2018, 02:16:38 am »

Początkowe historie z Marvel US to absolutny klasyk, szczególnie jeśli uwielbiał ktoś oglądać serial animowany z lat 80-tych.
Historie z Marvel UK uważam za niepotrzebne wydłużenie kolekcji, bo to mało powiązane historie, które miały wypełnić lukę na rynku US.


Offline Motyl

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:04:06 am »
Drugi tom pojawił się dziś w kioskach. Możliwe, że czwartek będzie docelowo dniem premier kolejnych tomów.

Offline Motyl

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 06, 2018, 06:25:21 pm »

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 10, 2018, 01:59:10 am »
Trzymając się tego numeru, gdyż całość była rysowana przez wielu ludzi, to w czasach TM-Semic robiły na mnie wrażenie transformacje(…) Doceniałem też  sposób pokazywania rozmiarów  tych robotów, widać to np w kadrze gdzie ravage zdaje raport.

O ile sposób ukazywania tych transformacji w komiksie był w miarę spójny, to zawsze zastanawiały mnie proporcje postaci do obiektów w które transformowały - wynikałoby z tego, że taka postać mogła dowolnie modyfikować swoje rozmiary :roll: , a tak nie było (Megatron był zawsze wielki :!: )
I jeszcze to, że w swoim świecie miały ziemskie odpowiedniki, a te znowu, które przebywały na Ziemi, wyglądały czasem dość nieziemsko, ale może czepiam się.

Offline xShen

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 10, 2018, 04:08:09 am »
Jeśli chodzi o rozmiary to tak po prostu jest i już  :cool: http://transformers.wikia.com/wiki/Size_changing

Offline Mawer

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 10, 2018, 06:56:01 am »
O ile sposób ukazywania tych transformacji w komiksie był w miarę spójny, to zawsze zastanawiały mnie proporcje postaci do obiektów w które transformowały - wynikałoby z tego, że taka postać mogła dowolnie modyfikować swoje rozmiary :roll: , a tak nie było (Megatron był zawsze wielki :!: )
I jeszcze to, że w swoim świecie miały ziemskie odpowiedniki, a te znowu, które przebywały na Ziemi, wyglądały czasem dość nieziemsko, ale może czepiam się.


W filmie był wątek z wszechiskrą, która z gigantycznego sześcianu mogła dowolnie zmniejszać/powiększać się. Skoro transofrmersy powstały z wszechiksry to i one mogły przybierać dużo mniejsze rozmiary.

Amer

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 10, 2018, 07:08:08 pm »
Piękny przykład pozornego wytłumaczenia. Dlaczego X jest takie i owakie? Bo powstało z Y, które jest takie i owakie.

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 10, 2018, 10:03:09 pm »
W filmie był wątek z wszechiskrą, która z gigantycznego sześcianu mogła dowolnie zmniejszać/powiększać się. Skoro transofrmersy powstały z wszechiksry to i one mogły przybierać dużo mniejsze rozmiary.

W filmie akurat powyższy aspekt został zracjonalizowany, a wszechiskra  nic do tego nie ma - mówimy o komiksie. Fakt, że tak po prostu jest, wynikał raczej z odwzorowania w komiksie ówczesnych zabawek niż powoływanie się na teorie o "konwersji masowej struktury molekularnej" :roll: .
Szkoda, że późniejsze wersje komiksu także trzymały się tego schematu, dopiero wersja filmowa potrafiła uwiarygodnić te "lekko nielogiczne" niedociągnięcia z komiksów.

Offline Mawer

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 11, 2018, 07:43:21 am »
A co tu trzeba tłumaczyć...
Komiksy o transformersach były docelowo skierowane do najmłodszych czytelników. Taki maluch nie wnikał w pierdoły tylko cieszył się lekturą. Nie zawsze wszystko musi być wytłumaczone i podane na złotej tacy. Jeśli dla kogoś coś w komiksie wydaje się nielogiczne, głupie, naiwne to może pora zacząć czytać coś innego?

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 11, 2018, 10:42:06 pm »
A co tu trzeba tłumaczyć...
Komiksy o transformersach były docelowo skierowane do najmłodszych czytelników. Taki maluch nie wnikał w pierdoły tylko cieszył się lekturą. Nie zawsze wszystko musi być wytłumaczone i podane na złotej tacy. Jeśli dla kogoś coś w komiksie wydaje się nielogiczne, głupie, naiwne to może pora zacząć czytać coś innego?

Aha. Tak chciałem zobaczyć co w tych komiksach ciekawego, mój pech, że trafiłem jakiś dla maluchów.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 12, 2018, 09:03:39 am »
Aha. Tak chciałem zobaczyć co w tych komiksach ciekawego, mój pech, że trafiłem jakiś dla maluchów.


Zacznij się też zastanawiać dlaczego roboty z kosmosu jeszcze na cybertronie mówią po angielsku.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 12, 2018, 09:55:33 am »
Teraz to już chyba po polsku  :biggrin:

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 12, 2018, 11:10:59 pm »

Zacznij się też zastanawiać dlaczego roboty z kosmosu jeszcze na cybertronie mówią po angielsku.

Zastanawiam się, czemu zaczynasz zdanie z dużej litery, a nazwę własną z małej.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 13, 2018, 08:51:42 am »
Zastanawiam się, czemu zaczynasz zdanie z dużej litery, a nazwę własną z małej.


Cybertron nie jest planetą, a jedynie wymysłem Hasbro. W samym komiksie może ze względów stylizacyjnych będzie to napisane wielką literą, jednak ja napisałem to na forum, więc nie uważam za słuszne podkreślanie jego znaczenia w swobodnej wypowiedzi. Jeśli się mylę to mój błąd, a sam spróbuj czytywać instrukcje jeśli szukasz bezwzględnej logiki.

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 14, 2018, 01:00:41 am »

Cybertron nie jest planetą, a jedynie wymysłem Hasbro. W samym komiksie może ze względów stylizacyjnych będzie to napisane wielką literą, jednak ja napisałem to na forum, więc nie uważam za słuszne podkreślanie jego znaczenia w swobodnej wypowiedzi. Jeśli się mylę to mój błąd,

To powinieneś wiedzieć ze szkoły. Zwykle nie wypominam nikomu zasad pisowni, a sam wspominając o swobodnej wypowiedzi na forum wytykasz komuś oczywiste rzeczy. Wiadomo, że Transformersy na Cybertronie nie mówiły po angielsku (ani po polsku :lol: ), a ich język został przetłumaczony tak, aby każdy "maluch" zrozumiał co mówią :cool: . Język lokalny przyswoiły dopiero po wylądowaniu na Ziemi.
a sam spróbuj czytywać instrukcje jeśli szukasz bezwzględnej logiki.
Instrukcje powinno się "czytywać", żeby uniknąć unieważnienia gwarancji w razie niepożądanych czynności :cool: . Nie szukam też bezwzględnej logiki ale wytłumaczenie czegoś, że "tak po prostu jest" nie jest dla mnie satysfakcjonujące. W latach, których komiks był tworzony, faktycznie może mało kto zwracał uwagę na szczegóły - dzisiaj w dobie internetu to by nie przeszło, tym bardziej jeśli temat dotyczy zaawansowanych technologii.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2018, 01:07:12 am wysłana przez Evakuator »

 

anything