Autor Wątek: Kolekcja Transformers  (Przeczytany 73679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:39:12 am »
a jako sprzedawca - cwaniaczkiem zerującym na niewiedzy kupujących w jego sklepie.
Każdy specjalistyczny sprzedawca żeruje na niewiedzy kupującego. A sam cykl TrzyNaJednego polecam bo gość ma dobry gust. I jak komiks jest dobry to pochwali, jak zły to zmiesza z błotem a nie będzie się starał wynajdywać plusy na siłę jak większość recenzentów w polskim internecie (bo darmowe egzemplarze).

Offline wonaps

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:43:27 am »
Każdy specjalistyczny sprzedawca żeruje na niewiedzy kupującego. A sam cykl TrzyNaJednego polecam bo gość ma dobry gust. I jak komiks jest dobry to pochwali, jak zły to zmiesza z błotem a nie będzie się starał wynajdywać plusy na siłę jak większość recenzentów w polskim internecie (bo darmowe egzemplarze).
Pełna zgoda. Sam nie jestem biegły w rynku i kilka komiksów (oraz mang) zakupiłem właśnie z jego propozycji i jestem zadowolony.

Offline -gościu-

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:53:54 am »
To jednak odpuszczę. Wielkim fanem nie byłem, gdzieś tam z tyłu głowy jakiś sentyment się odzywa, ale ostatnio nawet nie mam motywacji zabrać się za marvele z lat 70/80 z WKKM/SBM, które chciałem przeczytać (Iron Fist, Scarlet Witch Byrne'a, Warlock Starlina), a od Conana odpadłem po pierwszym tomie. Pewnie kilka lat temu bym się skusił.

Offline Gashu

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:17:57 pm »
Kupiłem z sentymentu do semicowych czasów 1 tom kolekcji "Transformers" (jednocześnie to mój pierwszy album, pochodzący z jakiejkolwiek komiksowej kolekcji) i... tak śmierdzącej farby drukarskiej dawno już nie wąchałem. Komiks czuć już w momencie wejścia do pomieszczenia w którym się on znajduje.


Hachette tak zawsze :shock: ?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:37:16 pm »
Kupiłem z sentymentu do semicowych czasów 1 tom kolekcji "Transformers" (jednocześnie to mój pierwszy album, pochodzący z jakiejkolwiek komiksowej kolekcji) i... tak śmierdzącej farby drukarskiej dawno już nie wąchałem. Komiks czuć już w momencie wejścia do pomieszczenia w którym się on znajduje.


Hachette tak zawsze :shock: ?


Mój tom pachnie normalnie. Czyli jak setka komiksów, które kupiłem w zeszłym roku.

Offline lis22

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:44:00 pm »
Do którego roku wydawniczego ma doprowadzić kolekcja i czy pojawią się w niej współczesne rysunki?

Chętnie bym zbierał ale nie mam już miejsca na 'Conana' a tu jest jeszcze więcej, bo 80 tomów ...

Offline sum41

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 11, 2019, 08:41:51 pm »
20 pierwszych tomow to stary dobry Marvel potem bedziesz mial nowsze rysunki ale wtedy odpadam wlasnie przez to  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 11, 2019, 10:42:02 pm »
Przemyśl jeszcze 21-24. Co prawda dużo późniejsze, ale jest to kontynuacja Marvela (którego urwano dość niespodziewanie), z tego co widziałem nawiązująca do niego stylem graficznym (Wildman na pokładzie).

Potem też odpadam.

Offline cro_no

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:18:44 am »
Jaka będzie cena tomu drugiego? Już standardowa 39,99 zł, czy jakaś jeszcze promocyjna?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 12, 2019, 06:40:37 am »
Jak zawsze 29.99 zł

Reklama na youtube już 550 tys. wyświetleń  :smile: Wcześniejsza kolekcja nie ma nawet pół z tego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 06:54:08 am wysłana przez JanT »

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 12, 2019, 08:10:53 am »
Ciekawą odskocznią od poetyki Marvela są te brytyjskie Transformery. I graficznie i narracyjnie jest to coś innego. Nawet kiedy druga historia bardziej już nawiązuje do tych z US, to dalej zachowuje osobny (brytyjski? - nie chcę nikomu podpaść) sznyt. Przez sekundę człowiek się czuje, jakby czytał Miraclemana :-).


W ilu tomach kolekcji będą te brytyjskie Transformery?

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 12, 2019, 08:15:31 am »
W tych dwudziestu tomach z Marvela tylko w jednym nie ma Marvel UK a do trzech jeszcze nieznana zawartość.

Wszystko jest na liście https://tfwiki.net/wiki/Transformers:_The_Definitive_G1_Collection

Offline nori

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:17:13 am »
O właśnie, dzięki za informację, po dobrych wrażeniach związanych z pierwszym tomie, w sumie wstępnie jestem zainteresowany kolekcją w zakresie tych klasycznych historii. Czyli wstępnie trzeba by nastawić się na 24 tomy. Gdzie ja na to znajdę miejsce...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline rzem

Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:30:41 am »
O właśnie, dzięki za informację, po dobrych wrażeniach związanych z pierwszym tomie, w sumie wstępnie jestem zainteresowany kolekcją w zakresie tych klasycznych historii. Czyli wstępnie trzeba by nastawić się na 24 tomy. Gdzie ja na to znajdę miejsce...


Mam teraz ten sam dylemat. A po info od JanaT jeszcze bardziej, bo Marvel UK fajnie się czyta.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:39:36 am »
A później jeszcze Simon Furman pisze zeszyty z Marvel US i Regeneration One :smile:
Edit: I IDW oczywiście. Edit 2: I Dreamwave (ale tego nic nie czytałem)

Przypomnę też że IDW jest najlepsze  :smile: 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 09:44:48 am wysłana przez JanT »

 

anything