trawa

Autor Wątek: The Simpsons  (Przeczytany 2236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kozakkk

The Simpsons
« dnia: Sierpień 25, 2018, 12:21:02 pm »
Witam,
Bardzo zainteresowały mnie komiksy z serii The Simpsons i Futurama. Chciałbym przeczytać wszystkie, aha i co ważne po angielsku (język jest tam na tyle łatwy że sobie poradzę a ponadto sie podszkolę) i tu moje pytanie:


Od czego zacząć znacie jakieś integrale? Bo znajduję różne serie, a nie chciałbym kupować w ciemno, aby mi komiksy się nie powtarzały. Czy pojedyncze komiksy wydawane w USA były zebrane w jakieś zbiorcze które można kupić tak żeby przeczytać wszystkie od początku? Znalazłem jakieś serie typu Collosal compendium vol.. lub Annual 2014 czym one się różnią? Co polecacie

Offline peta18

Odp: The Simpsons
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2018, 02:36:46 pm »
Co do Annuali to sa to zbiory świąteczno-noworocznych historyjek (przynajmniej te, ktore mam :)). Generalnie nie lapie co i jak w komiksowym swieci Simpsonow :) sporo tego i mozna uzywki dostac za grosze :)
Co do CC: https://www.amazon.com/Simpsons-Comics-Colossal-Compendium-1/dp/0062267752
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Kielo

Odp: The Simpsons
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2018, 02:39:26 pm »
Moja starsza corka czyta te komiksy i troche tego ma wiec: historie sa zazwyczaj zamkniete wiec nie ma znaczenia od czego zaczniesz. nie spotkalem integrali, jest za to sporo zwyklych TPB, ale trzeba uwazac bo historie moga sie powtarzac poniewaz TPB sa czesto dobierane tematycznie (halloween np).

Collosal compendium to tylko nazwa bo maja taka sama liczbe stron jak zwykle TPB (120). Annuale zawieraja komiksy, ale oprocz tego mnostwo gier i rebusow dla dzieci wiec odradzam.

Offline gobender

Odp: The Simpsons
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2018, 05:25:39 pm »
Aktualny Futurama Annual #1 zawiera tylko komiks. 2 historie.

Offline Kielo

Odp: The Simpsons
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2018, 09:08:22 pm »
Mozliwe, ze mowimy o czyms innym. Sa specjalne, doroczne wydania komiksow, ale sa tez Annuale na rynek brytyjski - duzy format, twarda oprawa i nie tylko komiksy w srodku:



Ogolnie formatow jest tutaj kilka:


Offline peta18

Odp: The Simpsons
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2018, 05:46:50 am »
Male uzupelnienie, ja mam Annuale z rynku brytyjskiego, gry i rebusy tam wystepuja, ale tylko jako przerywniki pomiedzy komiksami i nie ma ich wiele.
Dla fanów Futuramy i Simpsonów polecam ten komiks: https://www.amazon.com/Simpsons-Futurama-Crossover-Crisis/dp/0810988372
Fajne wydanie - duzy format, etui z dziurka, ktore tworzy rysunek z okladka (przod i tyl, rozne wersje dla Futuramy i Simpsonsow) + bonus zeszyt The Simpsons #1.
Buk, Hodor i Dziczyzna