Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku

<< < (4/6) > >>

mibartek:
Ja jestem taką osobą :wink:  U mnie Pluto trochę wyżej bo 4/4+, ale Monster właśnie mnie wcale nie zachwycił. Chłopaków odbiorę dzisiaj albo jutro z księgarni (zakup przez ravelo), przeczytam pewnie w piątek lub sobotę wieczorem. Jakbym zapomniał tutaj napisać to krzycz na PW.

-gościu-:
Zapewne standard Hanami. Patrząc na wydawane przez nich serie w podwójnych albumach jak Chłopaki z dwudziestego wieku? Monster wychodził średnio trzy razy w roku, ale jak pojawiały się problemy z materiałami, czy ich akceptacją, to oczekiwanie na kolejny tom wydłużało się. Saga Winlandzka miała dodatkowo problemy, bo pochorowała się osoba odpowiedzialna za przygotowanie naszej edycji (nie pamiętam kto? tłumacz?) i chyba szukali kogoś na zastępstwo. Teraz wydają dwie takie grubsze serie, więc nastawiłbym się na max trzy tomy na rok, plus jakieś ewentualne obsuwy.

Murazor:
Ok, dzięki.

Ja Monstera jeszcze nie czytałem, ale w Pluto i na początku Chłopaków urzeka mnie klimat niepewności, grozy wręcz, chociaż nic strasznego się nie dzieję, a ja siedzę w napięciu :) bohaterowie też ciekawi, wyraziści. Szybko się ich zapamiętuję, bo się różnią mocno. Każdego można lubić na swój sposób. Ich lata 70. to takie trochę moje dzieciństwo, chociaż pół młodszy jestem, wiec nostalgia też działa (też mieliśmy taką bazę z kolegami! :D).

No i rysunki, świetne, realistyczna manga bez głupawych wstawek komediowych, które pojawiają się nawet w Do Adolfów (chyba jedyna rzecz, która mi się nie podobała i wybijała mnie z rytmu :-?).

amsterdream:

--- Cytat: mibartek w Październik 11, 2018, 11:58:25 am ---Ja jestem taką osobą :wink:  U mnie Pluto trochę wyżej bo 4/4+, ale Monster właśnie mnie wcale nie zachwycił. Chłopaków odbiorę dzisiaj albo jutro z księgarni (zakup przez ravelo), przeczytam pewnie w piątek lub sobotę wieczorem. Jakbym zapomniał tutaj napisać to krzycz na PW.

--- Koniec cytatu ---
To w takim razie czekam na opinię. Kilku pierwszym tomom Pluto też dałbym 4/4+, dużo bardziej podobał mi się ten komiks od Monstera, być może dlatego, że było tam trochę wątków sci-fi i ciekawsze postacie. Monster tymczasem niesamowicie mnie zawiódł a podobno to opus magnum tego autora. Dlatego ciekawi mnie czy Chłopaki bardziej przypominają Pluto czy Monstera.

adam and arluk:
Monster to był żart, z tych żenujących. Przeczytałem chyba 3 tomy spośród 5 które posiadałem, nie mogłem zmusić się by doczytać wszystkie.
Korzystając z oferty Ravelo kupiłem chłopaków i po przeczytaniu stwierdzam, że jest na tyle lepiej, że zaryzykuję i poczekam na kolejny tom. Jak koledzy pisali, więcej tajemnicy, ciekawsze wątki, generalnie można się utożsamić z bohaterami i ma to sens. Podpobno dalej jest jeszcze lepiej.
Zaznaczę, ze manga cierpi jednak na manierę Urusawy, czasami głupie, nienaturalne dialogi lub podkreślanie na siłę kto jest tym pozytywnym bohaterem, a kto nie, jakby Urusawa zakładał że czytelnik może mieć z tym problem.
Nie jest to jednak tak męczące jakw Monsterze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej