trawa

Autor Wątek: Zombie  (Przeczytany 22915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azel

Zombie
« dnia: Wrzesień 18, 2003, 07:16:35 pm »
Rozmawiamy o horrorach, ale jakoś nie zauważyłem tematu o tych miłych stworzeniach :D

Co sądzicie na ich temat? Który film jest waszym zdaniem najlepszy?

Jako bonus zdięcia z prac nad remakiem Dawn OF The Dead:
http://www.rayza.net/allpics.asp
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline surmik

Zombie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2003, 08:07:22 pm »
28 Dni Później - film moze nie jest arcydzielem , ale zombiaki bardzo fajnie pokazane, wreszcie sie "troche" ruszaja... ;o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Azel

Zombie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2003, 11:23:30 pm »
właściwie to nie są zombiaki tylko zarażeni ludzie - martwi w tym filmie nie wstawają (ale gdyby nie ten drobny szczegół, to film jak ulał pasowałby do tego nurtu)
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline surmik

Zombie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2003, 06:56:43 am »
Wlasciwie masz racje, ale z drugiej strony zarażony człowiek umiera, a w zasadzie jego mozg umiera, a na jego miejsce pojawia sie calkowicie bezmyslna bestia, ktora obdarta jest ze wszelkich instynktow procz instynktu walki... Mozna wiec w pewien pokrecony sposob uznac ,ze czlowiek umiera... ;o)


A na serio (?) to najbardziej lubi komediowe wersje filmow o Zombich jak na przyklad Braindead, z genialna scena kosiarkowa... :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Adam Waśkiewicz

Zombie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2003, 08:20:31 am »
Niestety, znakomita większość filmów o zombie, wzorem Nocy żywych trupów ukazuje te stworzenia jako bezmyślne kreatury spragnione ludzkiego mięsa. Tymczasem w folklorze Haiti, skąd się one wywodzą, zombie są jak najbardziej świadome, tyle tylko, że postępujący proces rozkładu wpływa nie tylko na ich ciała, ale także umysły; a najwyraźniej autorzy filmów uznają, że tak ukazane byłyby nie dość makabryczne (albo zbyt trudne w odbiorze dla przeciętnego widza).

 Swoją drogą, czy ktokolwiek słyszał może o starym, czarno-białym filmie zatytułowanym Wędrowałam z zombie (I was walking with a zombie) - jest to chyba jedyny znany mi przykład ukazania powolnej przemiany osoby dotkniętej klątwą przemiany w zombie. Nawiasem mówiąc, skoro jesteśmy już przy zombich, polecam opowiadanie Howarda Gołębie z piekła.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline cierzy

Zombie Survival Guide
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2003, 10:49:15 am »
Wlasnie dodalem newsa na stronie GH o ksiazce dla wszystkich milosnikow zombich.

Nawiasem mowiac niesamowite, jak motyw karykaturalnie wygietych ludzi przewija sie przez kino (i ksiazki) w bardzo niewielkim stopniu modyfikowanych przez kolejne tytuly.

Offline dawidos

Zombie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2003, 11:02:17 am »
Zombie początkowo mnie przerażali, obecnie po seansie Nocy Żywych Trupów, bardziej śmieszą niż wywołują strach. Szczerze powiem dla mnie bardziej przerażający jest blady trup, a nie rozkładająca się sterta zwłok. Uważam, że zombie bardziej sprawdzają się w książkach niż w filmach, gdzie po prostu wywołują uśmiech na twarzy.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline Abignale

Zombie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2003, 06:05:56 pm »
To troche tak, jak z kosmitami. Np w "Znakach". dopóki nie pojawił się ani jeden kosmita, film był ciekawy i stawał się coraz bardziej intrygujący. Gwałtownie stracił jendak cały urok wraz ze sceną, w której pokazano gumowego aliena. Z zombiakami myślę jest podobnie. Znacie może takie filmy, w których niby zombie są, ale tak na prawdę nie wyłaniają się z mroku aby pochwalić się swoją pożąłowania godną (a raczej śmiechu wartą) prezencją...?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline dawidos

Zombie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2003, 06:09:46 pm »
Dokładnie, za jedyny poważny minus Znaków uważam rozczarowującą końcówkę. Co do filmów z zombie, nie słyszałem o takich. Wynika to pewnie z tego ,że filmowcy chcą nas przerazić ich wyglądem, a wywołują zupełnie inny skutek. Choć był kiedyś taki film o dziwnych ludziach (nieludziach ?) zamieszkujących wyspę i terroryzujących jej rozbitków. Co prawda owi jegomoście się pojawiali, ale nic nie mówili, nic nie krzyczeli, nie ruszali się wcale, choć zabijali. Może ktoś kojarzy. Był tam motyw ze schowaniem się w pralce.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline cierzy

Zombie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2003, 06:19:22 pm »
Cytat: "Abignale"
Znacie może takie filmy, w których niby zombie są, ale tak na prawdę nie wyłaniają się z mroku aby pochwalić się swoją pożąłowania godną (a raczej śmiechu wartą) prezencją...?


No dobra, moze wywolam Wasze zdziwienie, albo burze (wszak o to mi chodzi ;]), ale znam filmy, gdzie zombi prezentuja sie calkiem dobrze. To m.in. 28 Dni Pozniej (okay, to nie do konca zombi, choc wg Zombie Survival Guide i AFMBE moza je zaliczac do wspolnej "kategorii") albo w Resident Evil.

Offline Adam Waśkiewicz

Zombie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2003, 10:58:37 pm »
Cytat: "dawidos"
Choć był kiedyś taki film o dziwnych ludziach (nieludziach ?) zamieszkujących wyspę i terroryzujących jej rozbitków. Co prawda owi jegomoście się pojawiali, ale nic nie mówili, nic nie krzyczeli, nie ruszali się wcale, choć zabijali. Może ktoś kojarzy. Był tam motyw ze schowaniem się w pralce.


 Film (o ile mówimy o tym samym) nazywał się Wyspa zombie, a rzekome zombiasy okazały się w nim być bandą przemytników narkotyków, którzy celowo rozpuszczali plotki, że wyspa (na której mieli swoją bazę przeładunkową) jest opanowana przez jakieś mroczne kulty, żeby nikt im nie właził w paradę. Swoją drogą film był bardzo sprawnie4 zrobiony, i (na szczęście) za ewidentnie niewielkie pieniądze.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Zombie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2003, 06:45:26 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Cytat: "dawidos"
Choć był kiedyś taki film o dziwnych ludziach (nieludziach ?) zamieszkujących wyspę i terroryzujących jej rozbitków. Co prawda owi jegomoście się pojawiali, ale nic nie mówili, nic nie krzyczeli, nie ruszali się wcale, choć zabijali. Może ktoś kojarzy. Był tam motyw ze schowaniem się w pralce.


 Film (o ile mówimy o tym samym) nazywał się Wyspa zombie, a rzekome zombiasy okazały się w nim być bandą przemytników narkotyków, którzy celowo rozpuszczali plotki, że wyspa (na której mieli swoją bazę przeładunkową) jest opanowana przez jakieś mroczne kulty, żeby nikt im nie właził w paradę. Swoją drogą film był bardzo sprawnie4 zrobiony, i (na szczęście) za ewidentnie niewielkie pieniądze.

 Pozdrawiam,
 Adam


Czy oryginalny tytul to Zombie Island Massacre? Bo jesli tak to chyba nwet go mam... ;o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline dawidos

Zombie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2003, 10:27:56 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"


 Film (o ile mówimy o tym samym) nazywał się Wyspa zombie, a rzekome zombiasy okazały się w nim być bandą przemytników narkotyków, którzy celowo rozpuszczali plotki, że wyspa (na której mieli swoją bazę przeładunkową) jest opanowana przez jakieś mroczne kulty, żeby nikt im nie właził w paradę. Swoją drogą film był bardzo sprawnie4 zrobiony, i (na szczęście) za ewidentnie niewielkie pieniądze.


Chyba jednak nie  :cry: . Tamten kończył się, że jedna osoba uciekła na małej łodzi z wyspy i przeżyła. Zobaczyła jeszcze przez okienko trupa płynącego w morzu. Nie przypominam sobie ,żeby byli tam jacyś przemytnicy narkotyków.
ood job - Obi Wan Kenobi - Atak Klonów

Offline ^v^

Zombie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2003, 03:37:50 pm »
Jesli filmy o zombies to tylko w wykonaniu Fulciego (Zombie Flesh Eaters, City Of The Living Dead) i Romero (oryg. Night, Dawn, Day of the Dead). Reszta to raczej tanie i maksymalnie tandetne produkcje nakrecone zupelnie bez smaku ;)
Apropos, jaki jest sens krecenia remake'u Day Of The Dead. Jesli dorowna on nowej wersji Night of the Living Dead to zamkne twarz, ale jak na razie cale przedsiewziecie wydaje mi sie poronione. George Romero rules so far.
v^

Offline cierzy

Zombie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2003, 03:48:29 pm »
Spojrzcie na maina Gildii Horroru. Galeria miss zombi ;)

 

anything