Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3  (Przeczytany 45032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xShen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 02, 2019, 07:58:57 pm »
Właśnie się zorientowałem, że przegapiłem War Machine, trochę byłem zabiegany w okresie świątecznym. Ktoś się orientuje, czy stare numery leżą w empikach/salonach prasowych, czy to leci na zwroty jak pojawia się kolejny tom?

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:16:19 pm »
Leci na zwroty gdyż technicznie to czasopismo.

Offline Motyl

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:19:53 pm »
Właśnie się zorientowałem, że przegapiłem War Machine, trochę byłem zabiegany w okresie świątecznym. Ktoś się orientuje, czy stare numery leżą w empikach/salonach prasowych, czy to leci na zwroty jak pojawia się kolejny tom?
W lubelskim empiku leżą zazwyczaj dwa-trzy tomy wstecz, więc możesz spróbować zapolować u siebie, może jest podobnie.

Offline xShen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 02, 2019, 08:28:47 pm »
No właśnie jak brałem Spider Girl to nie było nic innego. Wcześniej pamiętam, że zalegały starsze numery. No nic, będę musiał zapolować, a jak nie to archiwalia. Dzięki.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:20:23 pm »
Właśnie się zorientowałem, że przegapiłem War Machine, trochę byłem zabiegany w okresie świątecznym. Ktoś się orientuje, czy stare numery leżą w empikach/salonach prasowych, czy to leci na zwroty jak pojawia się kolejny tom?
W Empiku leżą, dziś nawet widziałem tego War Machine'a - w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Więc jak tam jest, to w innych pewnie też.

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 03, 2019, 11:46:07 am »
Ta nadchodząca Spider-Girl jest warta uwagi pod kątem fabularnym? Jest tam coś ciekawego?
Tez nie wiem i ciekawe czy ktos w tym temacie na odpowie?
Staralem sie teraz pogrzebac o tym tytule, ale na telefonie nie jestem oblatany, by przemieszczac sie mieszy zakladkami. Niby S-G vol.1 to 102 zeszyty, wiec pewnie beda jakies watki niedokonczone, ktore zostaly rozwiniete w kolejnych czesciach.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 03, 2019, 02:21:41 pm »
Ja dopiero jutro będę mógł kupić, więc jak przeczytam, nie zapomnę i nikt mnie nie uprzedzi, to dam znać.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 03, 2019, 02:42:50 pm »
Tez nie wiem i ciekawe czy ktos w tym temacie na odpowie?
Staralem sie teraz pogrzebac o tym tytule, ale na telefonie nie jestem oblatany, by przemieszczac sie mieszy zakladkami. Niby S-G vol.1 to 102 zeszyty, wiec pewnie beda jakies watki niedokonczone, ktore zostaly rozwiniete w kolejnych czesciach.


Mam problem z jednoznacznym poleceniem lub odradzeniem tego komiksu. W tomie mamy przedstawiony origin Spider-Girl, nie ma jakiegoś drastycznego zerwania wątków. Najciekawsza jest bez wątpienia relacja między May a Peterem. Zwykle jest tak, że Peter zamykany jest we frazesie o mocy i odpowiedzialności, tu możemy spojrzeć na niego z nieco innej strony. Zabieg tym bardziej fajny, że w tym czasie a są to okolice Clone Saga, w latach 90. różni scenarzyści na czele z DeMatteisem pisali Spider-Mana zupełnie inaczej niż wcześniej. Robili z nim mniej więcej to co Miller robił z Murdockiem. W Spider-Girl mamy jeszcze coś innego. Ogólnie komiks podobał mi się, ale bierz poprawkę na to, że na ogół lubię komiksy z lat 90. Z drugiej strony nie jest to historia, która się czymś wyróżnia. Zwykłe przyjemne i lekkie super hero. Z pewnością nie nazwałbym tego Must have, ale czas przy lekturze nie był zmarnowany.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 03, 2019, 05:01:55 pm »
Moim zdaniem to niezła ciekawostka, a nawet jeżeli jakieś wątki zostały przerwane, to co z tego? Jakoś nie przeszkadzało to nikomu przy okazji runu Straczynskiego, który został nagryziony z różnych stron i niedokończony. Ponadto nie ma nawet 1% szans na to, że którykolwiek z polskich wydawców kiedykolwiek to ruszy więc albo bierzesz to co jest albo kup zagraniczne ale po angielsku.

Offline vision2001

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 03, 2019, 06:57:43 pm »
Marvelek - dzięki za wpis. Wpadłem do saloniku prasowego, przejrzałem i chociaż zaczynam ograniczać się z zakupami (nie mieści się mnie już nic na półkach...) to zastanawiam się czy tego tytuły nie kupić. Pomyślę.


Co do runu Straczyńskiego (jak i kontynuacji S-M do S-M Island) to mam w oryginale i jestem zadowolony, że nabyłem te komiksy (no, może później lekko jakość historii spada, ale nadal się Spidera mi dobrze czytało, muszę wrócić do tych komiksów).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 08, 2019, 03:33:09 pm »
Kolekcja SM przestała mnie interesować w okolicach 15 tomu, później tylko uzupełniłem bodajże tomiki z Punisherem i Daredevilem. Jednak przez przypadek wpadła mi w oko okładka ze Spider-Girl i od razu wszedłem na Gildię i allegro. Na Gildii żadnych aktualizacji komiksowych kolekcji nie ma co mnie zdziwiło, na allegro też pustka praktycznie. Jedna aukcja z wysoką ceną. Na szczęście ten tomik jest jeszcze na stronce ruchu i empiku. Zastanawiam się czy nakłady są obecnie tak dopasowane do rynku czy te tomiki można później gdzieś jeszcze dorwać? Ms Marvel też bym przygarnął w sumie, ale nigdzie nie ma z tego co szukałem. Nawet profile na fb od pewnego czasu nie wrzucają postów, no nic trzeba trzymać rękę na pulsie widzę.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 08, 2019, 05:11:41 pm »
Kolekcja SM przestała mnie interesować w okolicach 15 tomu, później tylko uzupełniłem bodajże tomiki z Punisherem i Daredevilem. Jednak przez przypadek wpadła mi w oko okładka ze Spider-Girl i od razu wszedłem na Gildię i allegro. Na Gildii żadnych aktualizacji komiksowych kolekcji nie ma co mnie zdziwiło, na allegro też pustka praktycznie. Jedna aukcja z wysoką ceną. Na szczęście ten tomik jest jeszcze na stronce ruchu i empiku. Zastanawiam się czy nakłady są obecnie tak dopasowane do rynku czy te tomiki można później gdzieś jeszcze dorwać? Ms Marvel też bym przygarnął w sumie, ale nigdzie nie ma z tego co szukałem. Nawet profile na fb od pewnego czasu nie wrzucają postów, no nic trzeba trzymać rękę na pulsie widzę.

Tylko Empik i Ruch. I raczej radzę nie czekać długo, bo czasami pozycje lubią znikać dosłownie parę dni po premierze jeżeli chodzi o Ruch. Trzeba planować najważniejsze premiery i kupować od razu.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:28:00 am »
Zakup niedawno wydanego tomu o losach Spider-Girl okazał się być bardzo trafionym wyborem. Lata 90 pełną gębą. Dla fanów tego okresu i Pajączka, myślę, że bardzo ciekawa propozycja. Elseworld o dalszym życiu Petera w wydaniu Marvela. Z wielką frajdą poznajemy losy May Parker, a także otaczających postaci i bohaterów, którzy postarzeli się o naście lat. Niektórzy odeszli w cień, skład wielu drużyn uległ przeobrażeniu, a inni przeszli na emeryturę i "trenują" następców z doskoku. Ja bawiłem się bardzo dobrze, a lektura weszła płynnie. 2 zarzuty. Zeszyt z Venomem trochę rozczarował. Oczekiwałem bardziej plastycznej i "odjechanej" wizji tej postaci, albo chociaż przejęcia przez chwilę mocy przez bohaterkę. A wyszło tak sobie. Projekt postaci bardzo słaby. Drugi zarzut odnośnie niepotrzebnie powielanego i rozwlekanego motywu "karcenia" córki przez Petera za chęć wykorzystywania mocy pomagając ludziom w potrzebie. Dobrze, że wątek się pojawił ale niepotrzebnie jest wałkowany na początku każdego zeszytu. Zdecydowanie za często jest powielany motyw, który nic nie wnosi. Podobało mi się jednak, że w pewnym momencie komiks zadaje ciekawe pytanie. Obecnie przyjęty konsensus w kwestii znanego powiedzenia Parkera wśród fanów "rozwoju" postaci brzmi, że ten powinien odwiesić kostium i zająć się rodziną, bo moc i odpowiedzialność jest tutaj rozumiana jako troska o rodzinę i "dojrzewanie". Przyznaję, że zawsze ta idea wydawała mi się leniwa i naiwna. May w pewnym momencie zadaje pytanie, czy odpowiedzialność rozumiana w ten sposób nie jest przypadkiem egoistyczna? Próżno doszukiwać się tu jakiejkolwiek refleksji ani fabuły na poziomie ale nie jest tragicznie. Graficznie jest na przeciętnym poziomie jak na lata 90. Fani tego okresu na pewni dodadzą kilka oczek do końcowej oceny. Ja uwielbiam te przerysowane sylwetki bohaterów (jak Normie Osborn) i ich przesadzone zachowania jakby jechali non stop na dragach. Ten kicz jest po prostu fantastyczny. Nie to, co dzisiejsza nuda.

Przy okazji mała refleksja. Jako że przychodzi mi czytać dużo współcześnie wydawanych historii, w dużej mierze poświęconych losom heroin w przemyśle superbohaterskim (czyli takich adresowanych do raczej młodszego odbiorcy), muszę przyznać, że losy May Parker czytało mi się o wiele lepiej niż cokolwiek wydawanego obecnie. Pokazuje to jak bardzo różnią się komiksy wydawane kiedyś od tych dziś na gruncie społecznym. Gdybyśmy dziś otrzymali do rąk losy May najpewniej dostalibyśmy pewną siebie silną kobietę, otwarcie przyznającą się do bycia homo lub chociaż bi, lekko pulchną z płaskimi piersiami i o raczej przeciętnej urodzie. Zamiast podkochiwać się w koledze z liceum, najprawdopodobniej umawiałaby się z najlepszą koleżanką i kpiły ze śliniących się na ich widok kolegów z kółka naukowego. Najpewniej byłby też epizod odnośnie coming outu przy obiedzie, a dylematy na temat mocy i odpowiedzialności lub roli Petera w życiu córki zeszły by na dalszy plan. Najpewniej dopasowana by została także oprawa graficzna aby zamaskować wszelkie krągłości bohaterki. Czytając podświadomie bawiłem się w wynajdowanie tych subtelnych różnic, w jaki sposób ten komiks zostałby zniszczony przez współczesne grupy interesu. Historia z powodzeniem mogłaby się ukazać dzisiaj. May ma krótko ścięte włosy, gra w szkolnej drużynie koszykówki, jej najlepsza koleżanka jest afroamerykanka, a kolega kujon azjatą. Mimo, to naprawdę nie czuć forsowania pewnych treści przez agendy tak jak jest to robione dzisiaj - do przesady. Smutne, słodko gorzkie doznanie. Dobrze, że nadal można przenieść się w czasie do nieco bardziej szczerych historii. Źle, że znalezienie takiej wśród współczesnych tytułów to jak szukanie igły w stogu siana.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 12:44:16 am wysłana przez Antari »

Offline absolutnie

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 09, 2019, 05:50:59 am »


dybyśmy dziś otrzymali do rąk losy May najpewniej dostalibyśmy pewną siebie silną kobietę, otwarcie przyznającą się do bycia homo lub chociaż bi, lekko pulchną z płaskimi piersiami i o raczej przeciętnej urodzie. Zamiast podkochiwać się w koledze z liceum, najprawdopodobniej umawiałaby się z najlepszą koleżanką i kpiły ze śliniących się na ich widok kolegów z kółka naukowego. Najpewniej byłby też epizod odnośnie coming outu przy obiedzie, a dylematy na temat mocy i odpowiedzialności lub roli Petera w życiu córki zeszły by na dalszy plan. Najpewniej dopasowana by została także oprawa graficzna aby zamaskować wszelkie krągłości bohaterki. Czytając podświadomie bawiłem się w wynajdowanie tych subtelnych różnic, w jaki sposób ten komiks zostałby zniszczony przez współczesne grupy interesu.


"Ms Marvel" jest komiksem wydawanym dziś i jest komiksem radykalnie odmiennym od tego, co opisujesz.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:43:51 am »

"Ms Marvel" jest komiksem wydawanym dziś i jest komiksem radykalnie odmiennym od tego, co opisujesz.
Parę igieł w stogu siana jest, wiadomo. W przypadku bohaterów "dalszoligowych" zdarza się to częściej. Plus Kamala jest jeszcze młoda, więc przecież może poszukiwać swojego "ja". Co innego dojrzałe kobiety, które już wiedzą co "dobre" np. Doctor Aphra w SW. Ale gdy masz cokolwiek blisko pierwszej ligii np. córka Flasha z przyszłości, jest 100% pewności, że będzie agenda LGBT i Mary Sue.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 10:00:40 am wysłana przez Antari »