Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 33372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2018, 10:03:57 am »
Skórkę strony zawsze można zmienić - jeśli ktoś zna ładniejszą darmową skórkę strony, która odda ducha komiksu i nie będzie wyglądać jak amatorski blog, mogę podmienić.
W nagłówku można zwężyć wysokość skośnego paska (ale wtedy trzeba będzie usunąć tę grafikę z superbohaterką, bo zostanie z niej czubek głowy. Można też zmniejszyć nazwę strony.

Na próbę testowałem przed chwilą kilka innych skórek, by zobaczyć jak strona mogłaby inaczej wyglądać i zauważyłem, że skrypty chodzą wolniej (strony wyraźnie wolniej się ładują - widocznie skórka którą ustawiłem na starcie jest dobrze zoptymalizowana przed projektanta).

Wordpressa znam bardzo dobrze, pracuję na nich od wielu lat i jestem w stanie od ręki rozwiązywać różne problemy techniczne, łącznie z wtyczkami, a o SMF nie wiem praktycznie nic. Jak się SMF zepsuje, obawiam się, że nie będę potrafił go naprawić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 10:15:36 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline gobender

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2018, 11:10:19 am »
Jak dla mnie skórka jest ok. Natomiast superbohaterka (skądinąd kwestionowalnej urody) nie jest elementem, który chciałbym oglądać codziennie po kilkadziesiąt razy. Forum jako stricte użyteczne środowisko w ogóle nie powinno mieć takich elementów. Zrób wąski pasek z logo koło hamburgera z menu i po zawodach.

Offline LucasCorso

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2018, 12:15:56 pm »
Ogromny plus za lajki! Tego mi brakowało na forum gildii a tam jest...

{Nawiasem mówiąc uważam, że gdyby to forum miało lajki wtedy gdy o nie prosiliśmy problem 8azyliszka by nie zaistniał (IMHO)}

Kolejny argument by jednak nie odchodzić w niebyt razem z FG (tak jak planowałem) ale kontynuować moje istnienie na forum komiks.ovh

Dzięki!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 21, 2018, 12:17:38 pm »
Jak dla mnie skórka jest ok. Natomiast superbohaterka (skądinąd kwestionowalnej urody) nie jest elementem, który chciałbym oglądać codziennie po kilkadziesiąt razy. Forum jako stricte użyteczne środowisko w ogóle nie powinno mieć takich elementów. Zrób wąski pasek z logo koło hamburgera z menu i po zawodach.

To jest do ogarnięcia, da się załatwić hamburgera czy hot doga (hot-dog na wąski pasek wyjdzie chyba cały?).  :badgrin: Ale to na samym końcu. Teraz muszę zająć się spolszczeniem wtyczki do PW i czatów. Potem zrobi się kilka symulacji nagłówka strony, pokaże ludziom i zrobi ewentualnie głosowanie na najlepszy nagłówek, by jak najwięcej osób dobrze się czuło.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 12:23:30 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Gazza

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2018, 12:36:25 pm »
Sprawdziłem i faktycznie wszystko wygląda zachęcająco. No prawie wszystko. Nagłówek. O ile mam do niego obojętny stosunek jeśli chodzi o stronę, o tyle na forum jest całkowicie zbędny. Przytłacza. Myślę, że to nawet nie jest do oswojenia... Jeśli uda się go usunąć albo zminimalizować - rejestruję się niezwłocznie!
Poza tym - szacun za oddolną inicjatywę!

Offline nocny

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2018, 05:47:36 pm »
Napisałem tam swój pierwszy post :smile:


Zgadzam się, że ten olbrzymi nagłówek z jakąś niewiastą musi zniknąć, serio.
Myślę też, że niepotrzebny jest osobny pokój "Konkursy komiksowe". Wiem, że celowo skopiowałeś wszystko z Gildii ale moim zdaniem wystarczy w pokoju "Tematy ogólne" topik z konkursami.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2018, 07:16:17 pm »
Pomniejszyłem wysokość winiety. Usunąłem "konkursy".

Znalazłem w CSS skrócenie odstępu między winietą a treścią, ale zaczęło przycinać poziomo obrazki na stronie głównej. Znam się na Wordpressie, ale tutaj trzeba już prawdziwego speca. Jeśli ktoś z Was potrafi pomóc w tej kwestii - proszę o kontakt.
Alternatywą jest tylko znalezienie innej skórki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 08:35:51 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline jeanvanhamme

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 21, 2018, 10:25:22 pm »
To uczucie kiedy nie możesz patrzeć na szatę gildii, wchodzisz na coś "nowego", wracasz na Gildię i nagle dostrzegasz niuanse - te zaokrąglone rogi, gradient w tle, podwójny outline w celu imitacji "światła", doskonale dobrane fonty, przejrzystość. Jeszcze nigdy gildia nie wyglądała lepiej :D

Offline Mruk

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2018, 11:17:28 pm »
Michaś, fajnie że masz inicjatywę.

Ale (pytanie do pozostałych) nie lepiej przenieść się na forum Alei, zamiast zakładać nowe forum od zera?

Wiem, że na forum Alei nie ma za dużo wpisów, ale na OVH nie ma nic. Część użytkowników już ma konta na Alei. Może to niedużo, ale zawsze parę kroczków do przodu. No i Aleja teraz chyba jest największym portalem komiksowym, czy nie?

Chyba, że forum na OVH ma jakieś inne zalety, których nie ma Aleja...

Offline LucasCorso

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2018, 06:24:03 am »
Skoro ta aleja taka fajna, to czemu tę rozmowę prowadzimy tutaj, a nie tam?

A to, że na OVH nie ma nic to może dla Ciebie wada, ale dla mnie zaleta.

Nie byłoby to pierwsze forum, w którym biorę udział od pierwszego dnia istnienia. I zauważyłem, że wchodząc w istniejące fora (tak jak w 2009 tutaj) muszę radzić sobie ze świeckimi tradycjami, na których tworzenie nie miałem wpływu, a niekoniecznie są mi w smak.

Nowe zaś forum daje nowe możliwości i jak coś się ułoży niefajnie, to można mieć pretensje tylko do siebie, bo się tam było i można było reagować.

Tak że ja z radością przyjmuję inicjatywę Michała. I może w tym tygodniu nie za bardzo się dołożę do rozwoju tamtego forum (ciężki tydzień w pracy) ale na pewno będę wkrótce starał się czynić konstruktywne wpisy
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline gobender

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2018, 07:16:48 am »
Michaś, odpuść ten nagłówek. Serio. Przy wejściu każdą kolejną stronę trzeba scrollwać w dół cały ekran, żeby cokolwiek zobaczyć, to naprawę fatalne z punktu widzenia funkcjonalności.


Masz coś takiego i tak zaczyna każda strona



A możesz mieć coś takiego





Jak tak bardzo chcesz to przecież możesz wlać grafikę w tło POD forum,





ale w tej formie którą proponujesz na dłuższa metę używanie tego to będzie koszmar.

Nawet ten dodatkowy subtytuł Forum jest całkowicie zbędny

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2018, 08:38:01 am »
Skontaktuj się ze mną. Jak masz czas możemy dziś wieczorem po 20.00 popróbować modyfikacji. Mam pewien pomysł na inny nagłówek forum - sam napis mi nie pasuje, ale można zrobić w jego miejscu wąski pasek z miniaturką i tym skosem.
Żeby usunąć ten zbędny napis forum, trzeba wyedytować samą wtyczkę do forum i usunąć ten fragment kodu ze skórki. Z panelu forum nie da się. Jak zostawiam pole puste, automatycznie generuje się słowo "Forum". Zastanawiam sięczy to usuwać, bo to pozwoli np. na dawanie jakichś komunikatów w tym miejscu. Teraz ustawiłem taki komunikat.

Przy okazji zainstalowałem dzisiaj w opcji publikowania artykułów na stronie galerię. Przydatne np. do pokazu stron komiksów. Koszmarem jest natomiast spolszczenie tego wszystkiego, bo pozycji do tłumaczenia jest kilkaset. Jakby ktoś chciał pomóc, mam tłumaczenie angielskie i rosyjskie.
Jeśli chodzi o PW i czat, ustawiłem limit użytkownika na 50 wiadomości do 300 znaków. Ale jeśli będzie taka potrzeba mogę zwiększyć limit. Czat jest niesamowity, pozwala użytkownikom prowadzić prywatne rozmowy niewidoczne dla innych.
Wtyczka wp-recall ma nawet własne forum, ale wygląda gorzej od tego, które zainstalowałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2018, 08:46:46 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 22, 2018, 08:53:52 am »
Skróciłem adres forum usuwając słowo "dyskusyjne". Teraz adres jest taki:
https://komiks.ovh/forum
Krótsza nazwa jest lepsza, bo łatwiej wpisać i zapamiętać.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline gobender

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2018, 09:00:48 am »
Nie ma co "próbować" modyfikacji i kombinować. Po prostu trzeba zminimalizować wysokość góry żeby się z tego wygodnie korzystało i to wszystko. :) Forma napisu czy tła to tylko przykład, żeby pokazać ile miejsca zyskujemy. Finalny wygląd możesz sobie zrobić jaki chcesz. Twoja decyzja, ale mam przeczucie, że inni się ze mną zgodzą w tej materii.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2018, 09:05:23 am »
Nie mówię nie. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ale przydałaby mi się pomoc kogoś, kto by pomógł zoptymalizować górną część strony. Alternatywą jest instalacja innego szablonu strony. Mamy do 1 maja sporo czasu na eksperymenty z wizualizacją strony i modyfikacjami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2018, 09:09:46 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh