trawa

Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 33500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prometeusz

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 29, 2018, 03:24:34 pm »
A forum gildii jest 'jajeczne'?


Nie chociaż schludne . A twoim zdaniem to jest argument żeby jego forum nie mogło robić rzeczy lepiej niż gildia  Spójrz sobie na forum batcave np jak ono fajnie jest zrobione  Albo forum westeros  :wink:


Ta lalka to jakaś plastelinowa tragedia . Ona z Iniemamocnych?

Amer

  • Gość
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 29, 2018, 06:50:31 pm »
Skromnie i ładnie: http://www.gothamcafe.pl

Klimatyczny obrazek u góry, lepsze kolory. Trochę czerwieni i szarości, w tę stronę powinny iść ewentualne zmiany.

Offline hans

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 29, 2018, 06:54:13 pm »
Ta babka niewiele z komiksem ma chyba  wspólnego. Skoro to forum ma być czymś więcej niż twoim blogiem warto by zrobić coś co się będzie innym  podobać .

Powiedz konkretnie bez ogolników, czego byś chciał na forum. Michaś reaguje na każde sugestie i zmienia forum wg nich. Ja sugerowałem usunięcie obrazka, żeby forum nie znajdowało się tak nisko, chciałem wstawienie linku do listy ostatnich nieprzeczytanych postów na szczyt strony, dostosowanie kolorystyki tła pod kolor przycisków (kolor sam w sobie nie jest dobry, ale dobrze, że kolorystyka jest integralna). Wszystko to Michaś zrobił. Widać, że mu zależy, żeby stworzyć zastępstwo Gildii. Jeśli Tobie też zależy na dobrej alternatywie, to powiedz konkretnie, co Michaś powinien zrobić. To forum może wyglądać dokładnie tak, jak sobie tego życzą użytkownicy.

Offline misiokles


Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 30, 2018, 08:58:55 am »
Dobre pytanie. @Michaś jak można wyświetlić nowe posty w temacie? Bez tego nie da się korzystać z forum. Zaglądanie do każdego tematu by znaleźć nowe wpisy zajmuje za dużo czasu.

Opcja 1: W górnym niebieskim pasku menu masz link "Nowości". Klikasz i masz tematy z wszystkimi nowymi wpisami na forum. Klikasz w temat i przenosi Cię do najnowszych odpowiedzi, których nie czytałeś. Link ten w menu forum jest widoczny na każdej podstronie forum.

Opcja2: Na dole strony głównej forum masz to samo z linka "Pokaż nieprzeczytane tematy" (wcześniej link ten był po angielsku jako "Show Unread Topics", ale już spolszczyłem).

Przykładowy link (mogą zobaczyć też osoby niezalogowane, ale im pokaże wszystko czego nie obejrzeli w danej sesji online, wg danych z plików tymczasowych przeglądarki, osoby zalogowane zobaczą tylko to, czego nie czytały):

https://komiks.ovh/forum/unread/
Cytuj
Ta lalka to jakaś plastelinowa tragedia . Ona z Iniemamocnych?
Nie, choć jest podobna. Obrazek to prowizorka, będzie zmieniony jak znajdę lepszy. Możecie zaproponować własne grafiki, byle na otwartej licencji lub z domeny publicznej, żeby nie łamało praw autorskich.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2018, 09:06:08 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 02, 2018, 04:01:41 pm »
Wiem, że wielu nie podoba się ta superbabka. Wybrałem ją prowizorycznie z Pixabay.com po wpisaniu słowa "comics".

Możecie zaproponować własny obrazek, byle na otwartej licencji (Creative Commons, Copyleft, domena publiczna, lub własnego autorstwa dedykowany specjalnie dla naszej strony).

Obrazek powinien mieć taki rozmiar i proporcje z elementem kluczowym w miejscu głowy superbabki. Zaznaczyłem dla ułatwienia skosy. Cały obrazek obecny wygląda tak:


 
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline 79ers

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 02, 2018, 05:15:52 pm »
Jak dotknie obydwu przewodów to ją popieści !

Offline Komediant

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 02, 2018, 06:57:41 pm »
Może ktoś narysuje jak wygląda po popieszczeniu i się wstawi.

Offline Prometeusz

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 02, 2018, 10:58:01 pm »
Amer dał świetny przykład. Ludzie lubią połączenie czerni, czerwieni, i bieli, to kompozycja spokojna, przewidywalna, ale i ciekawa, ciekawsza od bieli z niebieskim forsowanej wszędzie na tych forach, które jeszcze nie zdechły.


Inna moja propozycja - brązowy z białym. Brąz jeszcze bardziej uspokaja. Wchodzi po robocie na forum, i sie uspokajasz. Jak mi nie wierzycie to pogadajcie z dekoratorami wnętrz :P


Michał, generalnie to portale używaja wizerunków postaci z wydawnictw komiksowych i dopóki nie czerpią z tychże wizerunków zysków to chyba jest to legalna. W koncu takie forum to hobbystyczna działalność.


Ja proponuje coś spoza nurtu Marvel/DC, no chyba że Watchmen. Postać powinna byc ikoniczna bo to wizytówka forum.


ewentualnie inna opcja. zapytać któregoś z polskich, mniej znanych twórców komiksowych czy pozwoliłby na grafike ze swojego komiksu jako logo forum.

Offline gobender

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 03, 2018, 07:38:06 am »
Ludzie lubią połączenie czerni, czerwieni, i bieli, to kompozycja spokojna,

Jest wręcz przeciwnie. A na zaprezentowanym przykładzie mamy bordo a nie czerwony. Tej propozycji też nie uznałbym za udaną, bo jest zdecydowanie za ciężka i przytłaczająca. Przez co na dłuższa metę będzie męcząca.

Projekty forów nie bez powodu maja mdłą i lekką grafikę.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 03, 2018, 09:55:12 am »
Można dać w nagłówku coś z "Małego Nemo" lub "Bustera Browna". Klasyka komiksu i w dodatku wydana przez "Krakersa". Ale trzeba by znaleźć dobrą i dopasowaną grafikę, która nie będzie męcząca dla oka. Może mały Nemo na kucyku z pierwszej planszy komiksu, albo ten na którym leci jak superman (patrz stopka w albumie)? Albo z okładki któregoś z tomów. Jak będę mieć chwilę wolnego czasu, zobaczę jak wypadnie ten Nemo-superman.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2018, 10:03:16 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Prometeusz

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 03, 2018, 11:36:32 am »
To już lepiej Blacksada

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 03, 2018, 11:59:54 am »
Nie mam praw autorskich do "Blacksada". Co innego dać jako ilustracja takiego komiksu, bo to dopuszczalna forma cytatu graficznego, a co innego jako "twarz" strony. Więc albo grafika z domeny publicznej, albo na licencji Creative Commons, albo coś specjalnie narysowanego dla strony przez jakiegoś rysownika. Copyright tylko za zgodą właściciela praw autorskich.

Próbowałem też dać np. zdjęcie okładek różnych komiksów, ale nijako to wyglądało.
Na razie tymczasowo wgrałem PROWIZORYCZNIE ZROBIONĄ grafikę z "Małego Nemo w Krainie Snów" dla porówania. Ale to jeszcze nie jest to.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2018, 12:33:12 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 05, 2018, 05:29:41 pm »
Dodałem nowy artykuł o "Opowieściach Szeherezady":

https://komiks.ovh/opowiesci-szeherezady-recenzja-i-ocena/

Właściwie na nowym forum mógłbym odtworzyć wszystkie fora z Gildii, gdybym widział, że ludzie chcą i im zależy. Na razie na forum zarejestrowało się 52 użytkowników (z moim kontem głównym i testowym jest 54).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2018, 05:35:18 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Prometeusz

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 08, 2018, 02:10:47 pm »
Spokojnie póki to forum żyje ludzie wolą tu siedziec. Upadnie Gildia to rozejdą się po Komiks.OVH, Filmożercach, i Kulcie Kultury Komiksu.


Teraz nie ma żadnego loga na forum. Powaznie Michał chcesz skazać userów na takie standardowe kolory? Mógłbyś wysylić sie bardziej. To jest domyślna skórka, nie musisz płacić pieniedzy, wystarczy żebys wgrał jakąś ładniejszą z katalogu. Myśle że większośc osob mnie poprze


Co do praw autorskich. Kreskówka o Supermanie jest w domenie publicznej. Może ona?





PS: Dopoki nie zarabiasz pieniędzy z tych marek to niby co nielegalnego jest? Jakoś polskie strony o komiksach normalnie umieszczają jako logo postaci z komiksów USA.

 

anything