Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 33035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:41:05 pm »
O i to jest świetny pomysł na podział: superhero i reszta.

Offline turucorp

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:43:56 pm »
Jestem bardzo ciekaw jak zdefiniujecie "superhero"?

Offline absolutnie

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 13, 2018, 10:45:14 pm »
Jestem bardzo ciekaw jak zdefiniujecie "superhero"?


To akurat jest proste: komiksy, które nie należa do "reszty"
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 14, 2018, 02:57:46 pm »

Jestem bardzo ciekaw jak zdefiniujecie "superhero"?

Rozumiem, że masz wątpliwości, gdzie wrzucić takie komiksy jak Strażnicy, Chłopaki czy Czarny Młot. To może inaczej: 1) dział Universum Marvela, 2) dział Uniwersum DC, 3) dział Pozostały komiks amerykański. Przy czym do 1 i 2 wrzucane tylko superhirki, czyli np. Marvel bez Conana, a DC bez całego Vertigo (chociaż Sandman jak najbardziej umieszczony jest w Universum DC, ale tak jakoś na uboczu...).


I jeszcze jedno - przy podziale na europejski, amerykański i japoński zaczynają się wątpliwości:
1. Gdzie wrzucić komiks latynoamerykański, który przecież a amerykańskim-anglosaskim ma mało wspólnego, a na naszym rynku jest całkiem fajnie prezentowany przez Mandiocę.
2. Gdzie wrzucić manhwy i manhuy - ale tu wystarczy dział "komiks japoński" przemianować na "komiks dalekowschodni".

ps.
NIe uważacie, że ta dyskusja powinna się toczyć w innym miejscu - na komiks.ovh/forum ? To trochę bez sensu na jednym forum dyskutować o sprawach organizacyjnych innego forum...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 03:05:45 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 14, 2018, 03:48:44 pm »
Stworzyłem w komiksach amerykańskich dwa subfora "Komiksy superbohaterskie" i "Komiksy niesuperbohaterskie". Co o tym myślicie?
Oczywiście można zrobić kategorie gatunkowe (np. Manga, Komiksy superbohaterskie, Komiksy niesuperbohaterskie, Komiksy humorystyczne, etc.).
Najlepiej byłoby o tym dyskutować na forum Komiks.ovh, przy okazji przyzwyczajalibyście się do nowego miejsca.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 03:53:43 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 14, 2018, 04:04:31 pm »
Jak dla mnie to troszeczkę bez sensu, dotychczasowy system jest najzupełniej czytelny, a ta zmiana sprawia, że jest tylko więcej klikania. Ludziska już tu wymyślają ponad miarę "interesuje się komiksem amerykańskim, ale nie superbohaterskim i co mam teraz zrobić?". Nie wchodź w żaden temat z marvelem i dc w tytule i nie będzie problemu. Co z takim "Potworem z Bagien"? bo to i jest i nie jest superbohaterszczyzna. Dwa tematy zakładać?

Offline rzem

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 14, 2018, 04:37:57 pm »
Jeśli to nowe forum jest zakładane z myślą o obecnych uczestnikach forum Gildia, to najlepiej stosować podział, do którego wszyscy są przyzwyczajeni.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 14, 2018, 04:51:42 pm »
Tu nawet nie chodzi o przyzwyczajenie, tylko o to że jak już coś zmieniać to na lepsze a nie na gorsze. Skończy się to w ten sposób, że nie dość że wszyscy będą musieli się naklikać to w jednej połowie będą wpisy od 50 osób a w drugiej od 5. Że nie wspomnę o zamieszaniu przy zakładaniu po dwóch tematów "Vertigo", "Image" itp.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 14, 2018, 06:27:07 pm »
Przyzwyczajenie to silna rzecz, ale widzę pewien pomysł kompromisowy między tymi, co chcą zmian i tymi, co chcą zachować obecną strukturę. Wystarczy drobna poprawka gatunkowa:

1. Komiksy - tematy ogólne

2. Komiksy polskie

3. Komiksy niesuperbohaterskie lub normalne - nie wiem jak to nazwać, ale chyba czujecie o co mi chodzi? (czyli komiksy francuskie, hiszpańskie, włoskie, rosyjskie, ale także amerykańskie nie będące komiksami o superbohaterach, kategoria forum na bazie obecnej kategorii "Komiksy europejskie")

4. Komiksy superbohaterskie (także europejskie, jak np. "Sędzia Dredd' z Wielkiej Brytanii, kategoria forum na bazie obecnego forum "Komiksy amerykańskie")

5. Manga (z całego świata a nie tylko z Japonii, bo przecież mangi rysują też autorzy z innych krajów).

Nic na siłę, ale co o tym myślicie? Czy to byłaby zmiana na lepsze czy na gorsze? Ja nie opowiadam się po żadnej stronie - będzie jak chcecie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 06:37:26 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:14:46 pm »
Wg mnie podział na SH i nie SH zupełnie niepotrzebny.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:19:04 pm »
Zgadzam się, im coś prostsze tym bardziej funkcjonalne a lepsze bywa wrogiem dobrego. Podział na sh i nie-sh może być całkiem nieoczywisty, że wspomnę po raz kolejny o dublowaniu tematów.

Offline 79ers

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:33:20 pm »
Podział:
Tematy ogólne/Europa/Ameryka/Polska/Manga jest czytelny, prosty i pozwala zaoszczędzić czas podczas przeglądania serwisu.

Offline Pawel.M

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 14, 2018, 09:46:35 pm »

Stworzyłem w komiksach amerykańskich dwa subfora "Komiksy superbohaterskie" i "Komiksy niesuperbohaterskie". Co o tym myślicie?

Popieram. I tak jest OK, nie ma co bardziej rozdrabniać.


Wg mnie podział na SH i nie SH zupełnie niepotrzebny.

Oczywiście, że jest potrzebny, bo o SH piszecie najwięcej (nie wiem czy nie więcej, niż o pozostałych komiksach łącznie), a potem czytelnik niezainteresowany tą tematyka ma za dużo mielenia. Ja, przykładowo, DC w ogóle nie jestem zainteresowany, Marvelem w stopniu minimalnym.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 09:49:45 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline turucorp

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 15, 2018, 07:41:45 am »

Popieram. I tak jest OK, nie ma co bardziej rozdrabniać.


Tylko z naszego podwórka: "Biały Orzeł", "Jan Hardy", "Straine", "Bler", "Incognito". Naprawdę uważasz, że nie będzie rozdrobnienia jeśli wrzucisz SH z całego świata to oddzielnego worka? Nie dość, że powstanie problem z klarownością definicji czym jest SH to jeszcze nałoży się na to chaos z krajem/regionem powstania.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 15, 2018, 08:14:15 am »
Jak dla mnie ogólny podział jaki jest na forum gildii jest ok. Nie każdy komiks SH jest amerykański i na odwrót. Komiks europejski i polski to też pojemne worki w których można znaleźć różne gatunki.
The darkness will swallow everything