Autor Wątek: Egmont w roku 2019.  (Przeczytany 174384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 12, 2019, 02:56:43 pm »
Co się poprzewracało, najwyraźniej są ludzie, którzy kupują po takiej cenie i zapewne będzie jeszcze większa ciebie nie stać to nie kupisz.


Spoglądam ustawicznie na allegro i w przypadku Usagiego, to nie sprzedaje się on po tych zaporowych cenach, tylko każdy nowy sprzedawca wrzuca za taką samą lub większą cenę i to wisi aż im się znudzi wystawiać. Dlatego dla mnie to cebula. Ktoś tam pęknie, bo mu może brakuje jednego albumu do kolekcji, ale ogólny trend jest taki że nie schodzi po tych cenach. Kolekcjonerskie stany to też nie są.


Jaki problem ma Egmont wydać po 100szt tych brakujących numerów? Czy to utknęło na jakimś korposzczeblu z etykietką "wznowione 2 pierwsze albumy nie sprzedały się" tyle, że musiano ich wydać z 1000, gdyż w każdym sklepie jest dużo.


JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 12, 2019, 02:59:29 pm »
Jaki problem ma Egmont wydać po 100szt tych brakujących numerów?
Bo takiego małego dodruku się nie da.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:02:00 pm »
To ciekawe ile dodrukowali Wiedźmina, bo leżał już w koszach Biedronki po 5zł.

Offline Itachi

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:21:48 pm »
Bo takiego małego dodruku się nie da.
Jak to nie da? Wszystko się da, tyle że musieli by podnieść ceny. Czytaj - nie warte zachodu.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:29:04 pm »
Dodruki
https://egmont.pl/dodruk


Szkoda że nie jakieś starsze tytuły na które czekam. No może będą "ciche" dodruki jak np. 5 tom Blacksada. Tym razem dla mnie nic  :razz:
The darkness will swallow everything

Offline Death

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:42:18 pm »
Dwa pierwsze tomy Wieśka z Dark Horse`a bardzo mi się podobały. Trzeci też fajny, ale już jakby mniej. Takie komiksy na licencji to ja mogę czytać. Jedynkę kupiłem chyba za 15 zł, bo wcześniej jak była premiera, to nie miałem pojęcia, że to może być tak dobre. Olałem i tyle. A trzyma poziom i klimat misji z Dzikiego gonu i opowiadań Sapkowskiego. Jak przeczytałem, to od razu włączyłem komputer i kupiłem drugi tom. Niech robią dodruki, bo warto przeczytać te opowieści.

(Podobnie zresztą miałem z komiksowymi Muminkami. Olałem, kiedy wydał je Egmont do tego stopnia, że nawet nie wiedziałem o autorstwie Tove Jansson. I potem jak kupiłem, to okazało się, że to top 3 pasków obok Calvina i Fistaszków. Mistrzostwo świata i tyle.)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:49:45 pm »
Z dodruków dziwi mnie jednak brak Hellboya 1. I zaskakuje dodruk 3 tomów Strażników Galaktyki.

Offline xanar

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 12, 2019, 03:55:35 pm »
Czyli jednak Strażnicy się sprzedają.

Offline Death

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 12, 2019, 04:31:33 pm »
I ja bym ten dodruk pierwszego Hellboya pewnie kupił. Czerń w pierwszym wydaniu zbiorczego Library aż mnie boli swoją niebieskością i liczyłem na poprawę. Tom drugi Spętana trumna/Ręka przeznaczenia, który czytałem kilka tygodni temu ma czerń jak węgiel z kopalni w Radlinie. W ogóle odnoszę wrażenie, że Egmont się w pewnym momencie poprawił. Gnat trzy, którego też dopiero co czytałem również wygląda super.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 12, 2019, 04:46:36 pm »
Czyli jednak Strażnicy się sprzedają.
Żeby się sprzedawały tomy 4-6 muszą być i 1-3  :smile:

Offline xanar

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:04:14 pm »
Aktualnie na Bonito można nabyć tylko szósty tom, także jednak ktoś to kupuje.

Offline robbirob

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:22:43 pm »
Zapowiedzi marcowe ciekawe.
Dallas Barr i Vertigo biorę na bank. I Ptysia 😁


A że tylko 17 pozycji , a nie więcej? Może egmont już nie potrzebuje masakrować konkurencji pakietami po dwadzieściaparę sztuk 😁

Offline stempel

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:28:49 pm »
Co się poprzewracało, najwyraźniej są ludzie, którzy kupują po takiej cenie i zapewne będzie jeszcze większa ciebie nie stać to nie kupisz.
Tu nie chodzi o to, czy stać czy nie stać tylko o racjonalne podejście - zamiast dorabiać janusza wolę zapłacić bezpośrednio wydawnictwu, kiedy zrobi dodruk, a w miedzy czasie dokupując u niego inne pozycję. To nie jest jakaś perełka, iż trzeba się na nią rzucać za podwójną cenę. Jeśli jednakże kolega lubi takie "akcje charytatywne" to spokojnie, proszę się nie krępować  :biggrin:

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:48:53 pm »
Ja liczę na dodruki pierwszego Hellboya i BBPO. No i żeby czerń była lepsza.

Offline xanar

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #209 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:51:49 pm »
Tu nie chodzi o to, czy stać czy nie stać tylko o racjonalne podejście - zamiast dorabiać janusza wolę zapłacić bezpośrednio wydawnictwu, kiedy zrobi dodruk, a w miedzy czasie dokupując u niego inne pozycję. To nie jest jakaś perełka, iż trzeba się na nią rzucać za podwójną cenę. Jeśli jednakże kolega lubi takie "akcje charytatywne" to spokojnie, proszę się nie krępować  :biggrin:


Przecież to jest normalna reakcja na rynku, to oczywiste, że jak czegoś jest mało to cena automatycznie wzrasta.

 

anything