trawa

Autor Wątek: Egmont w roku 2019.  (Przeczytany 175133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline erol

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #510 dnia: Styczeń 28, 2019, 04:05:38 pm »
Był po cichu jakiś dodruk Daredevila tom 4? Jakiś czas temu sprawdzałem na ceneo to był w kilku sklepach, teraz jest go znacznie więcej.

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #511 dnia: Styczeń 28, 2019, 11:01:51 pm »
Pytanie mam do wszystkich- jak oceniacie "Ludzi Północy"? Odwiedziłem forumowe podsumowania roku ubiegłego i nikt poza mną nie umieścił tego w top10  :eek: A tymczasem dla mnie to jedna z najciekawszych serii Egmontu...
Pisałem w wątku odnośnie Egmont 2018 jakiś czas temu. Tom drugi czeka na swoją kolej.

A mnie jedynka (tom 1 Ludzi Północy) się bardzo podobała. Choć poziom historii jest fakt różny. Jedne krótkie, oparte na szybkiej idei, bez możliwości tak naprawdę zbudowania postaci i relacji między nimi, inne długie, rozpisane na kilka zeszytów i trzymające w napięciu. Najlepsza jak dla mnie ta o Svenie. Choć momentami odnosi się wrażenie, że Wood pospieszył się z zamknięciem poszczególnych wątków np. pierwsza historia, która za mocno przeskoczyła w czasie pod koniec. Drugi tom jak na razie tylko przekartkowałem, widzę, że niektóre wątki z tomu pierwszego są tam kontynuowane (np. Svena).

Offline tysonek

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #512 dnia: Styczeń 29, 2019, 07:20:36 am »
Pytanie mam do wszystkich- jak oceniacie "Ludzi Północy"? Odwiedziłem forumowe podsumowania roku ubiegłego i nikt poza mną nie umieścił tego w top10  :eek: A tymczasem dla mnie to jedna z najciekawszych serii Egmontu...
Dla mnie seria jest mocno przeciętna, a w zeszłym roku wyszło naprawdę sporo dobrych komiksów :)

Offline Archie

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #513 dnia: Styczeń 29, 2019, 04:51:44 pm »
W BBPO 1946-1948 Egmont zamieścił B.P.R.D.: Vampire #1–5, które jest kontynuacją 1948 czy nie?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 29, 2019, 04:59:17 pm »
Nie.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #515 dnia: Styczeń 29, 2019, 05:01:22 pm »
W BBPO 1946-1948 Egmont zamieścił B.P.R.D.: Vampire #1–5, które jest kontynuacją 1948 czy nie?
nie zamieścił. z tego, co wiem, Vampire nie znalazł się dotąd w żadnym omnibusie, jedynie w wydaniu zbiorczym
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #516 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:08:01 am »
Jakby się jeszcze nikt nie zorientował, to mamy nowe tytuły w wyprzedaży https://egmont.pl/wyprzedaz ;)

Offline R~Q

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #517 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:44:15 am »
Pytanie mam do wszystkich- jak oceniacie "Ludzi Północy"? Odwiedziłem forumowe podsumowania roku ubiegłego i nikt poza mną nie umieścił tego w top10  :eek: A tymczasem dla mnie to jedna z najciekawszych serii Egmontu...
Przesyt rynku wikingami.- Northlanders- Vinland Saga- Konungowie- coś tam jeszcze było

Offline vision2001

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #518 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:47:50 am »
Przesyt rynku wikingami.- Northlanders- Vinland Saga- Konungowie- coś tam jeszcze było
... i słaby Thorgal.
A co do Ludzi Pó0łnocy to komiks dobry, ale nie taki, by wychwalać go pod niebiosy. Jak dla mnie bardziej na jeden raz. No, chyba że tom 3 przyniesie jakieś fajne fabularne rozwiązania, czy też ostatni zeszyt zrobi brain f**k i pozamiata.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline -gościu-

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #519 dnia: Styczeń 30, 2019, 08:58:49 am »
U mnie dwa tomy Ludzi Polnocy leżą jeszcze nietkniete. Musze w końcu sie za to zabrać. Z trzech debiutujących na naszym rynku w ubiegłym roku serii Vertigo, pozostałe dwie Ex Machina i Łasuch baaardzo mi przypasowały. Jacy by nie byli Ludzie Połnocy, mam nadzieje, że doczekamy sie też DMZ tego scenarzysty.

Offline rzem

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:41:21 am »
Mi Ludzie Północy nie podeszli, ale może jestem zgorzkniałym typem, którego już nic nie uratuje. A może szukam innych treści.
Spoiler: pokaż

Mega-super-hiper zabójca wyszkolony na południu odcina masowo łby ziomkom z północy (cóż za afront autora wobec ludzi północy). W międzyczasie puka najlepsze dostępne sztuki. W ogóle mokry sen nastolatka: trening sztuk walki, a potem seks bez zdjęcia zbroi ze swoją bogatą laską.
Potem jakiś koleś jedzie ją zabić. No tak se pojechał, zabił i wrócił. Pewnie Ryanairem się zabrał. A laski kto miał bronić jak jej chłopa przy niej nie było?
Za to za końcówkę tej opowieści dla autora szacun: ładnie to wygasił. Gorzkie zakończenie, ale budzące jakąś nadzieję, choć wiadomo, że bohater nie tego chyba chciał.
No i w jednym z opowiadań obowiązkowy pojazd po chrześcijaństwie: niestety bardzo powierzchowny. Pewnie jak byłem 14-letnim rewolucjonistą, to bym ten komiks nosił na sztandarach - chociaż nie, bo nosiłem wtedy Wieczną Wojnę.
Plastycznie najbardziej mi podeszła ta opowieść o kobitach broniących sie w tej twierdzy. To było mega, również od strony opowieści. Chociaż samiuteńka końcówka też zbyt współczesna: pojechały gdzieś i otworzyły se sklep. Acha, kupuję to.
Ogólnie średniak dla nastoletniego czytelnika.


Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:54:48 am »
Zawsze można zmienić swoją zgorzkniałość, wystarczy chcieć. Dla mnie opowieść o kobietach zdecydowanie najsłabsza część pierwszego tomu.  Fabularnie przede wszystkim. Taka nieuzasadniona po cichu przemycona polityczna poprawność. A nikomu nie podobał się Frank Castle w wykonaniu Wooda?

Offline rzem

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 30, 2019, 10:15:58 am »
Zawsze można zmienić swoją zgorzkniałość, wystarczy chcieć. Dla mnie opowieść o kobietach zdecydowanie najsłabsza część pierwszego tomu.  Fabularnie przede wszystkim. Taka nieuzasadniona po cichu przemycona polityczna poprawność. A nikomu nie podobał się Frank Castle w wykonaniu Wooda?
Hm, tak, to też. Ale tam takich cichych przemytów było więcej.
Franka Castle Wooda niestety nie znam, ale chętnie poczytałbym tutaj pinie.

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:11:21 am »
No przecież historia "The cross and the hammer" z pierwszego tomu to nawiązanie do Marvelowego Punishera :smile: Pewne elementy zmieniono ale odniosłem wrażenie, że to taki homage.

Edit. "Punisher: 1000 A.D."  :lol:

Offline rzem

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:55:15 am »
No przecież historia "The cross and the hammer" z pierwszego tomu to nawiązanie do Marvelowego Punishera :smile: Pewne elementy zmieniono ale odniosłem wrażenie, że to taki homage.

Edit. "Punisher: 1000 A.D."  :lol:


Jest tyle wspaniałych rzeczy, których jeszcze nie wiem. Dzięki.

 

anything