Autor Wątek: Egmont w roku 2019.  (Przeczytany 175107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:20:09 pm »
A gdyby komuś było mało kaczek - właśnie na komiksydisneya.pl pojawiła się okładka 4. tomu kolekcji oraz zapowiedź jeszcze następnego tomu.
https://www.komiksydisneya.pl/2019/01/kaczogrod-carla-barksa-4-kamien.html
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:20:35 pm »
Wydanie II i dodruk jednocześnie, gdyż niczym się nie różnią od wydania I, ale w stopce jest data wydania 2018. A czemu w gildii tak opisali? Nie wiem.
Dziękuję za info :smile:
Korzystając z okazji, są już zapowiedzi na marzec z cenami i okładkami na stronie KŚK

www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Offline maaagdalenka

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:28:27 pm »
A gdyby komuś było mało kaczek - właśnie na komiksydisneya.pl pojawiła się okładka 4. tomu kolekcji oraz zapowiedź jeszcze następnego tomu.
https://www.komiksydisneya.pl/2019/01/kaczogrod-carla-barksa-4-kamien.html



Dlaczego Sknerus nie ma nóg? Gdzie są brakujące płetwy?? ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:31:04 pm »
Gdzie są brakujące płetwy?? :wink:
Jedna jest na okładce tomu 3. Druga pewnie też pojawi się kiedyś znienacka na innej okładce  :wink:
Jakby ktoś szukał pierwszego tomu Kaczogrodu, to proponuje zajrzeć do empików stacjonarnych i poszukać na półkach. Wczoraj w swoim znalazłem, aż 3 sztuki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 12:34:08 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Mawer

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:32:57 pm »

Dlaczego Sknerus nie ma nóg? Gdzie są brakujące płetwy?? :wink:


Pewnie trzyma w koszu z "kapuchą"

Offline lis22

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:48:05 pm »
Ile w sumie ma być tomów "Kaczogrodu" i czy po "skończeniu" z Banksem będą inni twórcy?

Szkoda, że Usagi będzie w takim, a nie innym formacie, taka "cegła" będzie ciężka do czytania.

Wolałbym, żeby "Yakari" był wydawany w takiej formie, jak "Podniebny Harry", komiksy a la "Asterix", "Lucky Luke" czy "Smerfy" bardzo szybko się niszczą.

Skoro "Strażnicy Galaktyki" Bendisa ponoć tak źle się sprzedają, to po co są kolejne dodruki starych tomów?

Offline radef

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:24:48 pm »
Ile w sumie ma być tomów "Kaczogrodu" i czy po "skończeniu" z Banksem będą inni twórcy?
30 tomów.
Co będzie dalej? Nikt nie wie. Wg mnie na pewno wcześniej lub później Rosę zaczną.
Wolałbym, żeby "Yakari" był wydawany w takiej formie, jak "Podniebny Harry", komiksy a la "Asterix", "Lucky Luke" czy "Smerfy" bardzo szybko się niszczą.
Raczej tak nie będzie i wg mnie dobrze. Pojedyncze frankofońskie tomy w twardej to tylko strata miejsca na półce, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku długich serii. Z tego powodu cały czas czekam aż Egmont wyda integrale Thorgala lub wznowi całą serię w miękkiej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline robbirob

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:30:26 pm »
30 tomów.
Co będzie dalej? Nikt nie wie. Wg mnie na pewno wcześniej lub później Rosę zaczną.
Myślę, że skoro im się to tak rewelacyjnie sprzedaje, to Rosa jest pewny. Pytanie tylko czy pod koniec serii Barksa, czy w czasie jej trwania.

Raczej tak nie będzie i wg mnie dobrze. Pojedyncze frankofońskie tomy w twardej to tylko strata miejsca na półce, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku długich serii. Z tego powodu cały czas czekam aż Egmont wyda integrale Thorgala lub wznowi całą serię w miękkiej.
Popieram. Yakari na miękko jak LL, czy Asteriks to świetne rozwiązanie. Po co dokładać pieniądze? Tym bardziej, że to dobra pozycja także dla młodszego czytelnika.

A z tym Thorgalem na miękko to całkiem słuszna uwaga radef.

Offline Murazor

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:55:24 pm »
Z tego powodu cały czas czekam aż Egmont wyda integrale Thorgala lub wznowi całą serię w miękkiej.
Ja też. Nawet bardziej na te miękkie niż integrale. Zacząłem zbierać HCki i odpuściłem. i tak mi się przypomniało, Egmoncie gdzie jest

SZNINKIELw kolorze i integralu :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:59:07 pm »
Skoro "Strażnicy Galaktyki" Bendisa ponoć tak źle się sprzedają, to po co są kolejne dodruki starych tomów?
Bo nowi czytelnicy i tak będą kupować  :smile:

Yakari musi iść jak LL a Buddy Longway w integralach (ale jeszcze go muszą zapowiedzieć  :smile: )

Ten Yakari to 39 tomów więc ciekawe jakie będzie tempo.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 02:04:08 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 17, 2019, 05:42:51 pm »
Pojedyncze frankofońskie tomy w twardej to tylko strata miejsca na półce, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku długich serii. Z tego powodu cały czas czekam aż Egmont wyda integrale Thorgala lub wznowi całą serię w miękkiej.
To nie jest do końca prawda. Jeżeli chodzi o ilość zajmowanego miejsca na półce to znaczenie ma nie tyle oprawa co grubość tomu i papieru. Wie to chyba widzi każdy kto ma tego trochę na półkach. Dwa chudziutkie tomy w SC od Egmontu z Marvel Now/Rebirth zajmują więcej miejsca na półce niż amerykański integral OHC zbierający 2 tomy. I to leci proporcjonalnie. Omnibus w twardej i oversized zbierający cały run zajmuje mniej miejsca na półce niż 3-4-5 tomiki w SC zbierające ten sam materiał.

Największe zło to po prostu chude tomy, a kwestia oprawy nie jest już taka czarno-biała jak niektórzy malują (czyli HC dużo miejsca zajmuje a SC mało). Czasem wręcz odwrotnie.
Powinni wydawać jak najwięcej grubasów po prostu. I moim subiektywnym zdaniem, na twardo. Najlepszy stosunek zajmowanego miejsca na półkach do jakości wydania.

Offline Murazor

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 17, 2019, 05:55:08 pm »
Przy 50-60 stronnicowych komiksach europejskich HC zajmuje więcej miejsca, niż SC i o tym pisał radef, więc wbiłeś się z tym superhero niezbyt dobrze :) ale masz racje co do nich.

Thorgale, czy np: Ekho pasują jako osobne tomiki, bo każdy (prawie) opowiada osobną historię i dobrze się je czyta w ten sposób. W poszukiwaniu Ptaka czasu już pasuję integral, bo łączą się w całość (jak np: Miecz Ardeńczyka).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:05:42 pm »
Radef o frankofonach (48 stron) a Antari o amerykańskich zbiorczych  :smile: W takich albumach twarda oprawa zajmuje więcej niż sam komiks.

Dwa chudziutkie tomy w SC od Egmontu z Marvel Now/Rebirth zajmują więcej miejsca na półce niż amerykański integral OHC zbierający 2 tomy.
Największe zło to po prostu chude tomy, a kwestia oprawy nie jest już taka czarno-biała jak niektórzy malują (czyli HC dużo miejsca zajmuje a SC mało). Czasem wręcz odwrotnie.
Ale bzdury ładujesz  :smile: Czemu porównujesz polskie z amerykańskimi? Porównaj np 2 Egmontowe SC z HC o takiej samej ilości stron.

Powinni wydawać jak najwięcej grubasów po prostu.
Właśnie nie bo powinni wydawać też jak najtaniej i dla każdego jak to robią z Rebirth czy Marvel NOW.

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:09:57 pm »
Ale bzdury ładujesz  :smile: Czemu porównujesz polskie z amerykańskimi? Porównaj np 2 Egmontowe SC z HC o takiej samej ilości stron.
Nie przeprowadzisz takiego porównania dopóki nie wydadzą tego samego materiału w dwóch wydaniach. Zresztą i tak bym miał rację. Poza tym pisałem też o grubości papieru, co jak widać ci umknęło. To też ma wpływ na to dlaczego Egmontowe SCki są grubsze od amerykańskich integrali w HC. Ale na to się nie zwraca uwagi bo ważniejsze są wojenki SC vs HC. Chyba mało masz tego na półkach skoro nie widzisz ile to miejsca zajmuje  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:14:10 pm »
Ale te porównania są bez sensu bo wiadomo też że polskie HC zajmują więcej miejsca od amerykańskich.
Nie przeprowadzisz takiego porównania dopóki nie wydadzą tego samego materiału w dwóch wydaniach. 
To nie wystarczy taka sama ilość stron?  :smile:

Jajca  :biggrin:

 

anything