trawa

Autor Wątek: Egmont w roku 2019.  (Przeczytany 175154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lis22

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:21:14 pm »
Co za problem, żeby łączyć, np. po cztery tomy "Yakari" w jeden, grubszy w twardej oprawie?

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:22:54 pm »
Ale te porównania są bez sensu bo wiadomo też że polskie HC zajmują więcej miejsca od amerykańskich.To nie wystarczy taka sama ilość stron?  :smile:

Jajca  :biggrin:
Dobra, no to dawaj. Tylko żeby co do strony się zgadzało. I nie zapomnij zrobić zdjęcia, przy takiej ilości komiksów w kolekcji to na pewno nie problem.
Żeby było śmiesznie amerykance poza samą treścią mają też tonę dodatków, które Egmont wycina w całości. A mimo to i tak mniej miejsca zajmują. Ach ten papier.

Offline Alfman

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:24:17 pm »
Ale te porównania są bez sensu bo wiadomo też że polskie HC zajmują więcej miejsca od amerykańskich.


Może poza "Dark Horsowymi" omnibusami BBPO  :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:30:22 pm »
Żeby było śmiesznie amerykance poza samą treścią mają też tonę dodatków, które Egmont wycina w całości. A mimo to i tak mniej miejsca zajmują. Ach ten papier.
To nie jest wojenka SC vs HC to jest wojna Polska VS Ameryka  :lol: Sam nie możesz zrobić porównania? Pewnie nie masz tych Egmontowych SC a się mądrzysz.
Co za problem, żeby łączyć, np. po cztery tomy "Yakari" w jeden, grubszy w twardej oprawie?
A co za problem żeby połączyć 8 albo 12?  :smile: To mają być jak najtańsze albumy jednorazowo.

Może poza "Dark Horsowymi" omnibusami BBPO  :wink:
Niech będzie że mowa o Marvelu i DC.

Offline pitt

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:39:44 pm »
Coś w tym jest. ;) U mnie 6 tomy Justice League N52 w HC od Egmontu, zajmowało mniej więcej tyle co 8 tomy Justice Lague N52 w HC od DC. Wydania Egmontu mają grubszą twardą oprawę oraz papier. Wszystkie wydania DC miały dodatkowo obwolutę.

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:48:20 pm »
Sam nie możesz zrobić porównania? Pewnie nie masz tych Egmontowych SC a się mądrzysz.

Oczywiście, że nie mogę. Pisałem że takie porównanie jest możliwe tylko jak masz to samo w dwóch wydaniach. Nie zamierzam udowadniać twojego argumentu, chcesz to pokaż na składakach swoją rację.

Postawiłem koło siebie Daredevila tom 1 (480 stron HC) i 3 tomy All-new X-men przygoda w świecie Ultimate, Action Comics Ścieżka Zagłady i Spider-man 2099 Spiderversum (suma tych 3 tomów to 420 stron). Brakuje 60 stron a już jest na równo, o czym w ogóle rozmowa.

Kończ waść wstydu oszczędź.


JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:54:09 pm »
Pisałem że takie porównanie jest możliwe tylko jak masz to samo w dwóch wydaniach.
:lol:  :lol: :lol:
Postawiłem koło siebie Daredevila tom 1 (480 stron HC) i 3 tomy
Teraz już 3 tomy  :biggrin: Zmierz same oprawy suwmiarką i będziesz wiedział dokładnie  :)
Kończ waść wstydu oszczędź.

Offline Antari

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:56:47 pm »
:lol: :lol: :lol: Teraz już 3 tomy  :biggrin: Zmierz same oprawy suwmiarką i będziesz wiedział dokładnie  :smile:
A co ma ilość tomów do rzeczy? To już własny argument na ilość stron nie przemawia?  :lol: Dobre. Nie chce mi się przekopywać teraz wszystkiego i szukać co ma ile stron żeby się zgodziło z tym 480 DD. Złapałem co miałem pod ręką i wyszło 420, brakuje 60, a jest na równo. Wyciągnięcie wniosku co by było gdyby dodać jeszcze 60 stron nie jest trudne.

Pisz sobie jaki to Egmont jest miłosierny i dba o nasze kieszenie tymi śmiecio-wydaniami ale nie dorabiaj teorii, że oszczędzają miejsce na naszych półkach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 07:00:18 pm wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:01:28 pm »
śmiecio-wydaniami
Trzeba było zacząć na początku od tego co cię boli  :smile: Które są bardziej śmieciowe te polskie na grubszym papierze czy amerykańskie na chudszym?  :smile:

Standardowy ból dupki o SC i jakieś bezsensu porównania. Ty chciałeś pojedyncze Rebirth w HC (to już nie byłoby śmieciowe wydanie  :smile: ) i jak wtedy wyglądałaby sprawa z zajętym miejscem?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 07:04:42 pm wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:04:43 pm »
Co za problem, żeby łączyć, np. po cztery tomy "Yakari" w jeden, grubszy w twardej oprawie?
Można tak wydawać, ale jest to bez sensu. Egmont wydaje "Yakari" m.in. dlatego, że obecnie TVP ABC emituje serial na podstawie komiksu. Z tego wynika, że głównym odbiorcą docelowym komiksu mają być dzieci, przez co najlepszym wydaniem są pojedyncze albumy.
Taki "Iznogud" będzie w integralach, ponieważ tu stwierdzono, że postać nie jest szczególnie znana w Polsce, więc komiks będzie raczej skierowany do fanów twórczości Goscinny'ego, czy też ogólnie czytelników bardziej obeznanych w komiksach.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline -gościu-

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:12:01 pm »
Antari, przypominam tylki że ta kolejna besensowna dyskusja zaczeła sie od tego, że zarzuciłeś radefowi mijanie sie z prawdą, w kwestii komiksow frankofonskich w pojedynczych tomach w twardej oprawie...

Offline misiokles

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:24:02 pm »
Niech będzie że mowa o Marvelu i DC.
Miracleman od Muchy. Dostaliśmy w jednym tomie bez śmieciowych dodatków :)

Amer

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:48:28 pm »
Mogłaby dobra dusza powiedzieć, o co chodzi z "Doom Patrol" i "Animal Man"? Pytam o to, czy kolejne starty tych serii, pisane przez różnych scenarzystów, restartują te uniwersa, czy może na swój sposób kontynuują wątki poprzedników? Wiem, że "Animal Man" nie został zapowiedziany, ale pytam przy okazji, bo tu jest podobnie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:45:18 pm »
@Amer jeśli pytasz o zapowiedzianą serię przez Egmont to jest vol. 2 od numerów #19–63, czyli tylko to co napisał Grant Morrison. Wcześniejsze zeszyty tego vol. do tej pory nie ukazały się w żadnym zbiorczym albumie. Natomiast obecnie wychodzi (wychodziło?) vol.5, tworzone przez Gerard Way, które jest nowym otwarciem dla serii, nawiązującym stylistycznie do vol. 2, ale jest na tyle autonomiczne, że nie musisz znać wcześniejszych przygód tych bohaterów.
W przypadku Animal Mana jest prościej. Zakładając, że Egmont zapowie kiedyś ten tytuł, to tutaj mamy tworzył serię od początku, dokładnie zeszyty #1-26. Potem kontynuację tworzyli inni twórcy między innymi Peter Milligan czy Jamie Delano. One też później mają swoje zbiorcze (ta seria chyba była w całości zebrana w zbiorczych). Część pisana przez Morrisona jest zamknięta (i to z bardzo pokręconym zakończeniem).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 08:55:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Egmont w roku 2019.
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:51:56 pm »
Mogłaby dobra dusza powiedzieć, o co chodzi z "Doom Patrol" i "Animal Man"? Pytam o to, czy kolejne starty tych serii, pisane przez różnych scenarzystów, restartują te uniwersa, czy może na swój sposób kontynuują wątki poprzedników?
Czytałeś Miracle Mana albo Swamp Thinga? To podobna sytuacja czyli wszystkiego po trochu z różnicą, że scenarzysta w AM i DP jest jeden - Grant Morrison.