Autor Wątek: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018  (Przeczytany 15866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2019, 10:37:30 am »
1. Mignola & Co - Hellboy
2. Wood & Co- Ludzie Północy
3. Gipi- S.

4.  Lemire & Co - Czarny Młot
5.  Bendis & Co- Daredevil
6.  Slott & Co - Amazing Spider-Man
7.  Azzarello & Risso - Księżycówka T.1
8.  Brubaker & Co- Zabij albo zgiń
9.  Brubaker, Morrison & Co -  Człowiek, który się śmieje/Azyl Arkham
10.Latour & Co -Spider Gwen: Ścigana?

Co do pozycji nr9- ważne jest dla mnie kolejne wznowienie Arkham Asylum, ale - o ile dobrze interpretuję wymogi głosowania- zaznaczyć musiałem cały tom WKKM.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2019, 11:27:19 am »
"Dyszka" ode mnie:
 
10. Valerié Mangin, Theirry Damerez, Alix Senator: Cykl drapieżców – wydanie zbiorcze t.1, Elemental 
 
9. Alan Davies, Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics t. 48: Kolejny gwóźdź, Eaglemoss 

8. Steve Gerber, Frank Brunner i inni, Wielka Kolekcja Komiksów Marvela t. 132: Kaczor Howard, Hahette Polska 
 
7. Vicente Segrelles, Najemnik: Formuła, Wydawnictwo Kurc 
 
6. Geoff Johns, Phil Jimenez i inni, Nieskończony Kryzys, Egmont Polska 
 
5. Julian Voloj, Thomas Campi, Joe Shuster: Opowieść o narodzinach Supermana, Egmont Polska 
 
4. Len Wein, Greg Potter, George Perez, Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics t. 49: Wonder Woman: Bogowie i śmiertelnicy, Eaglemoss
 
3. Ed Brubaker, Michael Lark i inni, Daredevil: Nieustraszony!, t. 5, Egmont Polska 
 
2. Héctor Germán Oesterheld, Alberto Breccia, Mort Cinder, Non Stop Comics 
 
1. Alan Moore, Stephen R. Bissette, John Totleben i inni, Saga o Potworze z Bagien, t. 2, Egmont Polska   

Offline nayroth

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2019, 08:48:37 am »
1. Miecz Ardeńczyka [Egmont]
2. Battle Angel Alita - Deluxe - 1 [JPF]
3. Biały Lama - wydanie zbiorcze [Scream Comics]
4. Mort Cinder [Non Stop Comics]
5. Śmierć Stalina [Non Stop Comics]
6. Zaćmienie [Mucha Comics] Ghost Money [Non Stop Comics]
7. Conan - 1 - Narodziny legendy [Egmont]
8. Saga o Potworze z Bagien - 2 [Egmont]
9. Hellboy - Wydanie zbiorcze, tom 3 [Egmont]
10. Superbohaterowie Marvela - 49 - She-Hulk [Hatchette]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2019, 06:05:25 pm wysłana przez nayroth »

Offline Itachi

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2019, 02:22:34 pm »
Najmocniejszy top ever do tej pory, niemal niewykonane zadanie wybrać 10 najlepszych pozycji, ale no cóż... Trzeba spróbować.

1. Bezapelacyjnie Daredevil Nieustraszony (Egmont)
2. Miecz Ardeńczyka (Egmont)
3. Ultimate Spider-Man (Egmont)
4. Solo (Studio Lain)
5. Kruk (Planeta Komiksów)
6. Zabij albo zgiń (Non Stop Comics)
7. Briggs Land (Egmont)
8. Runaways (Egmont)
9. Jupiter's Legacy (Mucha Comics)
10. Amazing Spider-Man: Spiderversum (Egmont)

6/10 pozycji wprowadza Egmont Polska - gratulacje!

Po jednej pozycji Non Stop Comics, Mucha Comics, Planeta Komiksów i Studio Lain - dzięki za świetne pozycje.

Niestety nie kupiłem wszystkich komiksów na czas, aby umieścić ich w swoim topie.

Offline perek82

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2019, 09:04:26 pm »
Przeczytałem ostatnią dostawę, więc i ja wrzucę swoją 10:


1. Saga o potworze z bagien - uwielbiam ten komiks, zawsze mnie wgniata w fotel na całą noc
2. Biały Lama - rzutem na taśmę, bo właśnie skończyłem. Fanem Jodorowsky'ego nie jestem, ale tu z każdym rozdziałem coraz bardziej wsiąkałem. Plus za piękne wydanie
3. Ślepa cytadela / Przystanek na Faragonescji / The Long Tomorrow
4. Świat Edeny
Dalej już mam ciężko z wyborem, było sporo komiksów, które mi się bardzo dobrze czytało. No ale spróbuję:
5. Palcojad - na zachętę, bo rzadko sięgam po tak nowe tytuły. Kilka zwrotów akcji, mam nadzieję, że dalej będzie niegorzej.
6. Hellboy - z każdym tomem się coraz bardziej przekonuję, a na początku byłem bliski sprzedania pierwszego tomu.
7. Czarny młot - nie mogę się doczekać kolejnych tomów, spin-offów też.
8. Ex-Machina - przeczytałem pierwszy tom i czekam na całość, więc trochę może na wyrost, ale bardzo lubię takie klimaty trochę "polityczne" w komiksie
9. Transmetropolitan - jw.
10. Briggs Land - równie dobrze mógłby być na piątym miejscu.


Bez punktów zostają: Planetary, Sambre (i Wojny), Kompletne akta Dredda, Mandroid, Hawkeye, dalej Sędzia Anderson, Tytan, Conan i inne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2019, 09:09:10 pm wysłana przez perek82 »
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline rebejakub

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:15:24 am »



1. Kinderland
2. Miecz Ardeńczyka
3. Sędzia Anderson: Szambala
4.
Czarny Młot
5. Bracia z ulicy
6. Księżycówka
7. Giant Days
8. 20th Century Boys
9. Conan (H)
10. Kaczogród Barksa

Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline OokamiG

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:25:06 am »
Parę tytułów z tamtego roku jeszcze czeka, ale z tego co przeczytałem taka top lista od miejsca 10.


10. Moon Knight: Z martwych, Warren Ellis, Declan Shelvey
9. Star Wars 4/2018: Darth Vader- Mroczny Lord Shithów, Charles Soule
8.  Hawkeye, Fraction, Aja
7. Paper Girls, Vaughan, Chiang
6. Odrodzenie, Seeley, Norton
5.  Bękarty z Południa, tom 4:Motywacja, Aaron, Latour
4. Rękawica Nieskończoności, Starlin, Perez
3. Zaćmienie, Brubaker, Philips
2. Daredevil, Brubaker, Lark
1. Hellboy, Mignola i inni


Czasami potrafię podać konkretne tomy, które mi się podobały, czasami jednak trudno jakiś wskazać dlatego też podaje całą serie.

Offline blackfish

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2019, 10:02:11 am »

1. Odpłaszczenie
2. Sędzia Anderson: Szambala
3. Lone Sloane T2
4. Saga o potworze z bagien
5. BBPO - Plaga żab
6. Transmetropolitan
7. Hellboy
8. 100 naboi
9. Armie zdobywcy
10. The Black Monday Murders


 :roll:

Offline Kratoss

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 29, 2019, 10:33:43 am »
1. B.B.P.O. - Plaga żab
2. Ludzie Północy
3. Palcojad
4. Astonishing X-Men
5. Chew
6. Mroczni Sędziowie:Upadek Martwego Świata Księga
7. Uncanny X-force
8. Nieśmiertelny Iron Fist
9. Descender
10. Anihilacja: Podbój

Offline donTomaszek

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2019, 08:20:33 pm »
1. Pantera - za ten nieprzyjemny dreszcz na plecach.
2. Mort Cinder - bo Breccia w koncu zawital w PL i to w wielkim stylu.
3. Kinderland - za ping ponga, trabanty i Angele Werkel.
4. Saga o Potworze z Bagien - bo najwyzszy czas na tego klasyka w calosci.
5. Head Lopper - za niesamowicie oryginalne podejscie, kadrowanie i kolory.
6. Hellboy - bo Hellboy wg Corbena jest tak samo super.
7. 100 Naboi - bo tak mowi Agent Graves.
8. Koziorozec - za zakrecony jak ruski termos serial, z jeszcze bardziej pokreconym finalem.
9. Mesmo Delivery - bo to jak prosty, prosty, sierp i podbrodkowy.
10. Brygada - bo pomimo dziwacznej fabuly, te rysunki, a zwlaszcza kolory sa przepiekne.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pioma10

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:40:15 am »
1. Paper Girls
2. Planetary
3. 100 Naboi
4. Vasco
5. Ludzie Północy
6. 20th Century Boys
7. Conan (Egmont)
8. Punisher MAX
9. Zaćmienie
10. Tyler Cross

Offline wonaps

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2019, 02:14:35 pm »
1.100 Naboi
2.Conan (Egmont)
3.Daredevil (Egmont)
4.Transmetropolitan
5.Hrabstwo Harrow
6.Ultimate Spider-Man
7.Chew
8.Conan(H)

Offline Murazor

Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2019, 08:13:20 pm »
1.   Planetary
2.   Chłopaki z dwudziestego wieku
3.   Punisher MAX
4.   Saga o Potworze z Bagien
5.   Transmetropolitan
6.   Czarny Młot
7.   100 naboi
8.   Łasuch
9.   Zabij albo zgiń
10.   Descender

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2019, 08:37:54 am »
W moim rankingu - jak zwykle - nie biorę pod uwagę wznowień:
1. "Saga o Potworze z Bagien" - piękna historia o nowych Heloizie i Abelardzie, utrzymana w klimacie schyłku epoki kontrkultury, prekursorska wobec komiksów Gaimana, Brubakera i wielu innych obrazkowych opowieści grozy. Do tego znakomita wyprawa na rubieże uniwersum DC. To nie jest najlepsze dzieło Alana Moore'a, ale chyba mi najbliższe.
2. "Fistaszki zebrane" - tradycyjnie uważam "Fistaszki" za najlepszy komiks świata (mogący konkurować jedynie z najlepszymi pracami Moore'a). Poczucie to nie słabnie, a w tym roku ukazał się mój "urodzinowy" pasek oraz historyjki przedrukowywane przed laty w kilku polskich dziennikach.
3. "Daredevil. Nieustraszony" - ciąg dalszy mojego ulubionego runu mojego ulubionego bohatera. Ponowna lektura zmusiła mnie do postawienia historii pisanych przez Brubakera jeszcze wyżej niż Bendisa (dotąd uważałem odwrotnie), co jest tym większym osiągnięciem, że w sensie fabularnym zadanie było trudniejsze. Nie można też nie docenić świetnej oprawy wizualnej Michaela Larka.
4. "Ralph Azham" - w 2018 ukazały się aż dwa tomy serii Trondheima, która nie tylko trzyma poziom, ale w swojej drugiej odsłonie (t. 8-11...) podwyższa poprzeczkę ambicji. Wcześniej było to nowoczesne fantasy o wybrańcu - "Głupim Jasiu" - który pokonuje Zło. Teraz "Ralph" stał się nieprzewidywalną i sarkastyczną opowieścią o Władzy, jej odpowiedzialności i ciemnych stronach.
5. "Zaćmienie" - ponure jak zapita na smutno noc, niezwykle klimatyczne dzieło Brubakera i Phillipsa, tym razem w konwencji realistycznej. Hollywood epoki maccartyzmu dostarczyło mnóstwa klisz do stworzenia noiru, którego nie powstydziliby się De Palma, czy Michael Mann. A jednak mam problem z głównymi postaciami. Jak dla mnie panowie są trochę zbyt papierowi i naiwni. Niemniej komiks świetny.
6. "Berlin" - domknięcie powstającej przez dwie dekady historii nieszczęsnych mieszkańców Berlina z lat 1927-1932. Komiks pouczający choć nie dający recept, aktualny choć nie konstruujący nachalnych analogii, doskonale narysowany choć mało efektowny. Trochę rozczarowałem się, że 3 tom, to już w zasadzie tylko rozbudowany i dość pospieszny (choć godny) epilog. Miejsce na liście jest więc wypadkową jakości całej serii oraz pewnego rozczarowania tomem ostatnim.
7. "Piękna ciemność" - jedna z najlepszych znanych mi reinkarnacji francuskiego surrealizmu z całą jego makabrą, przewrotnością, humorem i nieoczywistą erotyką. Da się tę odstręczającą i fascynującą opowieść zracjonalizować i objaśnić, ale nie chcę. Lepiej trafia do mnie jako zapis koszmarnego snu.
8. "Avengers: Czas się kończy" - Hickman miejscami zbliżał się w tej serii do poziomu lepszych fragmentów "Nieskończoności", a nawet pierwszego tomu "Wszystko umiera". Emocjonowałem się opowiadaną historią razem z bohaterami i bawiłem świetnie. Szkoda tylko, że do pomocy scenarzysta miał zbieraninę raczej marnych grafików (z wyjątkiem Yu, któremu jednak przypadł najmniej ciekawy tom), zaś finał w postaci "Tajnych wojen" był już zupełnie innym komiksem (też przyzwoitym, ale to już nie to).
9. "Wielki Zły Lis" - komiks niby banalny fabularnie i wizualnie oczywisty, a jednak dotyka w nieoczywisty sposób bardzo ludzkich i ważnych spraw tożsamościowych. Pozostaje przy tym lekki, miejscami fantastycznie śmieszny i błyskotliwy. No i atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Czekam na kolejne dzieła Rennera!
10. "Plastic Man: Ścigany" - wspaniała arcykomiksowa zabawa, godna wszystkich nagród jakie zebrała. Najbardziej urzeka mnie w tym komiksie to, że właściwie wszystko dzieje się tu w warstwie wizualnej - na czele z humorem.


Ponieważ w tym roku przeczytałem wyjątkowo dużo superhero dodaję kilka wyróżnień:
- "Green Lantern / Green Arrow: Włóczęga bohaterów" - za to, że już na początku lat 70. powstawały poprawnościowe minestreamiowe komiksy na rewelacyjnym poziomie.
- "Dr Strange: Odrębna rzeczywistość" - za klimat i grafikę bliską "Sadze o Potworze z Bagien".
- "Elektra Saga" - za pozostanie nieśmiertelnym klasykiem, mimo tego że dalsza część runu jest jeszcze lepsza.
- "She-Hulk" - za wystrzałowe, pokrętne, żenujące i cudowne pomysły oraz grafikę (ale nie za fabułę, czy dialogi).
- "Moon Knight: Z martwych" - za odświeżającą antologię kryminalnych opowieści z dreszczykiem (której poziomu nie utrzymali niestety kontynuatorzy Ellisa z kolejnych dwóch tomów).
- "Thor" - za to, że osławione przejęcie młota przez Thorzycę okazało się całkiem udane i utrzymało moje zaciekawienie serią (choć do poziomu "Bogobójcy" daleko).
- "Jessica Jones: Wyzwolona" - za to, że Bendis pokazał, że po 10 latach pisania podróbek "Strażników Galaktyki" i "X-men" potrafił napisać kryminał w dawnym stylu.

Do widzenia!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa TOP LISTA - Rok 2018
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2019, 06:40:09 pm »
10. Szósty Rewolwer # 4  ( Timof )
09.Tyler Cross #1  ( OMG! W.S. )
08. Luc Orient  #2  ( Taurus Media )
07. Pan Higgins wraca do domu  ( ( NSC )
06. Ramiro # 2  ( Ongrys )
05. Wielki zły lis  ( Kultura Gniewu )
04. Vasco #3.  ( Kurc )
03. Śmierć Stalina   (NSC)
02. Człowiek , który zabił Lucky Luke'a  ( Egmont )
01. BERNARD PRINCE  #2.  ( Kurc )
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2019, 08:50:55 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."