Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Atelier spiczastych kapeluszy - wyd. Kotori

(1/3) > >>

Bobo:
Chyba jedna z ciekawszych mangowych premier w ostatnim czasie. Opis za wydawnictwem:

--- Cytuj ---Koko od najmłodszych lat pragnęła zostać czarodziejką. Niestety z magii mogą korzystać jedynie osoby posiadające w tym kierunku wrodzone predyspozycje, zaś czarodzieje pilnie strzegą swych sekretów. Koko porzuca więc marzenia i wiedzie spokojny żywot u boku matki. Wszystko się zmienia, kiedy do wioski przybywa czarodziej. Dziewczyna podpatruje rytuał rzucania zaklęcia i postanawia go powtórzyć. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak tragiczne skutki może przynieść nieumiejętne korzystanie z magii...
 Oto niesamowicie klimatyczna i przepięknie narysowana opowieść, która z pewnością zainteresuje wielbicieli fantasy, a w szczególności fanów Harry’ego Pottera! Daj się wciągnąć w cudowny świat pełen magii, tajemnic i przygód!


format: 145 mm x 205 mm
oprawa miękka w obwolucie: 25,20 zł
oprawa twarda + booklet: 34,90 zł
gatunek: przygoda, fantasy, seinen
liczba tomów: 4+
termin wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)

Wersja w twardej oprawie będzie limitowana i dostępna wyłącznie na mangastore.pl oraz na naszym stoisku na Pyrkonie.

--- Koniec cytatu ---









Komiksiarzy może głównie zainteresować fakt, iz autorka Kamome Shirahama od jakiegoś czasu z powodzeniem rysuje okładki na wariantowe wydania zeszytówek dla Marvel / DC. Przykłady jej twórczości:



LordDisneyland:
Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...

Bobo:

--- Cytat: LordDisneyland w Styczeń 15, 2019, 07:45:00 pm ---Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...

--- Koniec cytatu ---
Niestety więcej nic nie napiszę, bo nie znam, ale ja, przynajmniej pierwszy tom, kupuję. Przykładowe plansze z netu zrobiły swoje, a klimaty w stylu Harry Pottera bardzo lubię.  :smile:

Pawel.M:
Z tego co czytałem na Tanuki, fabuła dość standardowa, pod młodszego czytelnika. Ale kreska świetna. Pewnie kupię, bo to z rabatami wyjdzie poniżej 20 zł.

amsterdream:

--- Cytat: LordDisneyland w Styczeń 15, 2019, 07:45:00 pm ---Bobo, znasz ten komiks? Jeśli dominują krajobrazy i architektura, to z chęcią kupię...

--- Koniec cytatu ---

Czytałem kilka pierwszych rozdziałów i krajobrazów oraz architektury tam za wiele nie było. Historia skupiała się na szkoleniu młodocianych czarodziejów. Takie fantasy raczej pod nastoletniego czytelnika, wychowanego na HP. Ale jak ktoś lubi ten gatunek to na pewno mu podejdzie bo rysunki niezłe.


Kotori do tej pory było kojarzone z mangami yaoi, ale w ostatnim czasie ich oferta mocno się zmieniła i w 2018 roku wprowadzili według mnie najciekawsze nowości ze wszystkich wydawnictw mangowych. Szczególnie polecam zainteresować się mangą o nazwie Yotsuba (genialna komedia) i pozycjami Yoshitoki Oimy - Kształt twojego głosu (dramat) i Ku twej wieczności (fantasy).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej