trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 496581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1920 dnia: Październik 20, 2018, 12:11:47 pm »
Powiem tak, to będzie pierwszy DC Deluxe, którego nie kupię. I nie chodzi o to, że nie lubię AQUAMANA, tylko nie lubię takich antologii, czyli zbieraniny różnych historii z różnych serii z różnych przedziałów czasowych. Coś takiego już było wydane u nas w przypadku Batman (Najlepsze opowieści) i średnio mi to podeszło. Sprzedał się bo to Batman.

Mogli w dwóch tomach wydać Aquaman By Geoff Johns z New52. Nie wiem czemu omijają tak szerokim łukiem komiksy z tego okresu, kiedy tam jest dużo dobra, które spokojnie można by wydać w takich podwójnych tomach i Aquamana jest tego najlepszym przykładem. Johns bardzo dobrze odświeżył postać króla Antlantydy. Było by to dużo lepsze dla osób czytających obecnie Aquamana z Odrodzenia, niż taka zbieranina historii. Potem znowu pan Kołodziejczak będzie marudził, że się nie sprzedało.

Spoiler: pokaż
Co prawda zakończenie 25 zeszytu sugeruje event Justice League: Rise of the Seven Seas, o którym chyba Johns zapomniał, albo nie dostał ostatecznie zielonego światła, ale ptaszki ćwierkają, że być może Snyder rozwinie to w swojej obecnej Justice League. Jeszcze się może okazać, że ugryzie to Egmont w przysłowiowy tyłek.
https://www.cbr.com/justice-league-aquaman-geoff-johns-scott-snyder/
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2018, 12:21:00 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline sum41

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1921 dnia: Październik 20, 2018, 07:25:37 pm »
Tez sie obawiam o sprzedaz tej antologi przez co potem piekna saga z N52 dlugo u nas niezawita...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopad 26, 2018, 05:10:48 pm »
Jak myślicie jest jakakolwiek szansa na wydanie Spirita pisanego dla DC przez D. Cooke'a. To tylko 12 zeszytów + 1 zeszyt Batman/The Spirit pisany z Loebem. Akurat na 1 albumik. Potencjał jest i przez Batman i przez nazwiska. Tyle że ten album Eisnera, który wyszedł i cały czas jest dostępny pewnie mocno Egmont może wstrzymywać. Prawa do Spirita ma chyba teraz już Dynamite, ale to chyba nie przeszkoda (swoją drogą pierwsze 5 zeszytów Francavilli, które zaraz wychodzą w zbiorczym wydaniu to też byłby smakołyk - może KBoom albo Planeta się zainteresują :smile: ).
Zastanawiam się nad tym Spiritem w oryginale, czy brać czy jeszcze poczekać i najwyżej za rok sobie kupić.


Zeszytówki (to seria jakoś z 2006-2007) pewnie będą już poprzetykane reklamami tak jak to teraz miejsce ma?




Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopad 26, 2018, 06:18:24 pm »
Ale Spirit Eisnera sprzedawał sie tragicznie  :sad:
Wiem, że to były inne czasy, a sam komiks z innej epoki, ale czym ma sie Egmont sugerować jak nie tym? Mogłby Nowa Granicą Cooke'a, ale czy ona sie dobrze sprzedała?

Offline Dzidek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1924 dnia: Marzec 06, 2019, 08:58:37 pm »
Czytałem w tym wątku, że ktoś miał egzemplarz "Kryzysu tożsamości" z kilkoma czarnymi stronami, na co padła odpowiedź, że to z powodu tzw. double pages w oryginale. Nie znam się na rzeczy, a trafił mi się taki sam egzemplarz. Następnie miałem okazję kupić z drugiej ręki "Mroczne odbicie", aczkolwiek dowiedziałem się, że tam też są gdzieniegdzie czarne strony. W związku z tym moje pytanie do Was, czy to faktycznie normalka i zdarza się na porządku dziennym czy raczej należy mówić o wadzie?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1925 dnia: Marzec 07, 2019, 10:10:03 am »
Normalka  :smile: Tam np były reklamy a nie mogą tego pominąć jak potem jest plansza dwustronna.

Offline Dzidek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1926 dnia: Marzec 07, 2019, 10:52:56 am »
To mnie uspokoiłeś. Co jednak nie zmienia faktu, że słabo to wygląda.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1927 dnia: Marzec 07, 2019, 03:55:01 pm »
To mnie uspokoiłeś. Co jednak nie zmienia faktu, że słabo to wygląda.


Jakby wstawili tam reklamy, to by dopiero słabo wyglądało.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Dzidek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1928 dnia: Marzec 07, 2019, 04:04:26 pm »
No to na pewno. Aczkolwiek gdyby to były polskie reklamy, to może te Deluxy by ciut mniej kosztowały :D  Taki żart  :)

Offline Dzidek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1929 dnia: Maj 11, 2019, 07:34:05 pm »
Sorry za post pod postem, ale chciałem podbić temat.
Czy jest jakiś album z DC Deluxe, który dobrze jest przeczytać dopiero po lekturze N52 lub Odrodzenia?

Offline Lesiok

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1930 dnia: Maj 13, 2019, 08:46:27 am »
W linii Deluxe najświeższym tomem jest Odrodzenie. Wszystkie pozostałe to historie wcześniejsze niż nowe DC lub są to historie alternatywne. Czyli (poza Odrodzeniem) nie ma takich albumów które należałoby czytać po N52.

 

anything