Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12  (Przeczytany 53957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 29, 2019, 01:17:02 pm »
Z jednej strony można żałować, że koniec, bo dostawaliśmy sporo i szybko wiele tytułów, które raczej na naszym rynku się nie pojawią. Z drugiej strony jeżeli ta kolekcja ma wyglądać tak, że będzie naładowana #1 po roku 2000, to niech się skończy. Jest jeszcze mnóstwo tytułów Marvela do wydania, po zakończeniu kolekcji będzie pustka, więc wydawnictwa się zastanowią nad oferta, bo do wydania jest mnóstwo rzeczy, niekoniecznie muszą być tego nakłady po kilka tysięcy.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 29, 2019, 01:36:44 pm »
Co by nie mówić to bez WKKM nie byłoby mnie tutaj. Zmęczyła mnie jednak ta kolekcja i jakoś nie czuje smutku z powodu jej końca.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 29, 2019, 01:58:18 pm »
Natomiast co po WKKM? To oczywiste, że Deadpool  :smile:
Na razie nie.

po zakończeniu kolekcji będzie pustka
Nie za bardzo  :smile:

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 29, 2019, 02:14:09 pm »
No dali tyle cudownych ramotek z lat 60. i 70., których u nas żaden wydawca by nie ruszył. Szkoda tym bardziej, że SBM jest moim zdaniem kolekcją słabszą.
No dali ale kiedy... Od 140 numeru leciały same nowości, przelatane jedynie Kaczorem Howardem.  W analogicznym okresie dostaliśmy o wiele więcej klasycznych historii w SBM. A przed nami jeszcze cała masa no i Demon Bear Saga.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 29, 2019, 02:37:33 pm »
Na razie nie.

To co innego? Alieny? Avengers? X-Men (to byłaby bomba :)) ?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 29, 2019, 02:41:47 pm »
Cytuj
Avengers? X-Men (to byłaby bomba :)) ?
A były takie kolekcje ? Avengers nie wystartowało a X-Men chyba nawet nie było więc to odpada. Z Marvelowych tylko Deadpool jest. Było coś z pająkiem ? Coś sobie przypominam ale nie wiem czy to nie Eaglemoss przypadkiem

Jeszcze jest oprócz Dredda coś takiego jak 2000 AD: The Ultimate Collection

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 29, 2019, 02:52:07 pm »
Jaxx: "X-Men (...)

Tej kolekcji spodziewam się (także u nas) za jakieś 2-3 lata. Podejrzewam, że po przejęciu pełni praw do filmowych mutantów Marvel nie odpuści i będzie chciał "odgrzać" popularność wychowanków Xaviera skoro z "zastępczymi" Inhumans się nie udało. Biorąc pod uwagę ile dobrych historii jest jeszcze do opublikowania tylko z drugiej połowy lat 80-tych (uwzględniając nie tylko serię macierzystą ale też cykle "pochodne") detonacja tej bomby - i to przynajmniej 60 razy - faktycznie by się przydała.

Offline Krzysztof_Kuryłło

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 29, 2019, 02:57:31 pm »
Na razie nie.
Nie za bardzo  :smile:


potwierdzam

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 29, 2019, 03:03:59 pm »

potwierdzam

Następny "wiem, ale nie powiem". Ładnie to tak igrać z forumowiczami, nawet na tym tonącym statku?  ;-)

Jaxx: "X-Men (...)

Tej kolekcji spodziewam się (także u nas) za jakieś 2-3 lata. Podejrzewam, że po przejęciu pełni praw do filmowych mutantów Marvel nie odpuści i będzie chciał "odgrzać" popularność wychowanków Xaviera skoro z "zastępczymi" Inhumans się nie udało. Biorąc pod uwagę ile dobrych historii jest jeszcze do opublikowania tylko z drugiej połowy lat 80-tych (uwzględniając nie tylko serię macierzystą ale też cykle "pochodne") detonacja tej bomby - i to przynajmniej 60 razy - faktycznie by się przydała.

Pytanie tylko, jaką miałaby mieć postać taka kolekcja. Sens miałyby tylko kompletne runy, a nie ich wyrywki, a wówczas wyszłoby tego dużo więcej niż 60, 120 czy nawet 180 tomów. Ale spokojnie można założyć, że taka kolekcja miałaby ogromne wzięcie. Kto wie, czy nawet nie bardziej niż WKKM czy SBM.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 29, 2019, 03:09:37 pm »

Jeszcze jest oprócz Dredda coś takiego jak 2000 AD: The Ultimate Collection

Bardzo przyzwoity przegląd tytułów, kupiłem sobie Zombo, a miałem ochotę na więcej...pewnie nie tylko ja bym się skusił, ale czy rozpoznawalność postaci wydawnictwa Rebellion jest w Polszcze wystarczająco duża? Wątpię.

Może zamiast kolekcji w kioskach powinien pojawić się wytęskniony przeze mnie cykl "Cinema Purgatorio" Moore'a  - dam chyba na mszę w tej intencji  8)

Offline erol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 29, 2019, 03:37:26 pm »
Nie ma za czym płakać. W SBM sporo lepszych historii dostaliśmy i pewnie jeszcze drugie tyle będzie.
Co takiego super było w SBM? Przescrollowałem raz jeszcze liste i oprócz z 5 tytułów nie ma nic wybitnego imho.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 29, 2019, 05:04:10 pm »
Jakie jeszcze kolekcje zostały do wydania Hachette? Chodzi mi o takie które wyszły z fazy testu. Jest gdzieś lista?

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 29, 2019, 05:30:14 pm »

Offline midar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 29, 2019, 05:37:04 pm »
To, ja bym na Dragon Ball stawiał.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 29, 2019, 06:06:59 pm »
Dragon Ball, Deadpool i ewentualnie Smerfy to chyba jedyne kolekcje mające jeszcze u nas szansę na jakiś większy marketingowy sukces. Osobiście przygarnąłbym tego Dragon Balla.