Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12  (Przeczytany 54877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 30, 2019, 10:54:57 am »
https://es.wikipedia.org/wiki/La_colecci%C3%B3n_definitiva_de_Spiderman - lista z edycji hiszpańskiej.

Na razie nie ma nic Ultimate, ale jest cały McFarlane zebrany w dwóch tomach (do zeszytu #14), tak więc wskazówka @Jana dotycząca zapowiedzi Egmontu może faktycznie tego dotyczyć.

Offline kamilo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 30, 2019, 10:55:17 am »
Jeśli to miał by być Spider-man to dla mnie również super sprawa! :smile: Brał bym na pewno! :smile:

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:22:28 am »
No i czym tu się podniecać, znowu wszytko pocięte i nie po kolei, z resztą z 1/4 tego, jak nie więcej była już wydana przez Egmont i Hachette. Ciekawe jeszcze kto to będzie tłumaczył, bo jeżeli tak jak było z SBM to pogratulować tylko.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:26:45 am »
Jak zawsze są dwie numeracje w tym jedna chronologiczna  :smile: Kolekcja jest ułożona bardzo fajnie i ma dużo ciągłości. Teraz co byś nie wydał to zawsze będą duble.

Offline Lukop

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:37:24 am »
Większość mojego Spidera, to jednak współczesne Marvel NOW Egmontu (dobrze, że tego kolekcja S-M nie obejmuje) + wszystko z WKKM i SBM, Ultimate, pierwszy omnibus i 'Zło, które ludzie'... chyba bardzo dużo dubli by nie było i brałbym już całość dla panoramy oraz dodatków. Choć miło byłoby, gdyby na przykład na potrzeby polskiej edycji podmienili powtórki chociaż z WKKM...  :roll:


@Szybki research
Kurczę, jednak z 10 dubli bym miał, a 4 stówy, to już praktycznie jakiś omnibus...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:44:44 am »
Choć miło byłoby, gdyby na przykład na potrzeby polskiej edycji podmienili powtórki chociaż z WKKM...  :roll:
np Takie Łowy Kravena czy początek Straczynskiego? To byłoby bez sensu (choć rozumiem ból tych co mają  :smile: ) Wycinać z kolekcji o Spider-Manie te lepsze historie bo już gdzieś były? Teraz jest dużo czytelników którzy nawet nie wiedzą co to WKKM.

Offline xanar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:46:30 am »
Jak zawsze są dwie numeracje w tym jedna chronologiczna  :smile: Kolekcja jest ułożona bardzo fajnie i ma dużo ciągłości. Teraz co byś nie wydał to zawsze będą duble.


Duble jak duble, ale mogliby to jakoś chronologicznie wydawać, wg tej Wiki jest - nr, 44,27,57,5,45,9, także z tą ciągłością to raczej słabo. Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że "Kolekcja jest ułożona bardzo fajnie"

Ale pewnie niech wydają i im więcej książek z rysunkami tym lepiej dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2019, 11:51:43 am wysłana przez xanar »

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:46:37 am »
Oby z tą kolekcją się udało bo całkiem sporo w niej wielbionych przeze mnie lat 80. W końcu byłaby okazja doczytać kompletne, "spider-maniczne" Inferno, u nas zaprezentowane jedynie cząstkowo ("Spider-Man" nr 10-11/1991). No i oczekiwana przynajmniej przez kilku użytkowników tego forum "Śmierć Jean DeWolff". 

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 30, 2019, 11:55:18 am »
Duble jak duble, ale mogliby to jakoś chronologicznie wydawać, wg tej Wiki jest - nr, 44,27,57,5,45,9, także z tą ciągłością to raczej słabo. Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że "Kolekcja jest ułożona bardzo fajnie"
Jak u nas wydają Transformersy? Chronologicznie czyli według numeracji "vol" Sobie kliknij i ci ustawi po kolei  :smile:

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 30, 2019, 12:19:48 pm »
Na ile tomów są planowane te kolekcje Spider-Mana za granicą? To jak Spider-Man po WKKM, to pewnie Batman po WKKDC. :badgrin:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 30, 2019, 12:20:31 pm »
Napisałbyś wreszcie co to będzie, czego się boisz? To chociaż pierwsza litera. Albo napisz, że połknąłeś w nocy pająka albo przechodzisz mutację głosu czy coś.  :lol:
Przestańcie męczyć. Jakby wiedział, to by powiedział :wink:
Ja też powiem, że wiem. I bym Wam chętnie powiedział, ale nie mogę :wink: 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2019, 06:32:01 pm wysłana przez graves »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 30, 2019, 12:21:48 pm »
No i czym tu się podniecać, znowu wszytko pocięte i nie po kolei, z resztą z 1/4 tego, jak nie więcej była już wydana przez Egmont i Hachette. Ciekawe jeszcze kto to będzie tłumaczył, bo jeżeli tak jak było z SBM to pogratulować tylko.
+1

Ja odpadam. Jedyny sens kupowania tej kolekcji byłby tylko wtedy gdybym wziął całość w prenumeracie, ale część tych tytułów mam w innych wydaniach, część mnie w ogóle nie interesuje. Wybiórcze kupowanie odpada w moim wypadku, do dzisiaj nie udało mi się nigdzie kupić tego Supermana Moore`a. I dlatego też nienawidzę wszelkich kolekcji - problemy z dostępnością jak z produktami w czasach PRL-u.

Najlepiej sprawdzić po tym co Egmont zapowiedział "zaskakującego"

A co ostatnio Egmont zapowiedział zaskakującego?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 30, 2019, 12:23:03 pm »
A co ostatnio Egmont zapowiedział zaskakującego?
Iznoguda ;)

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 30, 2019, 12:24:10 pm »
Iznoguda :wink:
Nie... Usagiego, że 3w1.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 12
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 30, 2019, 12:29:38 pm »
SBM https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=18
Conan https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=23&sort=new
Transformers https://kolekcja-hachette.pl/numery?c=29&sort=new

WKKM tylko nie ma.

Nowa (prawie wpisałem nazwę  :smile: ) też będzie.
Nawet nie wiedziałem, że Hachette prowadzi taki sposób sprzedaży. A jak to wygląda u Eaglemoss?