trawa

Autor Wątek: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 64526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 06, 2019, 04:27:41 pm »
Żeby nie było: nie krytykuję lajków! Kocham lajki!
I dlatego nigdy nie rozumiałem oporów, na które pomysł lajków tu natrafiał przez dekadę niemalże... A jeszcze mniej używanej przeciwko nim argumentacji...

Co nie jest zarzutem do Ciebie, bo o Twoim istnieniu i zasługach dowiedziałem sie w tym roku...
I jeśli to dzięki Tobie w końcu lajki tu zawitały to chapeau bas!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline surmik

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 06, 2019, 07:25:43 pm »
Zmieniłem jeszcze jedną rzecz: przeniosłem Forum Komiksu na górę pod Targ na liście działów.
Wydaje mi się, że polepsza to dostępność tego podforum.


Jeżeli uznacie, że to nie jest dobry ruch to przywrócę stary porządek.


Pozdrowienia,
Marek

Offline wonaps

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 06, 2019, 08:48:44 pm »
cieszy konkurencja przez co może być tylko lepiej;D są lajki na komikspec to pojawiły się tutaj;) Cieszy bo monopol nigdy nie jest dobry;D

Offline Michaś P.

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 07, 2019, 12:26:35 pm »
Zmieniłem jeszcze jedną rzecz: przeniosłem Forum Komiksu na górę pod Targ na liście działów.
Wydaje mi się, że polepsza to dostępność tego podforum.

Dobry pomysł. Ja i tak wchodzę od razu bezpośrednio z linka forum.gildia.pl, ale FG musi się promować i być widoczne. Zwłaszcza teraz. Przydałby się jeszcze na stronach Gildii stosowny news-komunikat (jeśli jeszcze go nie opublikowano).

W najnowszym mailingu, jaki szykuję do moich czytelników, puszczę info o przetrwaniu FG. Na razie puściłem info mailingiem do użytkowników Komiks.ovh.

Jest jedna rzecz na Komikspec.pl, której nie ma na FG a przydałaby się - możliwość kasowania własnych komentarzy. Jakby dało się oddać kontrolę użytkownikom nad ich własnymi wpisami, byłoby super.

Przyznam, że gdybym nie dostał maila z regulaminem, nie przyszłoby mi do głowy znów tu zaglądać. Powinniście mailing puścić z informacją, że FG przetrwa. To ważne działanie.

Tylko z tym SSL coś zrób, bo ludzie mogą się bać wchodzić jak wyskoczy im "straszny komunikat" sugerujący, że strona jest niebezpieczna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 12:50:52 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline surmik

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 07, 2019, 01:09:10 pm »
SSL połączenia z samym forum jest ok: certyfikat jest ważny i prawidłowy. Problemem są niektóre elementy, które działają jeszcze na http: emotikonki, niektóre awatary użytkowników (mój był z http).
Postaram się dzisiaj rozwiązać problem z tymi elemenami, które chodzą jeszcze na http.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Dzidek

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 07, 2019, 01:28:11 pm »
Powinniście mailing puścić z informacją, że FG przetrwa. To ważne działanie.
Też tak uważam.

Offline surmik

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 07, 2019, 01:39:05 pm »
To bardzo słuszna uwaga. Dzisiaj postaram się puścić taki mail.
Pozdrowienia,
Marek

Offline kaczogród

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 07, 2019, 01:54:56 pm »
Cytuj
Jest jedna rzecz na Komikspec.pl, której nie ma na FG a przydałaby się - możliwość kasowania własnych komentarzy. Jakby dało się oddać kontrolę użytkownikom nad ich własnymi wpisami, byłoby super.
Jestem za ale tylko jeśli dana wiadomość jest ostatnią w danym wątku.
tertium non datur

Offline kas1

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 07, 2019, 04:18:21 pm »
Dokładnie. W innej sytuacji mógłby powstać chaos. Ktoś kasuje swoją wiadomość na którą są trzy odpowiedzi i jest...

Offline Michaś P.

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 07, 2019, 06:37:03 pm »
I tak wszyscy czytają najnowsze komentarze, a stare można edytować (jakby nie było opcji edytowania, od razu bym uciekł). Więc na jedno wychodzi, czy użytkownik wyedytuje komentarz zerując zawartość, czy go skasuje. Przy okazji - kasowanie jest wygodniejsze i bardziej zgodne z prawem UE do tzw. "zapomnienia w internecie" (o czym wielu administratorów stron zapomina, a użytkownicy nie są świadomi takiego prawa), bo edytowanie nie usuwa np. danych o autorze wpisu.

Teraz inne pytanie jest kluczowe - czy FG odzyska dawnych użytkowników? Na Komikspec w to powątpiewają. Ale w końcu to konkurencja. Myślę, że Gildia powinna wysłać mailing informacyjny. Sam bym tu nie wszedł, jakby nie mail z regulaminem, który wzbudził moją ciekawość "co się dzieje", ale inni użytkownicy mogli inaczej zareagować. Nie podobają mi się na Komikspecu reklamy, których adbock nie blokuje, ale podoba mi się pełna kontrola użytkownik nad swoimi treściami.

Na razie będę się przyglądać sytuacji. W najgorszym razie będę pisać to samo tutaj i tam. Ale wolałbym żeby wyklarowało się jedno z tych miejsc. Na razie faworyzuję FG, jako "oryginał", ale wiem, że FG czeka trudna kampania informacyjna by odzyskać zaufanie użytkowników. Musi być intensywna, jeśli ma odwrócić to co się stało lub zminimalizować straty. Siłą FG jest... sentyment.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 06:42:53 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline kaczogród

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 07, 2019, 09:49:10 pm »
Nie podobają mi się na Komikspecu reklamy, których adbock nie blokuje, ale podoba mi się pełna kontrola użytkownik nad swoimi treściami.

Jeśli masz na myśli reklamę sklepu Fantastyczne Światy to jest to wynikiem wspólnej inicjatywy forum komiks specu i sklepu Fantastyczne Światy . Więcej informacji tutaj : https://forum.komikspec.pl/o-stronie-i-forum/fantastyczne-swiaty-na-forum/
tertium non datur

Offline Michaś P.

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 08, 2019, 05:42:09 pm »
Nie lubię reklam, których adbloker rutynowo nie blokuje, bo czuję się nimi atakowany (zwłaszcza jak są duże lub animowane). Poszperałem w kodzie strony i na szczęście znalazłem sposób na rozwiązanie problemu. Jeśli kogoś oprócz mnie reklamy wkurzają, daję rozwiązanie problemu - wystarczy dopisać do filtrów własnych adblocka lub ublocka tę linijkę:

Cytuj
||forum.komikspec.pl/Themes/default/scripts/AdRe/*.jpg$image

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2019, 05:47:28 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Archie

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 17, 2019, 12:59:04 pm »
Co do samych lajków to czy surmik możesz ustawić żeby mniej rzucały się w oczy? To, że są pomarańczowe i stosunkowo duże strzasznie przytłacza. Są nawet większe od informacji o nowych postach w tematach. Z lajkami w takiej formie strasznie ciężko się przegląda forum.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline surmik

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 18, 2019, 09:13:19 am »
Tak, dzisiaj wieczorem zmienię skrypt i style.
Pozdrowienia,
Marek

Offline bosssu

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 20, 2019, 02:36:57 pm »
Lajki to była moja prywatna inicjatywa (po sugesti CD Jacka). Dodałem je dla tych co zostali. Niestety wcześniej nie miałem takiej możliwości, czego żałuję...
U mnie zadziałało w drugą stronę. Jak widzę te like to nie chce mi się nawet na forum wchodzić. Większość na forum to 40-latkowie  z czego widzę, a jaki jest sens wzajemnej adoracji? Po za tym główna strona w kwadratach średnio się prezentuje.

 

anything