trawa

Autor Wątek: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 64437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2019, 04:28:18 pm »
Serio? Zaglądam i tam się nic nie dzieje. Ciekawe w takim razie jak to będzie wyglądało po eksodusie...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2019, 04:32:24 pm »
Serio? Zaglądam i tam się nic nie dzieje.
Dlatego że wszyscy cały czas tu siedzą i piszą.

Offline kenji

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2019, 05:55:56 pm »
Tylko FB.



SERIOUSLY??
Przecież komentarze w dyskusji to max 3 zdania. Do tego jakiś like lub inna buźka...
Na pewno gruby na FB bywają pomocne. Ale dyskusji na poziomie nie ma żadnej.


Ja cały czas łudzę się , że forum nie zniknie. Że ktoś pójdzie po rozum do głowy i jakoś to mądrze ogarnie.
Jeśli nie, to ... to pojawię sie tam gdzie będzie jakieś życie.


Najbardziej mi odpowiada alejakomiksu - która ma najlepszą i najfajniejszą stronę. Jakby jeszcze pod to podpiąć sklep?


Tak czy  inaczej - zapewne gdzieś się " zobaczymy" niestety nie z większością .


Najbardziej szkoda tego co zostało napisane. Ja wracając do komiksów koło roku 2012 prześledziłem większość archiwalnych wątków , co pozwoliło mi lepiej "wejść " w temat. Ba , czesto lubie do niektórch wracać .




Offline amsterdream

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2019, 07:12:45 pm »
nadal sądzę, że na chwilę przed zamknięciem powinniśmy sobie podagać to na gorąco i uderzyć wspólnie w jedno miejsce.

I takie rozwiązanie byłoby najlepsze żeby nie rozwadniać i tak coraz bardziej kurczącej się społeczności. Z drugiej strony nie sądzę żeby wszystkich udało się namówić na jedno miejsce. Dla mnie np. obecny, kanciasty layout komiks.ovh jest nie do zaakceptowania.

Dobra. Napiszcie lepiej kto wygrywa na chwilę obecną w ankiecie, bo nie wiem na co kliknąć.

Dlatego właśnie ukryłem wyniki żeby się nimi nie sugerować.

Czy można dodać opcję w ankiecie uwzględniającą to stanowisko? Obecnie bez oddania głosu, tak jak w moim przypadku, nie widać wyników głosowania.

Wolałbym nie zmieniać opcji w czasie trwania ankiety. Na chwilę obecną wyniki wyglądają tak:

Offline gobender

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2019, 07:49:48 pm »
Forum zdecydowanie wyczerpało moją cierpliwość, a na FB takich jak gobender po prostu sobie zablokuję i nie zobaczę nigdy jego spoilerskich stopek.

Tu też to możesz zrobić i nie będziesz go widział.

Offline death_bird

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2019, 08:02:16 pm »
Dlatego właśnie ukryłem wyniki żeby się nimi nie sugerować.
Jak dla mnie to sugerowanie się jest w sumie najistotniejsze. Stronę - jaka by nie była - stronę zawsze można zmienić. Ważne gdzie pojawi się grupa.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline sum41

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2019, 08:16:27 pm »
Ja tam gdzie wiekszosc  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Komediant

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2019, 08:18:05 pm »
Z obecnego wyboru Aleja Komiksu wydaje sie najrozsądniejsza i najbardziej naturalna. Przy paru sensownych moderatorach wszystko byłoby na miejscu. Troche szkoda że nikt od nich tu nie lobbuje. Do Michasia nie mam specjalnie zaufania, mam wrażenie że w pewnym momencie po prostu mu sie znudzi i zwinie zabawki (jeśli dobrze pamiętam to ze starego konta na Gildii pokasował wszystkie posty bo mu coś tam nie pasowało czy poobrażał sie na coś/kogoś). Na jego nowej stronie jeszcze nie byłem, troche mnie dziwi że prowadzi w głosowaniu. Filmożerców też jeszcze nie sprawdzałem, z tego co kilka osób sie tu wypowiedziało brzmi w miarę sensownie.
Avalony czy fejsbuki to kompletnie nie moja bajka.
Howgh. 

Offline rekin

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 01, 2019, 08:36:45 pm »
Kolekcjonerzy komiksów pro (połączenie sekcji Wyprzedaż z Nowościami z rynku USA oraz kilkoma innymi sekcjami z tego forum)
Galeria zdjęć komiksów zamówionych zza granicy lub ich zapowiedzi. Baw się dobrze.

Łatwo gdzieś się przenieść, ale bez dopływu nowych użytkowników ta inicjatywa nie ma przyszłości. Wiadomo, że nie wszyscy się przeniosą w jedno miejsce; niektórzy zrezygnują z aktywności na forach dyskusyjnych. Mam poważne wątpliwości, czy nowi znajdą nas na FILMOżercach i blogu Michasia. Lepszym pomysłem byłoby założenie forum na darmowym serwerze, gdzie co najmniej dwie osoby będą regularnie robić kopie zapasowe bazy danych, i podpiąć to pod Aleję lub kzet.pl, jeśli wyrażą na to zgodę.

Offline kaczogród

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2019, 08:52:33 pm »
Można by w ogóle zrobić jakąś stronę www czy forum z projektem tworzenia bazy obecnego forum , choćby tylko jej części komiksowej. Jakby dużo osób się zaangażowało to można by zapisać gdzieś wszystkie tematy zarchiwizowane  przez zrzuty ekranu lub takie programy jak Offline Explorer czy HTTrack Website Copier .
tertium non datur

Offline Recoil

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 01, 2019, 11:14:11 pm »
A nie przejdzie, żeby jakoś utrzymać/utrzymywać to obecne forum ? Nie wiem wprowadzić płatny dostęp dla każdego użytkownika czy coś w ten deseń ?

Świat się pewnie nikomu nie zawali ale tak po ludzku szkoda tej całej wiedzy i ludzi, którzy tutaj byli i są...

Z mojej strony byłbym gotów płacić jakąś miesięczną/roczną kwotę na utrzymanie serwera jeśli ktoś byłby w stanie to pociągnąć...

Offline gobender

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2019, 06:50:18 am »
Te pytania były maglowane w głównym wątku o zamknięciu forum. Ten wątek to teoretycznie tylko ankieta.

mkolek81

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2019, 07:37:48 am »
Nie wydaje mi się, aby forum przetrwało, kiedy trzeba by za nie płacić. Przy obecnym dostępie go darmowych innych opcji, nie przyciągnęłoby to nowych użytkowników. Druga sprawa to sytuacja, kiedy użytkownik będzie typowym trollem chcącym rozwalić każdą dyskusję. Przecież jakby płacił za utrzymanie to zbanowanie go bylo by niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 09:39:12 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Death

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 02, 2019, 08:32:07 am »
Najlepszy (i jedyny sensowny) wybór to forum Alei Komiksu. Ono trwa już całymi latami, nie ma ryzyka, że nagle zniknie. A cała reszta to nowe twory, zniknie to nie wiadomo kiedy i znowu zmiany. A po drugim zamknięciu nie widzę już szans na przetrwanie w trzecim miejscu. Wtedy to już na pewno walnie. Filmożercy to portal filmowy, Aleja Komiksu już z nazwy jest o komiksach. Gdzie pójdzie nowy fan komiksu, na Filmożerców? Nawet nie będzie wiedział, że tam są komiksy. Tu macie portal, który trwa latami (plus obecnie jest uznawany za najlepszy), jest on typowo komiksowy, forum też jest od lat, nazwa do której zostanie przyciągnięta nowa osoba, która będzie chciała pogadać o komiksach, bo to strona komisowa, a nie filmowa. Te inne opcje to mega niepewność i ryzyko. Na Alei dostajemy forum typowo komiksowe, gdzie są posty nawet z 2003 roku!
Argumenty:
- obecnie najlepszy komiksowy portal w Polsce
- typowo o komiksach, więc znajdzie go nowy fan komiksów
- nie będziemy przystawką do filmów
- ma sporo postów pochodzących nawet sprzed 16 lat, więc ma historię
- trwa od lat, więc największe szanse, że przetrwa najdłużej od teraz
- wpadamy tam z miotełką do kurzu, bo cała reszta jest zbudowana i bajlando

To tak jakby uchodźcy w Wiedźminie 3 poszli nie do wielkiego, trwającego miasta Novigrad, ale do namiotów naprędce zbudowanych na jakimś wzgórzu pod Velen i uważali, że to najdłużej przetrwa. A wichura, która rozwali im te baraki może przyjść w każdym momencie.

Offline gobender

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 02, 2019, 09:19:40 am »
Mimo wieloletniego stażu forum na Alei jest średnio żywe, więc ta jego niby historia argumentem nie jest. Bo de facto i tak będzie tworzyło się prawie od nowa. Dla mnie minusem jest fatalny layout.  Już nawet filmożercy mają lepszy, choć nie pozbawiony wad. A najlepiej by mi się czytało forum Michasia, które przy okazji również opiera się zarzutom o niekomiksowość. Filmożercy to też nie jest dla mnie idealne wyjście. Co do ryzyka, Michaś jest jeden ale trudno mu odmówić konsekwencji i determinacji w realizacji różnorakich projektów, wiec nie spodziewam się by to padło chwilę po starcie. Jak dla mnie opcje na ten moment to Filmo i Michaś. Z naciskiem na tę drugą.