trawa

Autor Wątek: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 65733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 02, 2019, 10:30:19 am »
Nie myślałem o tym dużo ale wstępnie to Komiks.ovh najbardziej mi się podoba.

Offline Gazza

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 02, 2019, 02:04:55 pm »
Wybrałem w ankiecie Komiks.ovh - choć mimo starań Michasia layout mnie nieco odrzuca. Na filmożercach już była fala nieprzychylności userów więc nic na siłę. Naturalnym wyborem wydaje się forum Alei, ale może faktycznie przed wyłączeniem tego forum jakoś się zgadamy? :)

Offline xanar

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 02, 2019, 02:29:01 pm »
Co wy tacy delikatni jesteście, "już była fala nieprzychylności" no i co z tego, to chyba ci ludzie mają jakiś problem a nie wy, że im się coś nie podoba.

Offline misiokles

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 02, 2019, 02:55:41 pm »
Tyle to widzialem. Też na ich miejscu bym tak napisał.
Na miejscu kogo?

Offline Gieferg

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 02, 2019, 03:49:25 pm »
Cytuj
- trwa od lat, więc największe szanse, że przetrwa najdłużej od teraz

Tak jak forum Gildii? :P

Offline Death

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 02, 2019, 04:48:53 pm »
Tak jak forum Gildii? :P
Jeśli komiks.ovh przetrwa tyle lat co gildia i ile liczy sobie forum alei, to będzie genialnie. Zresztą mam wrażenie, że uśmiercenie forum to efekt złej woli. Pewnie jednej osoby. Ale nie ma co się nad tym rozwodzić. Moim zdaniem sklep gildii na tym wszystkim straci.

A co do wyboru, to będę obecny tam gdzie zadeklaruje się większość. Jak znikniemy tutaj, to pojawię się tam gdzie będzie trzeba.  :smile:

Offline sum41

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 02, 2019, 08:38:51 pm »
Fajnie gdyby choc 70% ekipy sie zebralo w tym drugim miejscu.

Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

endriu84

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2019, 08:58:09 pm »
Zaglosowalem za Fimozercami.

Komiks.ovh jak na razie odpada z prostej przyczyny - brak integracji z Tapatalkiem.

Offline Antari

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2019, 09:12:47 pm »
Jak forum się rozleci to padnie to wszystko - tak ja to widzę. Filmozercy to jednak są o filmach głównie i raczej to my się musimy dopasować do kogoś a nie ktoś do nas. Nie każdemu to pasuje. A jeżeli chodzi o to forum Michałka, to odnoszę wrażenie, że ma słomiany zapał. Zwłaszcza widać to w jego próbach zamieszczania artykułów. Ile to już ja takich ludzi spotkałem przez całe życie i schemat zawsze wygląda tak samo. Takie inicjatywy padają w niedługim czasie. Plus dziwne silniki zintegrowane ze stroną. Brrr....

Moim zdaniem najrozsądniejszym byłoby postawić nowe forum i to dokładnie to co jest, czyli SMF (bo jest bardzo prosty i jeżeli się nie grzebie i nie dodaje pierdyliona wtyczek to się nie rozleci i jest też np. tapatalk) na nowym serwerze pod jakąś domeną typu gildiakomiks.pl. Domeny są tanie, problemem jest jedynie oszacowanie wielkości serwera. Struktura działów taka sama jak na gildii, żeby przejście było możliwie jak najmniej uciążliwe. Proponowałem paru osobom zrobienie czegoś takiego ale nie było entuzjazmu. Dlatego widać, że to się po prostu rozleci. Wszyscy gadają o wspólnym działaniu, a jak przychodzi co do czego każdy woli przyjść na gotowe. Jedyne czego się nauczyłem w polskim internecie to to, że wszelkie próby zjednoczenia pod wspólną ideą nigdy nie wychodziły. 

Offline kaczogród

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2019, 09:55:27 pm »
Odnośnie Twojej propozycji :(I w sumie też innych) :  Potrzebni są ludzie , kontretni ludzie którzy by piastowali funkcję administratorów i moderatorów na w sumie każdym forum które proponujecie. Czy są wśród nas osoby które by chciały się podjąć takich obowiązków? I kto i jak by opłacał serwer (o ile nie byłby darmowy ) ?
tertium non datur

Offline Antari

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 02, 2019, 11:06:28 pm »
Moim zdaniem takich ludzi tutaj nie brakuje, problem w tym, że nie chcą się podjąć.  Nie chodzi nawet o administrowanie, tylko moderowanie czyli wycinanie postów i dbanie aby ogólnie nie było syfu w działach. Ale nie trzeba też mieć kija w ***** i trzymać się zasady albo na temat albo kosz. Można na luzie podchodzić i nie traktować tej funkcji jako "śmiertelnie poważnego zadania". Myślę, że większość tej najaktywniejszej grupki osób na forum ma już ładnych parę lat na karku i potrafi się zachowywać dojrzale. Chcą po prostu pogadać, bo mimo okazjonalnych waśni potrafimy pięknie się różnić.

Podstawowy problem to oszacowanie pakietu hostingowego jaki byłby potrzebny. Bez tego nie da się nic ustalić, a to wie jedynie góra. Pewnie nie zdradzi. Można wykupić na ovh jakiś mały pakiet np. Pro za 300 zł /rok brutto z nielimitowanym transferem. Po roku pewnie wzrośnie do ~450 zł. Na chwilę obecną wystarczyłoby 30 osób po 10 zł. Pytanie czy jest to wystarczające, bo gdzieś tam pojawiały się głosy administracji, że forum likwidują z uwagi na zbyt duże koszty utrzymania. Stąd wnioskuję, że muszą być o wiele większe potrzeby, choć równie dobrze może to być ściema. Przy założeniu, że startujemy od zera może by to wystarczyło. Pytanie ile osób by tam przyszło i jakie tempo wzrostu.

Brak SMF wśród podanych w ankiecie opcji to dla mnie największy minus. Jestem przyzwyczajony do tego wyglądu. Jeżeli coś dobrze działa to po co to na siłę zmieniać?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 11:11:53 pm wysłana przez Antari »

Offline Michaś P.

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 03, 2019, 01:34:26 pm »
Kilka wyjaśnień:

Jedyne koszty Komiks.ovh to domena i ewentualnie - w przyszłości - dodatkowa przestrzeń na serwerze, gdyby się to rozrosło. A to są grosze.

Komiks.ovh nie został uruchomiony na nowym serwerze. Odpaliłem po prostu nową stronę na serwerze dużego portalu informacyjno-publicystycznego, który działa ok. 12 lat i odwiedza od 10 000 do 12 000 unikalnych użytkowników dziennie (i dlatego nie ma ryzyka, że strona by znikła z powodu np. niezapłacenia w terminie za serwer Komiks.ovh). Więc nie grozi stronie Komiks.ovh likwidacja tylko dlatego, że mi się znudzi.

Jest codziennie AUTOMATYCZNIE robiona kopia bazy danych. Mam dostęp do kopii baz danych z 12 dni, jakby coś się posypało, i ściągam kopie raz na jakiś czas na dysk komputera.

Obecnie na stronie niewiele się dzieje, bo wszyscy dyskutują tutaj. Ale strona ma dodatkowe perspektywy rozwojowe - narzędzia z których użytkownicy mogą korzystać dodatkowo (np. mogą sobie założyć bloga, czy publikować artykuły lub komiksy). Jest też czat wewnętrzny na którym można zostawiać prywatne wiadomości, lub gadać w czasie rzeczywistym.

Jeśli forum wypali i będzie ruch, będę obserwować użytkowników by kilku powierzyć role moderatorów. Ja będę się udzielać tylko w dyskusjach związanych z "Krakersem" (tak jak tutaj). Strona będzie istnieć bez względu na to czy będzie duży czy mały ruch, bo strona działa jako wizytówka "Krakersa" (więc jest motywacja by to ciągnąć, strona "Krakersa" istnieje od kilkudziesięciu lat i była dostępna nawet wtedy, gdy przez dłuuugi czas nic nie wydawałem).

Ws. komiksów na FB nie zamierzam się przenosić. Wolę sobie dać spokój i nawet zamknąć działalność wydawniczą niż zakładać tam konto dla Krakersa. Dlaczego? Bo to największa inwigilatornia świata, cenzorownia i poprawnopolitycznia, która nie szanuje prywatności użytkowników, handluje ich danymi bez ich zgody, profiluje użytkowników i ciągle atakuje ludzi różnym marketingiem, ofertami i propozycjami, których nie da się zablokować ani w ustawieniach, ani adblokiem. Na dodatek manipulują widocznością profilu i w każdej chwili możecie na dzień dobry zobaczyć komunikat, że ze względu na Wasze dobro i troskę o Was, musicie i wysłać skan dowodu osobistego, by odblokować konto. A spróbujcie zmienić geolokalizację i komputer - od razu niemiła przygoda z blokadą konta "dla waszego dobra". Mam niemiłe doświadczenia z FB i unikam FB jak ognia.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 01:41:55 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Gazza

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 03, 2019, 01:49:57 pm »
Ws. komiksów na FB nie zamierzam się przenosić. Wolę sobie dać spokój i nawet zamknąć działalność wydawniczą niż zakładać tam konto dla Krakersa. Dlaczego? Bo to największa inwigilatornia świata, cenzorownia i poprawnopolitycznia, która nie szanuje prywatności użytkowników, handluje ich danymi bez ich zgody, profiluje użytkowników i ciągle atakuje ludzi różnym marketingiem, ofertami i propozycjami, których nie da się zablokować ani w ustawieniach, ani adblokiem. Na dodatek manipulują widocznością profilu i w każdej chwili możecie na dzień dobry zobaczyć komunikat, że ze względu na Wasze dobro i troskę o Was, musicie i wysłać skan dowodu osobistego, by odblokować konto. A spróbujcie zmienić geolokalizację i komputer - od razu niemiła przygoda z blokadą konta "dla waszego dobra". Mam niemiłe doświadczenia z FB i unikam FB jak ognia.

Dokładnie tak jest i z tych samych powodów ograniczam z każdym dniem swoją obecność tam.

Offline death_bird

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 03, 2019, 02:12:37 pm »
Jak forum się rozleci to padnie to wszystko - tak ja to widzę. Filmozercy to jednak są o filmach głównie i raczej to my się musimy dopasować do kogoś a nie ktoś do nas. Nie każdemu to pasuje.
I dlatego najlepiej jest mieć coś swojego. Jak pisałem już wcześniej: chyba najrozsądniejszą opcją jest - wiedząc jakie są koszty utrzymania - ustalić grupę, która deklaruje stałe coroczne wpłaty (np. po 20 złotych). Teoretycznie najlepiej to działa wtedy gdy wpłacający są moderatorami (większa szansa, że nie wycofają się po roku/dwóch). Czy jest możliwość dowiedzenia się o "odkupienie"/przejęcie forum Gildii? To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie. Gdzie nie pójdziemy tam będziemy "u kogoś" a poza tym nie ma cudów - grupa na pewno ulegnie rozdrobnieniu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Michaś P.

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 03, 2019, 02:14:05 pm »
Ja pytałem o to, bo chciałem po prostu przenieść forum w całości jak jest w 100%, ale dowiedziałem się, że to niemożliwe z powodu implikacji RODO.

Odnoście komentarza "dobrze mieć coś własnego" - tak właśnie widzę Komiks.ovh. Możecie wpływać na stronę, a w przyszłości ją dofinansowywać ze składek (np. rozbudowę serwera czy przedłużenie domeny). Chciałbym by Komiks.ovh działał demokratycznie (jestem zwolennikiem demokracji bezpośredniej). Ludzie zgłaszają inicjatywę zmian na stronie i piszą jak zamierzają je zrealizować i sfinansować (a nie że czegoś chcą a ktoś inny ma to za nich zrobić), a inni głosują i jeśli pomysł zostanie zaakceptowany, robią na to coś zbiórkę pieniężną.

Obecny wygląd strony Komiks.ovh nie jest ostateczny. Strona może się zmienić, jeśli forumowicze sami by komuś zlecili zrobienie skórki dla strony zgodnej z ich oczekiwaniami (ale uwzględniającej że strona to także artykuły, blogownia i sklepik "Krakersa", a nie tylko forum). Ten szablon co jest wybrałem tylko dlatego, że z darmówek najbardziej spełnia moje oczekiwania (forum wyświetla sie na całą szerokość strony i jest wysuwające się menu pozwalajace z forum przenieść się na stronę główną, w innych szablonach tego nie było, a obok forum pokazywały się paski boczne wordpressa, co nie było fajne). Wolałbym szablon dedykowany specjalnie dla Komiks.ovh, ale to kosztuje i mnie nie stać (nie wspominając, że potrzebny byłby specjalista od tworzenia skórek z odpowiednimi umiejętnościami, a nie osoba, która dużo gada ale niewiele potrafi, lub ma słomiany zapał).

Jak ktoś chce stworzyć dla Komiks.ovh lepszy szablon strony - z mojej strony nie ma problemu i jestem chętny do współpracy nad zmianami na lepsze. Myślę, że można się tym zająć w pierwszej kolejności po zamknięciu Forum Gildii. Mogłoby to pomóc mentalnie zmigrować użytkownikom, którzy proponowaliby jak strona ma wygądać, robiąc np. szkice do pokazani innym, które inny by komentowali i może by z tego coś fajnego wyszło.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 02:21:58 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything