trawa

Autor Wątek: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 66481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 03, 2019, 08:43:01 pm »
Dokładnie.
Dla tych co nie czytają starszych wpisów odpowiedni będzie fejsbuk, tam starszych wpisów w ogóle nie idzie znaleźć.To przekleństwo które przyczyniło się do rozpieprzenia wielu for dyskusyjnych nie dając w zamian nic sensownego w tym zakresie.

Offline donTomaszek

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 03, 2019, 08:43:10 pm »
Do tej pory sie nie odzywalem, bo jakby nie bylo 13 lat na forum gildii za mna wiec ciezko wybrac, ale jestem na tak. Robie salto w kierunku spec. Kupiliscie mnie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 03, 2019, 08:43:37 pm »
A po co tak naprawdę stara baza? Przecież i tak nikt nie czyta postów starszych niż tydzień - ba! w wątkach o kolekcjach regularnie pojawiają się pytania co będzie w kolejnych numerach, mimo że spis jest w pierwszym wątku danego tematu!
Ja czytam. Bardzo często jak przeczytam jakiś komiks, to szukam opinii na jego temat. Często czytam cały temat mu poświęcony, żeby zobaczyć opinie innych. Nigdy nie szukam przed przeczytaniem, zawsze już po. Bardzo lubię też czytać jakieś bardzo stare tematy, widzę jak w danym momencie ludzie postrzegali rynek, co im się podobało, na co czekali i jest to super ciekawe mając już wiedzę co wyszło i jak wyglądał rynek w ostatnich kilkunastu latach. Uwielbiam te posty, które ludzie pisali po przeczytaniu bilali, usagich z mandry, sandmanów czy pierwszych wydań morfołaków z imago.
Jeśli to wszystko zniknie, a nie, że forum po prostu zostanie zamknięte  to osoba za to odpowiedzialna straci szacunek znacznej części fanów komiksu w Polsce.

Offline Michaś P.

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 03, 2019, 08:45:09 pm »
Dobrze byłoby przenieść bazę danych, by forum było w komplecie, ale jak wyjaśnił mi to Graves, jest problem z RODO. Podobno właśnie z powodu wprowadzenia RODO Forum Gildii jest zamykane, bo powstały jakieś problemy prawne. Samo przenoszenie to mały problem, wystarczy wyeksportować kopię danych i załadować na nowym serwerze. Problemem jest przekazanie bazy danych osobowych w inne ręce bez naruszania ustawy o danych osobowych. Tyle przynajmniej z tego zrozumiałem.

Dobre pytanie ws. tego, czy FG zniknie, czy po prostu zostanie wyłączona opcja korzystania i będzie zarchiwizowane do odczytu?

Jeśli zostanie całkowicie wyłączone, dobrze byłoby żeby komikspec.pl dogadał się z Gildią ws. ustawienia przekierowania subdomeny forum.gildia.pl na nowy adres.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 08:49:54 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline gobender

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 03, 2019, 08:49:20 pm »
A po co tak naprawdę stara baza? Przecież i tak nikt nie czyta postów starszych niż tydzień - ba! w wątkach o kolekcjach regularnie pojawiają się pytania co będzie w kolejnych numerach, mimo że spis jest w pierwszym wątku danego tematu!

Jestem tego samego zdania, nie ma się co napinać z przenoszeniem bazy zwłaszcza, jeśli to skomplikowane. Nowe rozdanie też ma swoje zalety.

Offline Murazor

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 03, 2019, 08:50:57 pm »
Nie ma możliwości przekazania rozmów bez danych użytkowników? Po wykasowaniu danego użytkownika jego posty zostały, ale o nim nie ma żadnych danych, przykład:



Jestem tego samego zdania, nie ma się co napinać z przenoszeniem bazy zwłaszcza, jeśli to skomplikowane. Nowe rozdanie też ma swoje zalety.
Oczywiście, ja starą bazę widziałbym jako archiwum, w którym nie można pisać, a jedynie czytać.

Offline Death

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 03, 2019, 08:53:17 pm »
Ja tam czytam, zabawne są np: rozmowy o planach wydawców/życzeniach kupujących sprzed ~15 lat i porównanie ile dobra z tych zachcianek już wyszło, a ile wyszło dopiero niedawno, po kilkunastu latach! :shock:
O to to to. Żeś wcześniej wysłał, bom się rozpisał.  :biggrin:

Jeśli przepadnie ta ogromna baza danych o rynku, albumach i ludziach którzy czytali komiksy w ostatnich kilkunastu latach, to będzie tak jakby Egmont nie tylko zamknął kiedyś Świat Komiksu po tych ok 40 numerach, ale specjalnie znalazł wszystkie egzemplarze u ludzi i wszystko spalił, żeby już nikt nie mógł więcej wrócić do lektury starych numerów.


Offline Michaś P.

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 03, 2019, 09:00:34 pm »
Może jest tutaj ktoś z Gildii i mógłby rozwiać wątpliwości. Dla "komiksowych archeologów" Forum Gildii jest bezcenną bazą informacji, która przydaje się np. do statystyk czy analizy rozwoju rynku.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline LordDisneyland

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 04, 2019, 12:16:18 pm »
Pomysł z Komikspecem- rewela. Mimo, że już nawet się od czasu do czasu na Filmożercach udzielałem...a tutaj- wszystko nowe, a jakby znajome :) Jako że jestem gościem który nie przepada za zmianami - jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy.

Offline Gazza

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 04, 2019, 02:59:37 pm »
KomksSpec - wygląda tak dobrze, że aż boję się czy to prawdziwe! ;) Po dzisiejszej debilnej akcji poznańskiej policji (celowo małą literą) Marian zrobił mi dzień !! :)

Co do komiks.ovh, które typowałem w ankiecie - ja naprawdę doceniam starania i chęci Michasia (szkoda tylko, że tak szybko przychodzi niektórym jechać po nim za dobre chęci) ale znajome wygrywa w tej materii.

Nie spodziewałem się, że tak z dnia na dzień coś takiego się skrystalizuje, ale zapowiada się miękki reset forum! Zajebiście! Spotkajmy się na Pyrkonie i uczcijmy to!

mkolek81

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 04, 2019, 03:20:24 pm »
Jeśli KomiksSpec ma być ostatecznym miejscem migracji, to nie ma sensu dalej trwonic czas i umieszczać kolejne posty na forum gildii, one i tak najpradopodbniej znikną.

Offline Antari

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 04, 2019, 03:22:55 pm »
Jestem za. Ja już tam postuję.

Offline LordDisneyland

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 04, 2019, 03:24:18 pm »
MeToo ;)

Offline Gazza

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 04, 2019, 03:24:25 pm »
(...) o dalszym układzie zdecydujemy wspólnie.
To ja już proponuję zmianę nazwy "Dział ogólny" na "Tematy ogólne", tak jak tutaj. :smile:

Jeśli KomiksSpec ma być ostatecznym miejscem migracji, to nie ma sensu dalej trwonic czas i umieszczać kolejne posty na forum gildii, one i tak najpradopodbniej znikną.
Dokładnie tak! :smile:

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 04, 2019, 03:36:15 pm »
KomksSpec wygląda świetnie , Marian pozamiatał.
Nowa Gildiia w starych szatach.