Autor Wątek: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 64441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 04, 2019, 03:39:46 pm »
No to jakoś się umówmy na godzinę zero. Jutro? Pojutrze?
Bo ja wywalam konto od razu tutaj.

Offline Bartek Gawron

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 04, 2019, 04:29:49 pm »
Bo ja wywalam konto od razu tutaj.
Tak Ci sie tylko wydaje. Bo jak wywalisz konto od razu tutaj, to to "od razu" bedzie realizowane od 2 tygodni do miesiaca.

Ale rzeczywiscie chyba nie ma sensu juz sie tutaj produkowac, skoro i tak ma to za chwile pojsc do piachu.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline kaczogród

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 04, 2019, 04:37:50 pm »
A po co od razu usuwać konto tutaj ? Nie wystarczy nie pisać lub się nie logować ? A po za tym nie będziesz chciał napisać posta w ostatnim dniu działania forum gobender ?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 04:45:45 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

Offline Michaś P.

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 04, 2019, 04:53:20 pm »
Mi nie wyszło, bo nie znam SMF (to był główny powód dla którego dałem WP), ale Komikspec.pl jest OK i widać że komuś zależało równie mocno by środowisko FG przetrwało. Nie wiem, czy znam założyciela, ale chylę czoło i gratuluję. Założyłem tam dzisiaj konto eksperymentalnie by zobaczyć czy są uprawnienia takie jakie by mi się podobały i są nawet lepsze, bo wpisy można nie tylko edytować, ale także kasować (brakowało mi tego na FG). Mając nadzieję, że to się nie zmieni popieram pomysł by tam wszyscy od razu zmigrowali, zamiast pisać tutaj. Po co tu siedzieć, jak wszystko zniknie za kilka miesięcy? A pisać równocześnie tu i tam jest niewygodnie.

Jeśli chodzi o forum na Komiks.ovh to chyba nie ma sensu utrzymywać i dam pewnie na nim linka do Komikspec.pl, by ci co się porejestrowali a nie śledzą FG wiedzieli gdzie iść. Strona tak czy siak będzie działać, choćby jako wizytówka "Krakersa", ale chciałbym by strona była użyteczna i nie ograniczała się do niego.

Mój pierwotny pomysł był taki, by stworzyć portal z informacjami bezpośrednimi od wydawców (bez redaktorów pośrednich, żeby szybko były od nich informacje i nieocenzurowane) i czatem pozwalającym na bezpośredni z nimi kontakt w czasie rzeczywistym z użytkownikami (także wydawcami czy sklepikarzami) oraz blogownia dla tych, którzy chcą blogować.

Ale widzę negatywne reakcje dla takiego pomysłu, że nikomu to niepotrzebne, więc mój zapał oklapł i teraz zastanawiam się w co przerobić Komiks.ovh. Mój pomysł, który realizuję od roku chyba wywalę do kosza. Jestem otwarty na pomysły, a także na współpracę z osobami, które chciałyby się dołączyć do tworzenia takiej strony i wdrożyć swoje pomysły. Docelowo chcę by była to strona zarządzana społecznościowo.

Kasować konta tutaj  na FG nie ma sensu, bo może Wam sie przydać do kontaktu PW, czy coś. Nigdy nie wiadomo.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline death_bird

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 04, 2019, 05:03:50 pm »
Tak się zastanawiam. Jeżeli migrujemy przed zamknięciem to może w każdym dziale należałoby przypiąć na samą górę wątek w stylu "Jesteśmy w salonie Peugeot`a" w którym w dwóch zdaniach wyjaśniamy, że wywiało nas na nową miejscówkę i podajemy informację gdzie to leży. Tak żeby jak najwięcej ludzi miało jak najmniej problemu ze zlokalizowaniem nowej lokalizacji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline misiokles

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 04, 2019, 05:23:56 pm »
A po co? Przecież każdy z ans czyta to forum i wiadomo gdzie się przenosimy.

Offline Gazza

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 04, 2019, 05:43:16 pm »
Bazyl już wie to i każdy zainteresowany sobie poradzi... 😉

Offline bowman007

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 04, 2019, 05:50:37 pm »
Ja już się przeniosłem na komikspec :) brawo za pomysł i realizację :)

mkolek81

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 04, 2019, 05:58:01 pm »
Tylko jak JanekT dobije do tego 10k postów, samemu będzie mu ciężko ;) :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 04, 2019, 06:17:08 pm »
A jak ty dobijesz do 5K?  :biggrin:

Offline Michaś P.

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 04, 2019, 06:26:06 pm »
Myślę, że na FG najlepiej zostawić w aktywnych wątkach link do tego samego wątku na Komikspecu. Wtedy jak ktoś wejdzie, łatwo znajdzie kontynuację i nie trzeba pisać tu i tam. Tworzy to płynne przejście z jednego forum na drugie i zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Zrobiłem tak tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,33919.msg1478231.html#msg1478231
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 06:35:17 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 04, 2019, 07:32:36 pm »
A jak ty dobijesz do 5K?  :biggrin:
w ten sposób  :biggrin:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 04, 2019, 10:29:37 pm »
Jest taka opcja ---> Profil ---> Profil Forum - opcja "Awatar" jest pierwsza na liście.
U mnie na tablecie po powiększeniu ekranu awatary są  jakieś takie zamazane ,  niewyraźne.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline R~Q

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 05, 2019, 07:42:49 am »
No rzeczywiście super wygląda, w ogóle niesamowite, że w 2019 i erze Facebooka jeszcze powstają fora dyskusyjne w starym stylu. Może mimo wszystko wolałbym jakiś nowocześniejszy silnik niż Simple Machines sprzed dekady, ale i tak jest ok.
Tylko zadbajmy o informację, bo ja tu teraz w ostatnich postach wyczytałem o jakimś komiksspec a nie wiedziałem o co chodzi - niektórzy czytają poza tym tylko wybrane działy/tematy, np. komiksy amerykańskie. Może by trochę pospamować o tym w najpopularniejszych tematach. Ja chyba zrobię sobie sygnaturę.

Offline vision2001

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 05, 2019, 08:15:13 am »
Brałem pod uwagę Aleję Komiksu (z wielu względów, a główne to, że jednak portal komiksowy z wieloletnią tradycją, a także to, że jednak tam wcześniej niż na gildii posiadałem swoje konto).
Ale jak znaczna część osób nielubiąca zmian przejdę się na forum.komikspec.pl, ponieważ wizualnie czuję się jak w domu :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 08:25:35 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything