Autor Wątek: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 20299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 18, 2019, 09:13:19 am »
Tak, dzisiaj wieczorem zmienię skrypt i style.
Pozdrowienia,
Marek

Offline bosssu

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 20, 2019, 02:36:57 pm »
Lajki to była moja prywatna inicjatywa (po sugesti CD Jacka). Dodałem je dla tych co zostali. Niestety wcześniej nie miałem takiej możliwości, czego żałuję...
U mnie zadziałało w drugą stronę. Jak widzę te like to nie chce mi się nawet na forum wchodzić. Większość na forum to 40-latkowie  z czego widzę, a jaki jest sens wzajemnej adoracji? Po za tym główna strona w kwadratach średnio się prezentuje.

Offline Sybirak

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 20, 2019, 06:46:40 pm »
sama koncepcja lajków mi nie przeszkadza,ale  są za bardzo oczojebne.

Offline kas1

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 29, 2019, 07:46:18 am »
Szczególnie przy tematach. Zresztą tam są chyba zbędne.

Offline robbirob

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 29, 2019, 12:42:48 pm »
są za bardzo oczojebne.
Strasznie, dziś pierwszy raz od dawna się zalogowałem i przestraszyłem.

Offline freshmaker

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 29, 2019, 02:34:00 pm »
potwierdzam lepiej to wygląda bez lajków przy topikach. przy komentarzach ok.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline AvengerGT

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 30, 2019, 10:12:54 am »
Wracam po dłuższej przerwie i jednak cieszę się, że forum zostaje. Szkoda, że z udziałem tylu perturbacji informacyjnych i późnych decyzji, ale liczy się efekt końcowy. Ten ostatni jest jeszcze nie do końca znany, więc dołożę cegiełkę w postaci poparcia powyższych wypowiedzi.


Lajki przy tematach są zdecydowanie zbędne i mało estetyczne. Te w postach w sumie też nieco drażnią oczy niczym krzykliwe reklamy. Podoba mi się rozwiązanie na pewnych forach, gdzie znaczek typu like/strzałka w górę jest transparentny a zmienia swój kolor dopiero po kliknięciu go przez innego użytkownika.


Być może zdecydowany kolor tego przycisku ma przyzwyczaić nas i nowych użytkowników do tej funkcji. Może jest to jakieś rozwiązanie na początek.

Offline Corran Horn

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 12, 2019, 06:51:28 pm »
Mimo tego FB nadal mówię nie.
Szanuję Cię za taką postawę. Ja po kliku latach niedawno powróciłem na FB (założyłem ponownie konto). Bardzo szybko zauważyłem, że filtry (algorytmy) stały się okrutne i jeszcze bardziej niesprawiedliwe, za byle co usuwają komentarz lub blokują profil. Musisz być osobą o określonych poglądach lub nic nie pisać. Znajomy napisał, że są tylko dwie płcie (tak go uczyli na biologii) i dostał za to komunikat, że jego komentarz został usunięty za mowę nienawiści. Ja z kolei zgłaszałem do administracji zdjęcie dziewczyny, która wkłada sobie pewien symbol religijny między pośladki i mimo zgłoszeń zdjęcie dalej jest na FB. Na tym portalu społecznościowym jest bardzo dużo stron z nagością, a nawet całe profile oferujące usługi seksualne i nasycone pornografią. Teoretycznie jest to niezgodne z mitycznymi standardami FB, w praktyce wolno wszystko z wyjątkiem krytyki niektórych środowisk, które na FB są nietykalne.

Moim skromnym zdaniem internet kilkanaście lat temu był fajniejszy. Ludzie tworzyli strony w języku HTML, rozmawiali poprzez komunikatory (np. Gadu Gadu), wypowiadali się na forach podobnych do Forum Gildia (aż dziw, że do teraz istniejecie!). Kiedyś zdjęcia dodawano na FotoBlogach, a każda strona miała swój system dodawania komentarzy. Obecnie Google, Facebook, Twitter i Disqus mają praktycznie monopol na większość internetowych usług. Konto Google lub FB mogą Ci usunąć za byle co, w ciągu chwili można stracić maila (GMAIL) i np. profil na YouTube.

Mam nadzieję, że nie jest za późno i zmiany prawne potocznie zwane ACTA2 i TERREG nie zniszczą for takich jak niniejsze na którym mam właśnie przyjemność pisać.

Moim zdaniem centralizacja zaszkodziła internetowi, centralizacja doprowadziła do tego, że kilka korporacji ma monopol i może nakładać cenzurę. Jedynym ratunkiem jest walka o decentralizację sieci, wspieranie for, zachęcanie do korzystania z komunikatorów nie należących do FB lub Google itp. czynności.
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

Mój numer GG: 65916063

Offline Dzidek

Odp: WYŁĄCZENIE FORUM - ankieta
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 14, 2019, 09:20:33 pm »
Moim skromnym zdaniem internet kilkanaście lat temu był fajniejszy. Ludzie tworzyli strony w języku HTML, rozmawiali poprzez komunikatory (np. Gadu Gadu), wypowiadali się na forach podobnych do Forum Gildia (aż dziw, że do teraz istniejecie!).
Nie wspominając o IRCu  :D  To był dopiero czad! Moje pierwsze kroki z netem, oczywiście modem tepsy. Ale radość z połączenia po kilkudziesięciu minutach oczekiwania i możliwość pogadania z ludźmi - coś pięknego.

Offline Corran Horn

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 19, 2019, 09:38:15 am »
Wiesz co jeszcze kiedyś było piękne? Nie żebym się wywyższał, na tym forum jest zapewne wiele osób mądrzejszych niż ja ale faktem jest jednak to, że kiedyś tylko niektórzy "ogarniali internet". Dawniej nie było Bloggera (blogspota) i tego typu serwisów na których można było utworzyć blog /stronę. Kiedyś poznawaliśmy język HTML, szukaliśmy serwerów oferujących domeny i wrzucaliśmy magiczne pliczki index.html i resztę rodzinki  :lol: :lol: :lol:  Tak więc żeby prowadzić swoją stronę internetową trzeba było trochę pokombinować, dokształcić się. Ja korzystałem ze wspomagania w postaci programu Pajączek, niektórzy moi znajomi tworzyli strony w HTML-u bez wspomagania. Dziś byle kto może sobie założyć blog na Bloggerze i nawet nie ogarniać, że to wszystko należy do korporacji Google. Obecny internet jest nie tylko scentralizowany ale również masowy, nawet ktoś z bardzo niskim poziomem wiedzy może (dzięki korporacjom) tworzyć blogi i to moim zdaniem nie jest dobre.


Żyjemy w czasach, w których większość posiadaczy smartfonów nawet nie wie, że Android należy do Google. Znam osoby, które twierdzą, że nie wiedzą "co to konto Google" - osoby te mają jednocześnie Gmaila i smartfony z Androidem! Moim zdaniem korporacjom zależy na tym, żeby masy były takie "technologicznie głupiutkie". Dzięki temu można im wciskać bez problemu spersonalizowane reklamy, tworzyć "bombelki informacyjne" i inwigilować do woli.


Moim zdaniem jedynym ratunkiem dla sieci jest szeroka akcja informacyjno-uświadamiająca. Ludzie powinni poznać alternatywy dla Chrome, Google, Facebooka. Kto obecnie wie czym jest portal deviantart.com albo flog.pl? Kto korzysta z Gadu-Gadu, kto ma maila gdzieś indziej niż na GMAIL-u? Ile osób wie, że fora takie jak Forum Gildia jeszcze istnieją i stanowią alternatywę dla grup dyskusyjnych na Facebooku? Takich osób jest mało i to stanowi problem  :(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2019, 10:02:30 am wysłana przez Corran Horn »
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

Mój numer GG: 65916063

Offline LucasCorso

Odp: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 19, 2019, 04:20:55 pm »
Kto teraz jeździ furmanką? Czerpie wodę ze studni? Myje garnki piaskiem i popiołem?

Przykłady zresztą można mnożyć...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

 

anything