Autor Wątek: Imprezy komiksowe A.D. 2019  (Przeczytany 8184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2019, 05:03:54 pm »
Co do prelekcji, to nie powiedziałem że nie ma sensu ich robić, tylko ze robione w dotychczasowej formule - w jakiej są na innych komiksowych imprezach - nie spotkają się z ciekawym odbiorem. Dlatego napisałem o większej interakcji. Atrakcyjniejsze prelekcje na pewno przyciągną więcej osób.
Ale ja dokładnie to sugeruję, komiks ma WCC ma sens, ale w formule, która pozwoli przyciągnąć szerszą grupę. Nie ludzi, którzy, w mniej lub bardziej przypadkowy, przejdą przez obszar wystawowy, tylko tacy, którzy tam świadomie zawędrują i zajmie im ten pobyt trochę więcej czasu niż 2 minuty.
A bez konkretnych prelekcji (i prezentacji) w otwartej przestrzeni WCC tego się nie uzyska.
Ja rozumiem, że 11K odwiedzających strefę komiksu może robić wrażenie, ale czy masz zliczone ile z tych osób realnie weszło w jakąkolwiek interakcję z autorami? Albo ile czasu zajęło większości z odwiedzających przejście przez wystawę z oryginalnymi planszami?
Bez zwiększenia realnego zainteresowania odwiedzających WCC, bez wciągnięcia ich w strefę komiksową na dłużej niż szybki spacer po wystawie, komiks pozostaje tam kwiatkiem przy kożuchu. Bardzo fajnym i dobrze przygotowanym "kwiatkiem", ale bez większego znaczenia dla samej imprezy :sad:

Offline Funny

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2019, 07:19:39 pm »
Komiks nie jest głównym założeniem tego typu imprez. Jest ich integralną częścią, a nie głównym blokiem tematycznym.
Tak jest na całym świecie i pierwsze skrzypce zawsze grają filmy oraz seriale - które przyciągają największą publiczność.
Nie wiem sam, czego oczekujesz, bo mam wrażenie, że jednak się troszkę czepiasz. Od dwóch edycji komiks na Warsaw Comic Con ma w końcu potężną reprezentację. Pojawiają się pierwszoplanowi artyści z kraju i ze świata. Formuła taka nabiera mocnego rozpędu i pojawiają się ogromne rzesze odwiedzających.
Planowane są kolejne edycje, w nowych odsłonach i z masą nowych pomysłów - więc jeśli jakiś masz to z przyjemnością otrzymam informacje - a jeśli impreza podobała Ci się - tak jak wspominałeś gdy niej byłeś - to może wesprzesz ją swoim doświadczeniem oraz pomysłami. Zapraszam na Prv.




Offline Stoneheart

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2019, 10:14:22 am »
My tu gadu-gadu, a RCC właśnie ustanawia nowy benchmark  :biggrin:

Offline surmik

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2019, 09:39:00 am »
Komiksowe Spotkania Rysunkowe - 16 marca w Sopocie.
Organizator: Miejsce (Sopot)
Prowadzi: Henryk
Event: https://www.facebook.com/events/558359688017522/
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 09:49:40 am wysłana przez surmik »
Pozdrowienia,
Marek

Offline freshmaker

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2019, 06:23:09 pm »
zagraniczni goście kfk bardzo mocno trafiają w moje gusta - europa: bedu; fernandez; diaz.
zagraniczni goście wcc zupełnie na odwrót - póki co komiksowa druga liga. zastanawiam się na jakiej zasadzie byli zapraszani, skoro w polsce praktycznie nie publikowali.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline surmik

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2019, 07:21:25 pm »
Zadziałało kryterium finansowe? ;)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Funny

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2019, 11:42:08 pm »
zagraniczni goście kfk bardzo mocno trafiają w moje gusta - europa: bedu; fernandez; diaz.
zagraniczni goście wcc zupełnie na odwrót - póki co komiksowa druga liga. zastanawiam się na jakiej zasadzie byli zapraszani, skoro w polsce praktycznie nie publikowali.
Ma być około 30-40 nazwisk , więc na pewno będzie kilka ciekawostek  :D

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2019, 11:43:01 pm »
zagraniczni goście kfk bardzo mocno trafiają w moje gusta - europa: bedu; fernandez; diaz.
zagraniczni goście wcc zupełnie na odwrót - póki co komiksowa druga liga. zastanawiam się na jakiej zasadzie byli zapraszani, skoro w polsce praktycznie nie publikowali.
Może organizator ma sztywno określony budżet typu "to jest tyle a tyle tysięcy i ma za to przyjechać 40 gości, czyli na jednego średnio przypada tyle a tyle kasy" .
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Funny

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2019, 12:03:12 am »
Może organizator ma sztywno określony budżet typu "to jest tyle a tyle tysięcy i ma za to przyjechać 40 gości, czyli na jednego średnio przypada tyle a tyle kasy" .
Nie ma co dewagować, trzeba poczekać i tyle. Do imprezy jeszcze ponad 2,5 miesiąca a goście już zaczęli być ogłaszani na 3 miesiące wcześniej  :D
To i tak nowy standard w naszym światku  :)


Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2019, 02:49:04 am »
Do listy, jako jej przedłużenie przyszłoroczne:


7 marca 2020 - Rumia Comic Con 3 :-)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline freshmaker

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 15, 2019, 06:57:22 am »
jeżeli chodzi o mniej znane nazwiska to nie mam z tym problemu, zawsze mozna poszerzyć swoje horyzonty. ale jak na kazdym dobrym festiwalu czekam na ogłoszenie headlinera.


umiejscowienie strefy wcc mam nadzieje ze bez zmian.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Funny

Odp: Imprezy komiksowe A.D. 2019
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 15, 2019, 07:30:57 am »
jeżeli chodzi o mniej znane nazwiska to nie mam z tym problemu, zawsze mozna poszerzyć swoje horyzonty. ale jak na kazdym dobrym festiwalu czekam na ogłoszenie headlinera.


umiejscowienie strefy wcc mam nadzieje ze bez zmian.
Całkowicie nowe miejsce. Impreza będzie w innych halach a strefa komiksu będzie bliżej głównych wydarzeń.