trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo 23  (Przeczytany 4792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Wydawnictwo 23
« dnia: Marzec 11, 2019, 11:59:39 pm »

Pod koniec marca zadebiutuje na rynku Wydawnictwo 23 debiutanckim albumem, którego autorką jest Unka Odya. I może to się niektórym wydać zaskoczeniem, ale ani osoby związane z wydawnictwem, ani artystka nie są tak naprawdę debiutantami. Zbierali oni od wielu lat żniwo doświadczenia w niezależnych projektach, aktywnie tworząc i wydając różnego typu produkcje komiksowe.


Z końcem marca, podczas Krakowskiego Festiwalu Komiksu, przechodzą jednak do jasnej strefy i zaoferują wam takie cudeńko:


Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2019, 09:12:28 am »
Unka Odya jest znakomitą rysowniczką.
Album ma miec blisko 200 stron.
Fajny pomysł fabularny.


Super!
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Jerzy Łanuszewski

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2019, 08:18:20 pm »
Dzięki za założenie tematu, Jacku.


Na Gildii ruszyła już przedsprzedaż: https://www.gildia.pl/komiksy/392051-brom-1


Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Wydawnictwo 23

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2019, 08:39:38 pm »


Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania.


Jaki jest program wydawnictwa, plany na przyszłość, kolejne tytuły?


Unka Odya to naprawdę mocne wejście, ale co dalej? I kto dalej?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Jerzy Łanuszewski

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2019, 08:52:04 pm »
Plany na przyszłość zostaną ogłoszone podczas 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu.
Póki co mogę zdradzić, że Wydawnictwo 23 będzie się skupiać wyłącznie na polskich autorkach i autorach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 08:57:02 pm wysłana przez Jerzy Łanuszewski »
Wydawnictwo 23

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2019, 09:27:27 pm »
Plany na przyszłość zostaną ogłoszone podczas 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu.



To może chociaż parę słów o wydawnictwie: kim jesteście, jakie mace moce przerobowe, dlaczego zajęliscie się wydawaniem komiksów, chociaz książki kucharskie lepiej się sprzedają?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Jerzy Łanuszewski

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2019, 10:14:21 pm »
Póki co, Wydawnictwo 23 to jedna osoba (nie licząc oczywiście podwykonawców). Wydaję komiksy, bo mogę. Bo chcę. Bo myślę, że na rynku powinno być więcej komiksów polskich autorów. Tematy/motywy, które mnie szczególnie interesują pod względem wydawniczym to dawne wierzenia, mity, new weird, groza, groteska, absurd, kontrkultura, okultyzm. Taką linię chciałbym utrzymać, ale nie wykluczam też innych klimatów - jeśli mnie zachwycą.
Wydawnictwo 23

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2019, 10:30:44 pm »
Póki co, Wydawnictwo 23 to jedna osoba (nie licząc oczywiście podwykonawców). Wydaję komiksy, bo mogę. Bo chcę. Bo myślę, że na rynku powinno być więcej komiksów polskich autorów. Tematy/motywy, które mnie szczególnie interesują pod względem wydawniczym to dawne wierzenia, mity, new weird, groza, groteska, absurd, kontrkultura, okultyzm. Taką linię chciałbym utrzymać, ale nie wykluczam też innych klimatów - jeśli mnie zachwycą.


Trzymam kciuki. Czekam (niecierpliwie).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Jerzy Łanuszewski

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2019, 06:26:43 pm »
 Cześć! Czytaliście już "Broma"? Jak Wam się podobał?


Dla niezdecydowanych i tych, którzy wcześniej nie słyszeli o komiksie Unki Odyi, linkuję do kilku recenzji:

 
Interia
IGN
Movies Room
Kadr Ci w Oko
Anywhere
Geek kocha najmocniej
KZet
Paradoks
Na Ekranie
Dzika Banda
Przemek Pawełek
Full Frontal Pisula
Konglomerat Podcastowy

 
Miłej lektury/słuchania :)

 
To jeszcze nie koniec!
Wydawnictwo 23

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2019, 06:53:28 am »
W podlinkowanych recenzjach porównano już "Broma" ze wszystkim, z czym daje się go porównać (i z paroma rzeczami, z którymi niekoniecznie trzeba go porównywać). Dlatego napiszę tylko, że:
- Jest to komiks bardzo dobrze narysowany od początku do końca (konsekwentnie, sprawnie, bez nibyartystycznych nadużyć, z szacunkiem dla czytelnika)
- jest to sprawnie opowiedziana historia, przeznaczona dla ludzi (do czytania, a nie do zachwycania się, jak autor/-ka potrafi nas zadziwić)
- jest to powieść, którą niosą obrazy (dialogi są stosowane z umiarem - bez gadulstwa i bez wpisywania w nie tego, co trzeba dopowiedzieć; są tu fragmenty, w których akcja obywa się w ogóle bez słów).


Odya lokuje się swoim komiksem w tej samej okolicy, w której ulokował się KRL robiąc "Łaumę", w której znajdziemy też "Ivana Kotowicza" i parę innych komiksów. Jest to typowy komiks środka, który doceniam ioceniam wysoko, choć dla mnie osobiście jest trochę zbyt mało ambitny.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Lesiok

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2019, 11:23:02 am »
Czy Wydawnictwo będzie można spotkać na Pyrkonie?

Offline Jerzy Łanuszewski

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2019, 07:14:29 pm »
Tak, będziemy razem z Unią Komiksową (stoisko 159).
Wydawnictwo 23

Offline Lesiok

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:53:45 pm »
Dzięki. Świetna wiadomość  :) .

Offline Jerzy Łanuszewski

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2019, 09:48:06 am »
Wydawnictwo 23 zapowiada drugi album! Johannes Schachmann. Życie i czasy będzie miał premierę 28 września, podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Autorami komiksu są Mateusz Piątkowski (scenariusz) i Jacek Kuziemski (rysunki).






Johannes Schachmann (1595 – ?). Urodził się w rodzinie o długich tradycjach kupiecko-magicznych. Uważany za najpotężniejszego czarnoksiężnika w Lidze Hanzeatyckiej. Posiadacz Włóczni św. Maurycego i dwóch egzemplarzy Świętego Graala. Dwunastokrotny Wielki Mistrz Sztuk Tajemnych. Pogromca duplikatów z wymiaru ΔP12. Wynalazca maszyny thaumo-elektrycznej.


Tyle na temat tej postaci mówią podręczniki i opracowania historyczne.


A jakim człowiekiem Schachmann jest naprawdę?
Jakie są jego relacje z najbliższymi?


Co robi, gdy nikt nie patrzy?


Tego wszystkiego dowiecie się z komiksu Mateusza Piątkowskiego i Jacka Kuziemskiego.


Jeden komiks z tego zbioru, Dawno... dawno... Kiedyś! można przeczytać TUTAJ.





„Johannes Schachmann. Życie i czasy” sprawi, że wasze życie choć na chwilę stanie się przyjemniejsze. Jednak chciałbym zaproponować, abyście spojrzeli na ten tom w trochę inny sposób. Bo, jak to zazwyczaj bywa z polskimi komiksami, to także dziecko czystej pasji i niepowstrzymanej chęci opowiadania historii.


Kajetan Kusina
Scenarzysta komiksu Niesłychane losy Ivana Kotowicza
i władca bloga Kusi na Kulturę


Przedsprzedaż w sklepie Gildii



Dane techniczne:

Scenariusz: Mateusz Piątkowski
RYsunki: Jacek Kuziemski
Liczba stron: 100
Format: 165×235
Druk: cz.-b.
Okładka: twarda
Skład: Robert Sienicki
ISBN: 978-83-953767-1-9
Data premiery: 28.09.2019
Cena okładkowa: 49,99 (w tym 5% VAT)


Więcej informacji i przykładowe plansze na stronie wydawnictwa.
Wydawnictwo 23

 

anything