Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiks - tematy ogólne

Nowości na komiksowych podcastach

(1/5) > >>

Smok(GSW):
Tematu typowo podcastowego nigdzie nie widzę, więc udostępniam tutaj info o nowym podcaście, który od jakiegoś czasu tworzą członkowie łódzkiego klubu komiksu United States of Komiks.

Wrzucam też link do najnowszego odcinka, w którym rozmawiamy o tym, jak twórcy ze Stanów Zjednoczonych i Europy podchodzą do kwestii związanych z negliżem i zbliżeniami swoich bohaterów.

//www.youtube.com/watch?v=-K7BGWagwZg
Zjednoczone Stany Komiksu to podcast realizowany dzięki uprzejmości Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Dwa razy w miesiącu spotykamy się by porozmawiać o naszym ulubionym medium. Audycja jest wypadkową spotkań klubu miłośników komiksu amerykańskiego (i nie tylko) United States of Komiks (fb.com/unitedstatesofkomiks), które odbywają się raz w miesiącu w American Corner Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Członkowie klubu, których głosy mogliście do tej pory usłyszeć i usłyszycie w kolejnych odsłonach ZSK biorą udział również w innych inicjatywach w fandomach nieograniczonych wyłącznie do komiksowego.

Autorzy:

Damian "Damex" Maksymowicz - Nie potrafi nie czytać. Od początku (a nawet jeszcze dłużej), związany DCManiak, recenzuje dla Paradoksu, założyciel, a obecnie współudziałowiec United States of Komiks. Wielbiciel: komiksów, Świata Dysku, klocków LEGO, pizzy i szeroko pojętej popkultury. Czasami udaje, że jest normalny, ale szybko się nudzi i wraca do bycia sobą.

Tomasz Kozłowski - ukończył psychologię na UŁ. Założyciel fundacji kulturalnej Atelier Improwizacji, w ramach której od 2014 organizuje cykl  spotkań literacko-filmowych "Około literatury" oraz od 2017 prowadzi z Anną Szumacher cykliczne warsztaty literackie dla dorosłych, Ich pierwsza edycja została zakończona wydaniem antologii opowiadań „Około fikcji”. Autor sztuk teatralnych "Zami3ć" (2017) oraz "Merkucjo i Tybalt nie żyją" (2018).

Dominik "Vykk" Pańczyk -  entuzjasta wszelkiej maści sf, fantastyki i horroru pod każdą postacią. Podobno "czym skorupka za młodu nasiąknie…" , a że były to "Gwiezdne wojny" i konwenty to nie mogło się to inaczej skończyć. Założyciel Łódzkiego Fanklubu Star Wars, wielki planszówkomaniak i geek popkulturowy uwielbiający ciężkie dyskusje w filmach których celem nigdy nie było nic głębokiego ;)   

Marcin Sienny - zapytany, co ma się znaleźć w notce biograficznej, stwierdził: "wpiszcie mi współzałożyciel panteon.pl i redaktor hplovecraft.pl."

Krystian "Smok" Śmietański - człowiek udający, że jest smokiem albo smok udający, że jest człowiekiem. Jeszcze nie zdecydował, które z powyższych jest prawdą. Nałogowo opowiada o "Gwiezdnych wojnach", czyta komiksy i namawia do tego innych oraz wciąż nie wyzbył się dziecięcego pragnienia zmieniania świata na lepsze.

CD Jack:

--- Cytat: Smok(GSW) w Marzec 18, 2019, 11:55:37 am ---Tematu typowo podcastowego nigdzie nie widzę, więc udostępniam tutaj info o nowym podcaście, który od jakiegoś czasu tworzą członkowie łódzkiego klubu komiksu United States of Komiks.
--- Koniec cytatu ---

Zainspirowałeś mnie i jest osobny wątek o podcastach :-)

CD Jack:
W sieci jest dostępna nowa audycja z cyklu "Halo komiks", w której mowa o:


- Grass Kings #2 (Non Stop Comics)
- Deadly Class (Non Stop Comics)
- Giant Days #6 (Non Stop Comics)
- Podwodny spawacz (KBOOM)


https://radio.lublin.pl/news/15-03-2019-halo-komiks

CD Jack:

Głosy w dymku #10


"O co chodzi z tym kryzysem, że tak się go obawiamy, wspominamy i na każdym kroku znajdujemy przykłady zwiastujące jego nadejście?
Jakie były przyczyny poprzedniego kryzysu? Czy powinniśmy się go bać?
O tym postaram się opowiedzieć podczas mojej porcji subiektywnych przemyśleń."
//www.youtube.com/watch?v=G-wVCgEmwjk

CD Jack:
Kadr Ci w oko #81 - Kapitan Marvel, Vision, Dracula, kryzys i wyprawa w góry
Odliczanie do setnego odcinka czas zacząć... za jakieś pól roku, może później. Na razie rozpoczynamy dziewiątą dziesiątkę odcinków, a czynimy to w towarzystwie dwójki Mścicieli, Drakuli oraz rozważań nad tym czy mamy już ten kryzys czy jeszcze nie. Zapraszamy :)

[/size]00:00:35 - Zmarł twórca Tajfuna: Tadeusz Raczkiewicz.
00:03:48 - Luke Perry także.
00:05:50 - Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność.
00:08:34 - Wydawnictwo Okami padło.
00:10:05 - No to co? Kryzys? (Plus informacja o starcie Wydawnictwa 23)
00:27:00 - Ogłoszeni goście najbliższej odsłony Krakowskiego Festiwalu Komiksu.
00:33:27 - "The Kitchen" z DC Vertigo w drodze na duży ekran.
00:35:48 - Zaś "Stumptown" zmierza na mały ekran.
00:38:10 - Kapitan Marvel: wrażenia z filmu.
00:56:28 - Jakieś ploteczki z kontynuacji "Legionu Samobójców".
01:00:25 - Kapitan Marvel w komiksie w Polsce.
01:02:05 - Vision (wyd. Egmont)
01:11:41 - Dracula (wyd. Kboom)
01:21:22 - Borka i Sambor #1-3 (Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie)
01:26:48 - Ronin Island #1 (wyd. Boom! Studios)
01:32:50 - K (wyd. Hanami)[/color]
[/size][/color]//www.youtube.com/watch?v=L9xC5SY8V-U

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej