trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3  (Przeczytany 45006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xShen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 02, 2019, 10:41:20 am »
Ktoś wyjaśni laikowi jakim cudem nowy numer kolekcji na allegro jest sprzedawany za 25zł?Przy wysyłce oszczędność prawie żadna, ale sam fakt mnie zastanawia.

Offline Motyl

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 02, 2019, 04:47:38 pm »
Ktoś wyjaśni laikowi jakim cudem nowy numer kolekcji na allegro jest sprzedawany za 25zł?Przy wysyłce oszczędność prawie żadna, ale sam fakt mnie zastanawia.


Zjawisko stare jak świat, coś "spadło z ciężarówki", ktoś "znalazł" i sprzedaje. Swego czasu podobnym punktem, gdzie sprzedawano kolekcje, które również spadły z ciężarówki, był sklepik na Centralnym, gdzie Wkkm był po 25 zł, a Thorgal po 18 zł. A były to nowe tomy niedługo po ich premierze. Podobnym zjawiskiem jest sprzedawanie za pół ceny komiksów z niewidocznymi prawie defektami lub komiksów będących tzw. nadwyżkami drukarskimi (zawsze te parę sztuk więcej wyjdzie), które zamiast pójść na przemiał ktoś przedsiębiorczy wyniósł z drukarni i upycha np. na grupach sprzedażowych na FB. Często są to komiksy jeszcze na dzień czy dwa przed premierą.

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 02, 2019, 09:49:19 pm »
Zjawisko stare jak świat, coś "spadło z ciężarówki", ktoś "znalazł" i sprzedaje.

Tylko, że tomy dostępne w kioskach prawie wszystkie wyglądają jakby spadły z ciężarówki, a raczej wątpię w próby obniżenia ceny przy jednym dostępnym egzemplarzu :???: ??: . Nie zapomnę też jakiegoś komiksu z kolekcji z Wolverinem, który miał podrapaną okładkę - może miała wyglądać oryginalnie? :shock: Odpuściłem, za to czekałem tydzień na nowy... Innym razem osobiście byłem świadkiem, jak w saloniku dzieciak złapał tomik w rączki i za chwilę mamusia podnosiła z podłogi, po czym jak najszybciej oddaliła się :evil: Biedny sprzedawca eksponuje, a wątpliwy klient rujnuje, tzw. ryzyko zawodowe :doubt:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 09:54:28 pm wysłana przez Evakuator »

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 03, 2019, 09:56:09 am »
Chyba źle odczytałeś znaczenie powiedzenia "spadło coś z ciężarówki" :)

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 04, 2019, 11:26:56 pm »
Rzadko sięgam już po komiksy z kolekcji, ale na Sentry się skusiłem dzięki oprawie graficznej (Sienkiewicz, Jae Lee, Tex!) i ten tom to jest prawdziwa bomba. Dostajemy tu odpowiedź na pytanie co byłoby gdybyśmy połączyli Miraclemana z Supermanem a wszystko to posypali bardzo dużą ilością mroku. Historia z okresu gdy do Marvela przyszedł Quesada i powołał imprint Marvel Knights i MAX gdy było widać, że Marvel naprawdę szuka nowych środków wyrazu. Jenkis w tamtym okresie miał swój złoty okres twórczy. Jak komuś podobało się Inhumans (1998), Elektra Assassin, Lives Again czy Daredevil Bendisa to tutaj dostaje historie na podobnym poziomie. Absolutna marvelowa topka. 5 lat później Bendis recyklingował pomysł Jenkinsa (w New Avengers), ale nawet w połowie nie wyszło mu to tak dobrze jak tutaj.

Offline Evakuator

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 05, 2019, 01:36:19 am »

Chyba źle odczytałeś znaczenie powiedzenia "spadło coś z ciężarówki" :smile:

Mi akurat chodziło o odwołanie się do jego dosłownego znaczenia :smile:
Rzadko sięgam już po komiksy z kolekcji, ale na Sentry się skusiłem dzięki oprawie graficznej (Sienkiewicz, Jae Lee, Tex!) i ten tom to jest prawdziwa bomba.
Mam podobne odczucia co do Sentry'ego - kolekcję kupowałem wybiórczo, a SBM to już w ogóle, jednak mnie przyciągnęła słaba znajomość tej dość nieoczywistej postaci, która sporadycznie ukazana była w innych tomach kolekcji, a pomyślałem, że geneza będzie najlepszą okazją do nadrobienia zaległości.
Motyw pozyskania mocy raczej oklepany, ale to tylko pretekst do rozpatrzenia konsekwencji, które stworzyły postać. Pomysł wplecenia postaci w uniwersum również genialny, doskonale uchwycony także graficznie powoduje, że to jeden z tych tomów, których nie żałuje się w kolekcji :smile:  .
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 01:44:16 am wysłana przez Evakuator »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 09, 2019, 12:56:36 pm »
Koniec na 100. tomie? A ile tych tomów z X-Men i F4 wyleciało?

Offline nayroth

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 10, 2019, 02:02:37 pm »
Mnie Sentry skusił do zakupu nazwiskami rysowników. Zarówno Jae Lee jak i gościnny Sienkiewicz i Texeira dali radę, ale żaden z nich szczytowej formy tutaj nie pokazał.
Na dzieńdobry okładka wita edytorskim fakapem - pod napisem "ZAWIERA" zamiast zawartości miniserii, dostajmy nazwiska rysowników. Czyli dowiadujemy się że tom składa się z Paula Jenkinsa i kolegów. Chyba w haszecie nikt już nawet nie patrzy co wysłają do druku, skoro takie okładkowe babole przechodzą bez kontroli..Lipa  :roll: 

Offline LoganOldschool

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 3
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 01, 2019, 07:06:58 pm »
Odgrzebię nieco temat moim dzisiejszym spostrzeżeniem. Liczyłem, że zakończę prenumeratę na tomie numer 60, jako że ładnie zamknie on panoramę i dla mnie ok. Starczy. Obecnie, ostatni numer jaki mam to 55. Dziś w empiku na półce leżał numer 59. Grzbiet? To co według obrazka:
https://superbohaterowiemarvela.pl/img/websites/marvel/details.png
jest na numerze 55, w rzeczywistości jest nadrukowane na grzbiecie numeru 59. Nie ma więc opcji na zamknięciu panoramy w 60 numerach. Trochę słabo. Co myślicie? Wiadomo może na którym numerze zamkną tę nieszczęsną grafikę i zacznie się nowa?