Autor Wątek: Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)  (Przeczytany 9351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« dnia: Wrzesień 20, 2003, 06:46:23 pm »
Słuchacie tego typu muzyki? Zespołów takich jak Diary of Dreams, Autumn tears etc.??? Znacie ją? jak ją oceniacie?
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Anonymous

  • Gość
Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2003, 08:25:37 pm »
To bardzo ogolne pytanie. Ja lubie gotyk, ale i rock, i metal, i ogolnei rozne tego typu zepsoly. Ale nie bardzo wiem, jak odpowiedziec na Twoje pytanie. Dlatego jesli nie bedzie tu ozywionej dyskusji, temat pojdzie spac na wieczne skasowanie z bazy danych.

Offline Kormak

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2003, 09:30:10 pm »
Diary of Dreams czy Autumn Tears to coś w stylu Theatre Of Tragedy? szajs znaczy się? :D Czyli metal robiący się na gotyk? :D

Bo jeśli gotyk, to jak lubię Bauhaus, Alien Sex Fiend, Sisters Of Mercy.
A ostatnio polecam Coph Nia.

Offline Raven

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2003, 03:48:33 pm »
Cytuj
Diary of Dreams czy Autumn Tears to coś w stylu Theatre Of Tragedy? szajs znaczy się?  Czyli metal robiący się na gotyk?

Diary of Dreams to Darkwave, czyli z metalem to nie ma zbyt wiele wspólnego(jest za to jednym z najlepszych zespołów jakie kiedykolwiek słyszałem, doskonałe teksty i nieprawdopodobny sposób grania, fortepian w połączeniu z czymś momentami przypominającym dark electro :D )  
Cytuj
Ja lubie gotyk, ale i rock, i metal, i ogolnei rozne tego typu zepsoly  
 W tym temacie chodziło mi bardziej o różnego typu ,,Mroczne" melodie.  To dość szerokie pojęcie, wiem, tym nie mniej pytałem się konkretnie właśnie o gotyk i darkwave, bo ogólnego tematu na temat tego rodzaju muzyki chyba nie ma.

Pozdrawiam Lord Raven :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Nilgar

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2003, 12:38:14 pm »
Próbowałem kiedyś wprowadzić się w ten klimat. Miałem kumpla, który oprócz punkrocka mocno sie tym zajmował i był jakiś doroczny festiwal na jakiejś wyspie? w jakimś zamku...(Bolkowo?) Więc pomyślałem pojadę, ale koleś jak to usłyszał to zaczął mnie bardzo prosić żebym nie przyjeżdzał i żeby tam nie robić drugiego J-93. No to sie wkur... i nie pojechałem.
Po latach wpadła mi w ręce płytka Theater of Tragedy i to była dla mnie rewelacja - ciężka muza i mocno kontrastujące wokale. Niestety nie znam kapel, które grałyby podobnie - próbowałem Gathering ale to jest dla mnie za lekkie. Są jakieś inne możliwości?

Offline BeRsErK

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2003, 08:54:47 pm »
Muszę zadać to pytanko -  czym się różni darkwave do gotyku??
Znam DoD i nigdy nie zaliczałem go do gotiku tylko do progresywnego rocka z domieszką elektroniki a tu dowiaduję się, że to darkwave - co to jest ??.
Swoją drogą to w paru kawałkach bardzo przypominają Sisterki - np Chemicals, ale dla mnie Gotyk to zawsze będzie się wiązał z Theatre of Tragedy, Sirenia czy Tristania.

Offline Kormak

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2003, 07:51:21 am »
Cytuj
ale dla mnie Gotyk to zawsze będzie się wiązał z Theatre of Tragedy, Sirenia czy Tristania.

mój Boże....  pewnie jeszcze z Lacrimosa?

Offline Raven

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2003, 06:12:21 pm »
Cytat: "BeRsErK"
Muszę zadać to pytanko -  czym się różni darkwave do gotyku??
Znam DoD i nigdy nie zaliczałem go do gotiku tylko do progresywnego rocka z domieszką elektroniki a tu dowiaduję się, że to darkwave - co to jest ??.


Progresywny rock? może rzeczywiście jego starsze płyty tak trochę brzmią ale dla mnie to jest bardziej tak zwany industrial. Za to ich ostatnie płyty, to właśnie darkwave, ciche i spokojne melodie odgrywane na fortepianie a w tle mroczne electronic drums i doskonały szepczący wokal :D  :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline BeRsErK

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2003, 06:20:19 pm »
Wiesz Kormak, muzyka, która najczęściej u mnie gości to power i heavy metal, Sisterki też znam i podobał mi się zespolik i owszem ale jak dla Ciebie to jedyny gotyk to tak jak byś twierdził, że po Judas Priest nie powastały już kapele prawdziwie metalowe - żeby się wybić trzeba wyszukać swojego brzmienia bo inaczej powstawały by tylko kserówki poprzedników ;) .
Zespoły , które wymieniłem mają naprawdę ciekawe kawałki .
PS "metal robiący się na gotyk" ?? - przecież te gatunki przenikają się na każdej lini wiec to stwierdzenie jest dość dla mnie niezrozumiałe...

Ferrus

  • Gość
Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2003, 06:35:38 pm »
Cytuj
Wiesz Kormak, muzyka, która najczęściej u mnie gości to power i heavy metal,


to masz u Kormaka przechlapane  :P

Cytuj
PS "metal robiący się na gotyk" ?? - przecież te gatunki przenikają się na każdej lini wiec to stwierdzenie jest dość dla mnie niezrozumiałe...


Nie jestem zwollenikiem nazywania gatunkow, przegladam sobie Metal Hammer a tam takie bzdury o zespole ze to na przyklad melodic-symphony-black metal z domieszka gotyku - flaki mi sie przewracaaj wtedy

Offline BeRsErK

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2003, 06:54:47 pm »
No myśle, że jakoś przetrwam to przechlapanie :P ;)

Wiesz Ferrus, mi zawsze sprawiało trudność podciąganie kapel pod "kategorię metalu"- zwłaszcza nowe zespoły, które mieszają różne "style"

Dla mnie najważniejsze jest aby mnie ta muzyka unosiła na falach dzwieków po czym zrzuciła z wysokości i wgniotła w ziemię :D :twisted:

Ok, koniec offtopu  :P

Offline pyrek

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2003, 07:24:11 pm »
Cytuj
Dla mnie najważniejsze jest aby mnie ta muzyka unosiła na falach dzwieków po czym zrzuciła z wysokości i wgniotła w ziemię


A Rhapsody znasz :D  :D  :D ??
Jak dla mnie bomba zespol (chociaz odrobinke wstawki symfoniczne mi graja na nerwach, zamiast na zmyslach)

Cytuj
muzyka, która najczęściej u mnie gości to power i heavy metal


Podobnie jak i u mnie... Jak dla mnie gotyk jest zbyt melancholijny, doom za spokojny, death wogole odpada a w blacku brak mi dobrych gitar... nie mowie technicznie, bo tak sa wypas, ale ogolnie w blacku nie ma takiej melodyjnosci, jaka by mi odpowiadala

Cytuj
Ok, koniec offtopu


Wolne zarty... :D
olejny mroczny elf...

http://www.forgotten-realms.cfl.pl/fantasy/index.php - forum o fantastyce, jest dzial WFB

Wypromuj region, wygraj staż! www.prregionow.pl !

Offline sas

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2003, 07:24:28 pm »
Rhapsody jest śmieszne (szczególnie teledyski!! obejrzyjcie), ale mają dużo fajnych kawałków i nawet ich keyboard da się przeżyć ...

ale do tematu ...
ja tak naprawdę dobrego gotyku nie słyszałem ...
ten Ravenowy Diary of Dreams przeciętny ...
Lacrimosy ostatnią płytkę kupiłem (na stadionie) i przy 2 kawałku się śmiać zacząłem - wokal śmieszny ...
więc jeśli ktoś ma coś fajnego do polecenia, to proszę ...
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline pyrek

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2003, 08:00:52 pm »
Heh - o tak - w teledyskach to Rhapsody malo co pobije

A co do gotyku, to nie znam sie za bardzo, no moze oprocz tego, ze mam kumpele gotyczke, ale z zespolow, co mi tam puscila pare razy kojaze Artrosis, Moonlight itp.
olejny mroczny elf...

http://www.forgotten-realms.cfl.pl/fantasy/index.php - forum o fantastyce, jest dzial WFB

Wypromuj region, wygraj staż! www.prregionow.pl !

Offline BeRsErK

Darkwave, gothic czyli mroczne klimaty:)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2003, 08:24:38 pm »
A słyszał ktoś o XIII Stoleti??