trawa

Autor Wątek: Strefa Komiksu  (Przeczytany 383904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1350 dnia: Styczeń 19, 2020, 11:43:14 am »

A teraz coś z nieco innej beczki.
Nakładem Wydawnictwa Kameleon ukazała się książka Zbigniewa Masternaka, MASTER SHOT. Kino jako autoportret. Autor pokazuje w niej swoją kolejną po literaturze i piłce nożnej pasję, kino. W kilkunastu felietonach pierwotnie publikowanych w czasopismach literackich wprowadza nas w świat swoich kinowych inspiracji oraz na plany filmów, które współtworzył. W książce czytelnik znajdzie zarówno ocenę najważniejszych z punktu widzenia autora polskich produkcji filmowych, jak też wiele osobistych relacji ze świata filmowego. Zbyszek jest bowiem nie tylko scenarzystą i współproducentem filmów Wiązanka i Stacja Mirsk, ale i bohaterem filmu dokumentalnego Zbigniew Masternak - skazany na książki, a także pierwowzorem bohatera z filmowej adaptacji swojego cyklu autobiograficznego Księstwo. Wystąpił też, wraz ze swoją żoną, w teledysku, z którego zdjęcie znajduje się na okładce książki.
Szczególnie polecamy tę pozycję uwadze czytelników Strefy Komiksu, gdyż zarówno postać jak i twórczość Zbigniewa Masternaka znana jest Wam z komiksowej adaptacji czwartej części jego cyklu autobiograficznego, Nędzole, do której scenariusz napisał Robert Zaręba.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2020, 11:47:48 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1351 dnia: Luty 27, 2020, 01:53:20 pm »
"Przygody Jarosława Polskęzbawa" już w dystrybucji!
Dziś trafiły do dystrybucji Przygody Jarosława Polskęzbawa. To kolejny, piąty już tom komiksów Ryszarda Dąbrowskiego tworzonych na potrzeby tygodnika społeczno-politycznego NIE.

Podobnie jak w poprzednich albumach autor pokazuje otaczającą nas rzeczywistość w krzywym zwierciadle satyry nie oszczędzając nikogo, choć jest oczywiste, że najbardziej "obrywają" ci, którzy są akurat u władzy.

Sympatykom Ryszarda Dąbrowskiego przedstawiać serii nie trzeba. Pozostałym czytelnikom Strefy Komiksu serdecznie polecam ten komiks. Przygody Jarosława Polskęzbawa to świetnie narysowane, satyryczne historie, w których ponadto autor daje się poznać jako sprawny karykaturzysta. Album na pewno poprawi czytelnikom humor i w znacznym stopniu rozcieńczyć  nagromadzone w ich organizmach, narodowe kwasy.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1352 dnia: Marzec 02, 2020, 09:00:53 am »
Do dystrybucji trafiła kolejna książka duetu autorskiego Wiesława Zaręba i Tomasz Kleszcz, "Wielka wyprawa myszki".

Więcej informacji pod linkiem:


http://strefakomiksu.blogspot.com/2020/03/wielka-wyprawa-myszki-juz-w-dystrybucji.html

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1353 dnia: Marzec 23, 2020, 04:23:00 pm »
Narzekacie, że to takie grubaśne komiksy (nie przeczę, w sumie to prawie 400 stron!) więc nie mieliście ich czasu przeczytać. Teraz tak się złożyło, że wreszcie co poniektórzy z Was mają okazję się za nimi zapoznać. I nie chcę już słyszeć przy następnym spotkaniu, że coś jeszcze zalega...  Miłej lektury!Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1354 dnia: Maj 02, 2020, 01:02:57 pm »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1355 dnia: Maj 08, 2020, 01:56:08 pm »
Z okazji przypadającej w tym roku 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Wydawnictwo Kameleon szykuje dwie wyjątkowe pozycje: CHORĄGWIE POD GRUNWALDEM oraz NA POLACH GRUNWALDU autorstwa Mariusza Moroza. W pierwszym tomie znajdą się wykonane przez Mariusza rekonstrukcje wszystkich chorągwi biorących udział w bitwie, zarówno tych walczących po stronie Królestwa Polskiego, jak i Państwa Zakonu Krzyżackiego.
W tomie drugim autor przedstawia przebieg bitwy, zgodny z najnowszymi ustaleniami naukowców.
Premiera tej dwutomowej publikacji planowana jest na rocznicę bitwy grunwaldzkiej w lipcu 2020 roku.
Poniżej prezentujemy wstępny projekt okładki oraz przykładowe plansze z obydwu tomów.
Niebawem podamy więcej szczegółów.
https://strefakomiksu.blogspot.com


« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2020, 02:13:33 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1356 dnia: Lipiec 20, 2020, 01:09:34 pm »
Kolejna pozycja z Wydawnictwa Kameleon, przy produkcji której udzielali się rysownicy komiksowi. Okładkę do "Dyktand" wykonał Tomasz Kleszcz zaś ilustracje Paweł Gierczak.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1357 dnia: Wrzesień 11, 2020, 12:22:41 pm »


W podręczniku do języka polskiego "Ponad słowami" do klasy 2 szkół ponadpodstawowych znalazła się okładka wydanego przez nas komiksu Zygmunta Similaka, "Zagłoba".
Cieszymy się, że grono entuzjastów komiksów p. Zygmunta stale się poszerza.Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1358 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:20:06 pm »

Najnowsze publikacje historyczne Mariusza Moroza już w sprzedaży. Więcej informacji pod linkiem: http://strefakomiksu.blogspot.com/2020/09/choragwie-pod-grunwaldem-i-na-polach.html
Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1359 dnia: Listopad 12, 2020, 10:19:51 am »

Po wakacyjnej przerwie do gry wkracza Likwidator. W najnowszym albumie, nad którym prace własnie dobiegły końca, bohater powraca do swoich korzeni i staje do walki w obronie przyrody, zaś autor sięga do wypróbowanej w wielu poprzednich albumach konwencji komiksu drogi. Więcej informacji już niebawem.Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1360 dnia: Grudzień 20, 2020, 10:07:41 am »
Chciałbym tylko przypomnieć, że "Likwidator. Żołnierz klimatu" już w dystrybucji. :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1361 dnia: Luty 05, 2021, 12:28:38 pm »
U wydawcy wyczerpał się już nakład dwóch komiksów Zygmunta Similaka: "Bitwy pod Grunwaldem" i "Zawiszy Czarnego". Zostały już tylko egzemplarze rozsiane po hurtowniach i sklepach komiksowych. Pierwszej pozycji nie zamierzamy dodrukowywać, natomiast druga ukaże się w innej formie. Kto jeszcze nie ma pierwszych wydań tych pozycji, niech się spręża, to ostatni dzwonek. :) 

« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2021, 12:41:18 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1362 dnia: Marzec 13, 2021, 10:00:50 am »

Pandemia Covid-19 pozbawiła nas wielu fantastycznych imprez, na których czytelnicy mogli spotkać się twórcami, pogadać, wysępić autograf czy wrys do komiksu, a nawet kupić oryginalne plansze artystów. Aby chociaż częściowo wypełnić tę lukę, w kilku najbliższych postach zaprezentuję oryginalne plansze, które czytelnicy mogą nabyć bezpośrednio u twórców.
Na pierwszy ogień pójdą plansze Ryszarda Dąbrowskiego z jego najpopularniejszych komiksów: „Likwidator”, „Redaktor Szwędak”, „Kicia robi dym”.
Oto pierwsza plansza z komiksu „Likwidator na Ukrainie”. Jest to już ostatnia plansza z tego komiksu w posiadaniu autora, więc cena, 300 PLN jest więcej niż umiarkowana.
Zainteresowanych proszę o kontakt.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1363 dnia: Kwiecień 24, 2021, 02:18:48 pm »
Drugie wydanie antologii opowiadań Roberta Zaręby "Gwiezdne krucjaty" do poniedziałku już w dystrybucji (możecie ją nabyć także w sklepie gildii). W książce znajdziecie wiele komiksowych akcentów: grafiki na okładkę udostępnił Artur Chochowski, a ilustracje wykonali: Jerzy Bułakowski, Nikodem Cabała i Jacek Brodnicki.
Do zbioru zostało dołączonych kilka opowiadań, których nie było w wydaniu pierwszym, w tym "Komiksiarz", tekst pierwotnie publikowany w "Pocisku". Jest to kryminalna historia rozgrywająca się w środowisku komiksowym. "Komiksiarz" jest zajawką powieści (jednym jej rozdziałem), nad którą autor obecnie pracuje.


Offline Strefa Komiksu

Odp: Strefa Komiksu
« Odpowiedź #1364 dnia: Kwiecień 29, 2021, 05:52:48 pm »
W letnich planach wydawniczych Strefy Komiksu mamy drugą część kultowego (w niektórych kręgach) komiksu "Kicia robi dym. Termin letni nie jest oczywiście przypadkowy, bo przecież wiadomo, że Kicia najlepiej prezentuje się latem. W związku z tym mamy dla naszych fanów propozycję: jeśli ktoś chciałby narysować jednoplanszowy komiks lub fanart z Kicią w roli głównej, serdecznie zapraszamy do zabawy. Prace, które spodobają się Rychowi, autorowi komiksu, wydrukujemy w albumie. 🙂
[/size]
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2021, 10:26:06 am wysłana przez Strefa Komiksu »

 

anything