Autor Wątek: neopoemiks  (Przeczytany 1722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

neopoemiks
« dnia: Wrzesień 17, 2019, 08:27:05 pm »

Nawet jeśli na razie niewiele wiadomo, to cóż szkodzi nie hejtować?


Spójrzmy na taki filmik: https://tiny.pl/tjwfr
Filmik przez dwa lata miał zero wyświetleń. Dziś mu zrobiłem pierwsze, i jestem pod wrażeniem. Nie tyle chodzi o jakość filmu, bo ta jest raczej technicznie kiepska, i tym bardziej nie chodzi o treść (bo tu obawiam się np. treści teistycznych). Śpiew tworzy nastrój, no i są jakieś symbole, wędrówka, jest nawet nasiono dmuchawca (czyli nawiązanie do poziomu meta, że coś może powstać np. ze scenariusza).


Teraz przechodzę do rzeczy. Googluję słowo "monumon", no i właśnie ten filmik mi wyskoczył na youtube. Monumon to tytuł dziełka, które stworzyłem kilka czy kilkanaście dni temu. Tutaj pierwsza recenzja: https://paradoks.net.pl/read/38663-monumon-recenzja

(translator google wskazuje, że monumon to pieniądze w języku esperanto, ale w drugą stronę już mi inaczej wyskoczyło).


Słyszeliście o ataku na strefę 51. No to właśnie na 20 września zaplanowana jest premiera tego poemiksu. Pierwotnie próbowałem dogadać się z dwiema księgarniami, żeby zrobić krótką prezentację w ramach "Nocy Księgarń", ale się nie zgodzili. Ale jest jeszcze lepiej, mianowicie w Radiu Lublin, w piątek godz. 22.45, w audycji Halo Komiks, będzie podana informacja o tym albumiku. Audycję prowadzi Dominik Szcześniak, który zna i rozumie moją twórczość, spójrzcie np. tutaj:
http://ziniol.blogspot.com/2010/05/multikierunkowcy-szreniawski-kozowski.html
(jest m.in. zauważone czerpanie zadowolenia z niezrozumienia mojej sztuki - jakże celne!)


Podobno sarkazm nie jest fajny (ja nawet nie wiem co to), a na ironii się nie znam. Rozumiecie - bardzo serdecznie zapraszam do pozytywnej rozmowy!

Offline pszren

Odp: neopoemiks
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2019, 07:15:40 am »


Jak niektórzy wiedzą, poza prowadzeniem wywiadów (m.in. z uczestnikami KaNaPKi toczącej się na forum Gildii), od czasu do czasu wykorzystuję także formę autowywiadu (stosowaną przez artystów od dawna). Zapraszam do przeczytania trzech autowywiadów o neopoemiksie:
początki neopoemiksu: https://tiny.pl/tj53h
poziom meta: https://tiny.pl/ttzwj
papier: https://tiny.pl/tj53mA tutaj jeszcze trzy, troszkę bardziej rozbudowane, i tworzące określony kontekst:
poezja: http://szreniawski.comicgenesis.com/legendapszrena.pdf
komiks: http://niunia.comicgenesis.com/komiksowy.pdf
poemiks: http://poemiks.comicgenesis.com/autowywiady.pdfI wreszcie dzisiejsza premiera - albumik "Monumon":
http://iiii.comicgenesis.com/monumon.pdf


Offline pszren

Odp: neopoemiks
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2020, 10:59:43 am »

Tak jak zapowiadałem, Dominik Szcześniak mówił o poemiksie "Monumon" w Radiu Lublin, poza tym albumik prezentowałem głównie w sieci. Efekty chyba nie były zbyt wielkie, czyli raczej ten poemiks nie został szerzej zauważony, ale na szczęście wśród osób, które jednak to tego albumiku dotarły, reakcje były pozytywne.


W lutowym numerze Helikoptera ukazał się kolejny mój autowywiad, tym razem o szansach na zauważenie neopoemiksu:
https://tiny.pl/t63m8


Trochę w nawiązaniu do tematyki poruszanej w autowywiadzie, podaję link do audycji radiowej o poemiksie: https://www.rdc.pl/podcast/mnie-sie-to-podoba-poemix-waruj/ Promocja odbywała się także w telewizji, w internecie i na kilku spotkaniach autorskich, zatem super, że poemiks przyciąga uwagę. Fajnie by było przy okazji zachęcić inne osoby do twórczości poemiksowej, i do zainteresowania się również wieloma innymi poemiksami.


Chyba nie wspominałem tu o cyklu "Miksowanie awangardy", tam jest też kilka poemiksów (a nawet neopoemiksów, czyli pojawiają się różne warianty):
http://miksowanieawangardy.blogspot.com

Offline pszren

Odp: neopoemiks
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2020, 06:59:36 am »

Drogie Forumowiczki, Drodzy Forumowicze,
w trakcie konferencji "Twórczość i normy" odbyły się m.in. dwie premiery książek (format pdf), powiązanych z neopoemiksem: pierwsza książka to zbiór wywiadów "Pytania o twórczość", http://poemiks.comicgenesis.com/pytaniaotworczosc.pdf a druga to mój poemat "kdxszr". W razie czego więcej informacji o tym poemacie (z elementami poemiksowymi) znaleźć można w tym autowywiadzie: https://opt-art.net/helikopter/4-2020/piotr-szreniawski-o-poemacie-kdxszr-autowywiad
Moim zdaniem warto przy okazji w ogóle zajrzeć do filmików, będących referatami na konferencji "Twóczość i normy": https://www.youtube.com/channel/UCwE6LdGy7p5cmBh_xXfTFMw

 

anything