Autor Wątek: Gildia komiksu?  (Przeczytany 2969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaseck

Gildia komiksu?
« dnia: Wrzesień 30, 2019, 03:45:55 pm »
Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć co się dzieje ze stroną gildii komiksu? Newsy ze stycznia, brak zapowiedzi... Czy to już jest martwa strona?

Offline Koalar

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2019, 07:13:27 pm »
Tak, generalnie martwa. Choć pojawiają się informacje na temat nowych komiksów, np. Donżon.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Yaseck

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2019, 07:23:36 pm »
A jaka jest tego przyczyna?

Offline Koalar

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2019, 08:55:27 pm »
Chyba nie ma komu robić po odejściu CD Jacka. A może też nie ma woli, żeby ktoś robił, nie wiem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline bosssu

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2019, 10:27:08 pm »
Forum umiera, bo nastąpił przesyt rynku komiksowego. Pojawiły się praktycznie wszystkie dodruki, półki się zapełniły, każdy wszystko ma, nie ma tego dreszczyku emocji i oczekiwania. Odnoszę się do komiksów europejskich i polskich i pokolenia rocznik 70-80.
Kilka lat temu kompletowałem po antykwariatach, bazarach, wyprzedażach itp. komplety Lucky Lucka, Kajko i Kokosza, Thorgala itd. Teraz klikam w wyszukiwarce i na drugi dzień mam w domu co chcę.
Przeszukiwałem internet w poszukiwaniu tańszego Cromwell Stone, Moebiusa czy Ekspedycji Polcha, teraz mam od ręki.
Nawet mój ukochany Blacksad wala się po taniości.
Spoczęliśmy na laurach Panowie i Panie..."obżarci" i zepsuci nadmiarem.... :( :( :( :(

Offline Yaseck

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2019, 06:24:37 am »
Ok. Dostępność komiksów to jedno, ale informacje o tym co wychodzi, o nowościach to inna rzecz. Tego mi tu brakuje.

Offline amsterdream

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2019, 05:09:53 pm »
Forum umiera, bo nastąpił przesyt rynku komiksowego.
Forum umiera bo ludzie przenieśli się gdzieś indziej:
https://forum.komikspec.pl/

Chociaż zgodzę się, że nastąpił przesyt. Większość tytułów na które ludzie czekali latami zostało już wydanych a na horyzoncie nie ma już wiele takich kultowych pozycji.

Offline Yaseck

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2019, 12:30:18 pm »
A jak wygląda obecnie solidność sklepu gildii?

Offline graves

Odp: Gildia komiksu?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2019, 08:01:03 pm »
A jak wygląda obecnie solidność sklepu gildii?
Ja przynajmniej nie widzę różnicy.
Teraz jestem zwykłym członkiem forum, tak więc nie mam żadnego interesu w tym, aby w jakiś sposób wstawiać się za sklepem Gildii.
Kupowałem w różnych miejscach, ale ten sklep ma nadal we mnie stałego klienta.
Kupuję w nim już 13 lat i kupiłem już za ponad 30 tys zł. Od lat jest to stały poziom. Zdarzają się czasami zagięcia okładki lub coś w tym stylu, ale tak jest wszędzie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."