Autor Wątek: Komiks TOMB RAIDER (help:)  (Przeczytany 27661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezar

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 03, 2003, 02:16:02 pm »
mamy juz 640 maili!:)

Pomóżcie, to tak niewiele kosztuje.. a mozęcie w łątwy sposób uszczęsliwić Cezara i Bractwo Ankh:)

chętnie odkupię fathoma:) często bywam w Gdańsku. tak jak macias
LIDERS PL >> www.sliders.tcz.pl

Offline Macias

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 06, 2003, 07:59:59 pm »
Macias wrocil po chwilowej nieobecnosci i na razie nie zanosi sie na kolejne wypady.a w gdansku bywam,bo sie tam ucze

Offline Cezar

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 14, 2003, 12:33:03 pm »
ok, zakupiłem od maciasa Fathom i jestem zadowolony, dzięki:) Kupilem również dwa numery darkness. Teraz musze sobie poczekac na kolejne wydania (mandra mi napisala, zę na razie nie będzie..) i na Witchblade oraz na TR:)

zostało kilkanaście maili do końca. na oficjalnej polskiej stronie, z którą wspólpracuję http://www.traider.pl wkleiłem moje nowe newsy, o akcji oraz o książce, którą wydala włąsnie Jawa:)
LIDERS PL >> www.sliders.tcz.pl

Offline LOGAN

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 16, 2003, 05:12:37 pm »
e-maila wysłałem jak wyjdzie to może kupię mam pytanie w jakiej postaci będzie wychodził ten tytuł w formie zeszytów tak jak wydawały go fm-media czy w formie wydań zbiorczych{dajmy na to 96 i więcej str} i za jaką cenę coś już wiadomo na ten temat?

Offline Cezar

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 17, 2003, 12:46:23 pm »
ja też bym chciał wiedzieć...

prawodpodobnie w chwili obecnej mamy z 990- 1000 maili.. czekam na oficjalne potwierdzenie.

Gdy dowiem sie czegokolwiek odnośnie ceny, liczby stron.. terminu pierwszego wydania, na pewno tutaj o tym napiszę

Pozdrawiam

CEZAR
LIDERS PL >> www.sliders.tcz.pl

Offline Perfect Strangler

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 22, 2003, 08:19:04 pm »
Ja też się dopisze, bo już od dawna miałem ochotę, widząc jakie tu śmieszne rzeczy niektórzy wypisywali na temat tego, co się sprzeda, a co nie... Wprawdzie akcja już odniosła sukces i nie jest tak żywo dyskutowana jak ongiś, ale głos poparcia dla Sprawy chyba nigdy nie zaskodzi...

(Piszę tylko o kwestiach komercyjnych, artystyczne pomijam, bo nie o to przeciez tu chodzi.)

Osobiście uważam, że jak na pierwszy komiks wydawnictwa TR jest doskonałym wyborem pod względem komercyjnym, wyrobiona marka itd.

Co do "niech już lepiej wydadzą Transmetropolitan": TR miał w USA nakład kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt razy większy od Transmeta; TR #1 był najlepiej sprzedającym się komiksem roku, Transmet mało nie padł po kilku numerach z powodu katastrofalnie niskiej sprzedaży i nie zdechł do reszty tylko dlatego, że pierwszy TPB nieźle się sprzedał.

TM-Semic zrezygnował w końcu z TR - jednak on wydawał go na tak badziewnym papierze, że to faktycznie odstraszało zamiast zachęcać, i 8-letni bajtel nie wyciągnie od mamy tych kilku zł na coś, co wygląda tak paskudnie - a oryginał świeci się i błyszczy, mamusia zobaczy że ładne, że kolorki kolorowe i kupi. (Upraszczam, jasne, ale chodzi o to, by jakość wydania zachęcała, a nie śniła się po nocach w najgorszych koszmarach.)

Co do kwestii "TR to taka sam kupa jak Fathom"... Mimo iż dane te zostały opublikowane jakiś czas temu, wielu chyba o nich już zapomniało, albo trauma spowodowana faktem, iż Fathom sprzedaje się lepiej niż 100 bullets spowodowała, że wyparli to ze świadomości:
http://wirtualnywydawca.pl/rynek-zarch-25.08.03.1.htm
Właśnie Fathom był najlepiej sprzedającym się paperbackiem Mandry w pierwszej połowie bieżącego roku, i to w 1300 egz. (ktoś wspomniał o "magicznej liczbie 1000" - skoro rzecz za 24,5 zł sprzedała się w takim nakładzie, to tym bardziej zeszycik poniżej 10 zł).

"Reklama TR nie pomoże, jeśli komiks będzie słaby"  ? no lol, przecież każde dziecko wie, że wypromować można wszelaką kupę, jeśli zrobi się to umiejętnie. Jakość nie przekłada się bezpośrednio na wyniki sprzedaży,  to podstawowe prawo marketingu i to nie tylko na polu komiksowym - gdyby ktoś włożył w to wystarczającą ilość kasy, to nawet takie gówno jak Windows by wypromował... eee... chwila moment...

Dobrze będzie, jak Jawa wyciągnie wnioski z doświadczeń Mandragory i nie będzie zbytnio przeginać z ilością zeszytów oryginalnych zebranych w jednym wydaniu polskim, 2 to maksimum, generalnie nawet jeden polski= jeden oryginalny by się sprawdziło. Mandragora jakiegoś Wolverine'a po zbójeckiej cenie 8 zł opychała po 1600-2500 egz., a jeśli Larę wydadzą w tanich zeszytach, 5-6 zł, to czemu nie, 2000-3000 egz. wcale nie będą nieosiągalne.

Reasumując: Jeżeli komiks będzie na porządnym papierze, w rozsądnej cenie i formacie (najlepiej a la Mandragora, tylko po przystępniejszej cenie), z porządnym tłumaczeniem, ładnym liternictwem (paskudne literki też odstraszają) to nie widzę powodu, dla którego Jawa miałaby ponieść porażkę. Aha, no i powinni raczej zacząć w momencie, w którym przerwał TM-Semic, żadnych wznowień - już dwa pięknie zapowiadające się w Polsce wydawnictwa przejechały się na reprintach...


(zaspokoiwszy swe najpierwotniejsze instynkta, uciekam z obłąkańczym chichotem w najczarniejszy kąt pieczary)
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Anonymous

  • Gość
Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 22, 2003, 11:23:27 pm »
wow ale madry chlopak, tylko troche trollowata koncowka  :shock:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 23, 2003, 08:23:18 am »
Chyba jestem naiwnym idealista, ale jakos nie wierze w cudowna moc sprawcza marketingu. Gdybym wierzyl, zalozylbym firme, zainwestowal w marketing i sprzedawal cokolwiek. Bezrobocie by zniklo, kurde bele.  :)

A co do Windowsow, to moze sie to nam podobac lub nie, ale konkurencyjne produkty sa po prostu slabe. Znam 1 osobe (slownie jedna), ktora na codzien uzywa Linucha a i tak do gier laduje winde. Z tego wzgledu wazam ja za hakera.  8)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline An-Nah

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 23, 2003, 09:26:41 am »
To nie konkurencja jest słaba, a wszystkie programy, gry itp. pisane są pod winzgrozę.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline jax

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 23, 2003, 10:42:26 am »
Cytat: "2dope"
wow ale madry chlopak, tylko troche trollowata koncowka  :shock:

chyba czas stworzyć jakiś plebiscyt na najśmieszniejszy post w roku
już wiem jacy 2 ludkowie będą szli łeb w łeb
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Perfect Strangler

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 23, 2003, 01:18:36 pm »
Cytat: "2dope"
wow ale madry chlopak, tylko troche trollowata koncowka  :shock:

"...bo kaaaaaażdy w sobie maaaa kawaaaaałek trolla...", la la la

Cytat: "xionc"
Chyba jestem naiwnym idealista, ale jakos nie wierze w cudowna moc sprawcza marketingu. Gdybym wierzyl, zalozylbym firme, zainwestowal w marketing i sprzedawal cokolwiek. Bezrobocie by zniklo, kurde bele.  :)

Eeee nikt nie mówi o cudownej mocy, ale przynajmniej jakieś niezbędne minimum, tzn. machnąć reklamę, która poinformuje ludzi niesiedzących w komiksie, ale potencjalnie interesujących się tematem, że jest w ogóle coś takiego. Jeżeli ktoś wydaje komiks znanego reżysera filmowego, jakim jest Kevin Smith, to niech machnie choć jedno ogłoszenie w prasie branżowej (filmowej) na całą stronę z dupnym napisem "komiks autora Clerks i W pogoni za Amy" (no chyba że było takie coś? to wtedy zwracam honor, bo polskich czasopism filmowych nie czytam od czasu, gdy mam net).
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 23, 2003, 04:09:24 pm »
Cytat: "An-Nah"
To nie konkurencja jest słaba, a wszystkie programy, gry itp. pisane są pod winzgrozę.


Bo inaczej nikt by ich nie kupil.

Ale sa ludzie, ktorzy pisza gry na Linuxa. Jesli bedziemy je kupowac, to rynek sie rozwinie. Ale badzmy szczerzy - czy ktos z Was kupil gre na Linuxa? Bo ja nie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Cezar

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 23, 2003, 05:23:04 pm »
Perfect Strangler >> dzięki za poparcie

mamy już 1000 maili. Jawa zaczęla powążn ie mysleć o komiksie. zaproponowalem im na początek wydanie crossoverów z Larą Croft... Czyli Tomb Raider/fathom/darkness/witchlade.. tak tak, takie cudo wyszło w USA:)

potem mogliby wydać pierwsze numery.. w jakiejś zbiorowej formie. nie wszyscy kupili to beznadziejne wydanie Fun media.. to był po prostu skanal... ten papier.. no na końcu sie poprawili.. ale to nie to samo co piękne wydanie Mandragory:)

akcja komikowa Bractwa Ankh.... poszła już za daleko..:P zainteresowałą sie nami .. telewizja! To jest juz moim zdaniem przesada.. ale jeśli to ma pomóc w promocji/ Przedstawiciele naszego "funclubu" być moze wystąpia na TVP1... będą opowiadać o akcji.. o grze, filmie i komiksie TR... Piszę "być mozę".. ponieważ na razien nikt nie cche sie zgodzić.. wszyscy są potwornie niesmiali.. tak jak ja..:| mam nadzieję, że choć 4 osoby sie znajdą....

jeśli dowiem się czegoś nowego o komiksie TR, to na pewno tu napiszę

na razie
LIDERS PL >> www.sliders.tcz.pl

Offline LOGAN

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 23, 2003, 05:37:13 pm »
CEZAR zadnych crossoverów z Larą niech cię ręka boska chroni tego g...a swego czasu dużo wydawał semic/fm-media tego się czytać nie dało tak durne to było.

Offline Cezar

Komiks TOMB RAIDER (help:)
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 23, 2003, 05:54:30 pm »
a niby czemu żadnych crossoveró? moze jakieś argumenty? Jedne z nich miałem przyjemnośc poczytać, jest super:)
LIDERS PL >> www.sliders.tcz.pl

 

anything