trawa

Autor Wątek: Po prostu planszówki | ORP Orzeł | recenzja  (Przeczytany 6806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki - Twoje kilka minut z grami planszowymi
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2020, 09:31:23 am »

Odyseja to rodzinna gra planszowa, która przykuwa uwagę nie tylko świetnymi ilustracjami, ale też ciekawym wykorzystaniem dobrze wszystkim znanej mechaniki - memory. Jeśli jednak sądzicie, że dobrze bawić będą się tu tylko dzieci, to gruuuubo się mylicie.
Zainteresowanych klasycznie zapraszam do obejrzenia mojej krótkiej recenzji:


🚀👉

Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki - Twoje kilka minut z grami planszowymi
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2020, 05:37:46 pm »
Osadnicy: Narodziny Imperium to hit polskiego wydawnictwa Portal Games, w których zadaniem graczy będzie poprowadzenie do zwycięstwa jednej z czterech cywilizacji.


🤴👉

Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | recenzja Osadnicy: Narodziny Imperium
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2020, 09:32:36 am »

Brzdęk! Nie drażnij smoka to gra planszowa od wydawnictwa Lucrum Games, w której znajdziecie nie tylko smoki i lochy, ale też dużo dobrej zabawy. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o niej czegoś więcej, zapraszam do obejrzenia mojej krótkiej recenzji:


🏃👉

Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | recenzja: Robin z Locksley
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 06, 2020, 10:03:11 am »

Robin z Locksley to ciekawy abstrakt, który próbuje na nowo opowiedzieć mit o legendarnym Robin Hoodzie. Jak zakończy się ta historia? To zależy tylko od Was:



Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | recenzja Karczmy pod pękatym kuflem
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2020, 11:00:41 am »
Karczma pod pękatym kuflem ekonomiczna gra kościana z mechaniką budowania talii i piwnym klimatem w tle. Jeśli uważacie, że piwo i planszówki świetnie do siebie pasują, to z całą pewnością znajdziecie tu coś dla siebie (pamiętajcie tylko, żeby podczas gry nie trzymać napitków na stole, bo wtedy aż się prosi o tragedię ;) )



Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | Trzy razy gry - najlepsze polskie gry planszowe
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2020, 02:03:00 pm »
Kolejny odcinek serii Trzy Razy Gry już jest! Tym razem wspólnie z Pawłem z Gram Tadam i GrAluką mówimy o naszym zdaniem najlepszych polskich grach planszowych


Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | Carcassone: Gorączka Złota | Konkurs
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2020, 12:32:17 pm »

Carcassonne to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier planszowych. Genialna w swojej prostocie mechanika układania kafelkowej planszy ma w sobie coś uzależniającego. Zauważyli to chyba też twórcy gier. Od wydania oryginalnego Carcassone mechanika ta została bowiem zaimplementowana w wielu różnorodnych i nierzadko odnoszących sukcesy tytułach, ale dzieło Klausa Jürgena Wrede wraz z niezliczonymi dodatkami i samodzielnymi edycjami dla mnie pozostaje niezwyciężonym kafelkowym królem. Dziś zabrałem się za moim zdaniem jedną z ciekawszych samodzielnych wersji, czyli Carcassone: Gorączkę złota ⛏, która zabiera nas w podróż na Dziki Zachód. Będą tu kowboje, będą kopalnie złota, będą i chwyty poniżej pasa. Jeśli chcielibyście się o tej edycji dowiedzieć czegoś więcej, zapraszam do obejrzenia recenzji. Zachęcam do obejrzenia tego odcinka w całości, w końcu dziś mikołajki, nie zabrakło więc i mikołajkowej niespodzianki 🎅:



Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | Urbanista, Samotna wyspa, Esy floresy, Pionierzy
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2020, 04:53:32 pm »

Dziś recenzja nie jednej, nie dwóch, nie trzech, ale aż czterech gier. Urbanista, Esy floresy, Pionierzy i Samotna wyspa to ciekawe, bo mieszczące się na zaledwie kilkunastu kartach planszówki wydane przez Lucky Duck Games Polska. Do tego dodam jeszcze, że żaden z nich nie sponiewiera zanadto waszego portfela. Czy jednak tego rodzaju mikroprojekty to jedynie pokaz dizajnerskich umiejętności ich twórców, czy pełnoprawne i warte uwagi tytuły? Moją odpowiedź znajdziecie w materiale filmowym, ciekaw jestem jednak co Wy o tym myślicie:



Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | Szarlatani z Pasikurowic | recenzja
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2021, 03:27:09 pm »
Nowy rok to i nowa recenzja. 2021 postanowiłem zacząć wybuchowo, sięgnąłem więc po Szarlatanów z Pasikurowic - grę wydaną przez G3. Wcielamy się tu w znachorów mieszających w swoich kociołkach przeróżne składniki z nadzieją na uwarzenie eliksiru, który zapewni nie tylko sławę, ale też pieniądze. Jeśli jednak przedobrzymy, przygotowywany wywar wybuchnie no i ze złotego interesu będą nici. Dodam jeszcze, że Szarlatani z Pasikurowic zostali nagrodzeni prestiżową nagrodą Kennerspiel des Jahres dla zaawansowanej gry roku 2018. Czy słusznie? Przekonajcie się o tym sami:


Offline Po prostu planszówki

Odp: Po prostu planszówki | ORP Orzeł | recenzja
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2021, 02:45:09 pm »
Wydana dekadę temu przez Biuro Edukacji Publicznej IPN „Kolejka” wprowadziła niemałą rewolucję na rynku gier planszowych. Pokazała graczom, że edukacyjne planszówki to nie tylko nudne quizy albo brzydkie klony Monopoly czy Grzybobrania, a kiedy dobrze zrobione spokojnie mogą konkurować z innymi, nowoczesnymi tytułami (o czym zresztą świadczy nagrodzenie wspomnianej produkcji prestiżową nagrodą „Gry roku 2012”). Od tego czasu dostaliśmy od IPNu całkiem sporo ciekawych gier – w tym m.in. Misia Wojtka, lotniczą trylogię (303, 111 i 7.), a także świetnie wydaną Niepodległą. Tę linię wydawniczą kontynuuje ORP Orzeł – dwudziestominutowa dwuosobowa gra blefu i kości autorstwa Łukasza Pogody, w której odtworzyć możemy historię ucieczki tytułowego okrętu podwodnego z Bałtyku na Morze Północne w pierwszych tygodniach II wojny światowej. Pytanie czy temu tytułowi uda się powtórzyć sukces poprzedników pozostaje jednak otwarte. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej, zapraszam do materiału filmowego ze skrótem najważniejszych zasad i moją opinią o grze: