Gildia RPG (www.rpg.gildia.pl) > Forum RPG

Ku przygodzie 5e! [blog]

<< < (3/3)

aniolbezserca:
Mamy już jesień. Wieczory są coraz dłuższe, co sprzyja wieczornym sesjom. Mam nadzieję, że materiały z niniejszej aktualizacji przydadzą się Wam podczas nich :)

1. Krwawa Mgła
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/09/krwawa-mga-vol-2.html

Przygoda dla 4-5 postaci na 5 lvl. Drużyna będzie musiała przeprowadzić śledztwo, aby ustalić, co wydarzyło się w niewielkiej osadzie i następnie zneutralizować wszystkie zagrożenia. Istotną kwestią jest mierzenie upływu czasu. Mój tegoroczny debiut na Quentinie.

2. Wycieczka po Holandii z szeregowym Websterem
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/09/wycieczka-po-holandii-z-szeregowym.html

Notka historyczna z okazji 77 rocznicy operacji „Market Garden. Na koniec statblock szeregowego Davida Kenyona Webstera.

3. Podwójne bronie 5e
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/09/podwojne-bronie-5e.html

Pamiętacie i tęsknicie za egzotycznymi wynalazkami takimi jak: straszny korbacz, miecz dwuostrzowy, gnomi młot z hakiem, orkowy podwójny topór lub krasnoludzki urgrosh? Notka poświęcona przeniesieniu tych przedmiotów do D&D 5e

4. Puklerz i pawęż 5e
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/09/puklerz-i-pawez-5e.html

Piąta edycja Dungeons & Dragons wrzuciła wszystkie tarcze do jednego worka. Z kolei D&D 3e rozróżniało aż 4 rodzaje tarcz (nie licząc tarczy ze szpikulcami). W tej notce postaram się przysposobić je do realiów D&D 5e. Poza tym oferuje 2 atuty i zasady opcjonalne dot. biegłości w tarczach.

5. Haladie
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/09/haladie.html

Obusieczny sztylet z Półwyspu Indyjskiego składający się z dwóch zakrzywionych ostrzy osadzonych po przeciwległych stronach jednej rękojeści.

6. Maduvu
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/09/maduvu.html

Połączenie małej tarczy z dwoma rogami antylopy indyjskiej wykorzystywane w tamilskiej sztuce walki Silambam. To była jubileuszowa setna notka na moim blogu :)

aniolbezserca:
Czas aktualizację dotyczącą październikowych publikacji na blogu Ku Przygodzie 5e:

1. Kasztanowa klątwa
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/10/kasztanowa-klatwa.html

Krótka przygoda, którą można wykorzystać jako spotkanie losowe, gdy drużyna wędruje przez las. Scenariusz jest przeznaczony dla 5-osobowej drużyny na 7. lvl. Drużyna dowiaduje się o upiornym monstrum porywającym dzieci. Jednak czujne postacie powinny zwrócić uwagę na to, że tu coś nie gra...

2. Targi na Honeyfest
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/10/targi-na-honeyfest.html

Zapraszam wiosenny festiwal, podczas którego drużyna będzie miała okazję nabyć w okazyjne cenie cenne (magiczne) przedmioty. Niniejszy tekst to opis spotkania społecznego przedstawiającego mechanikę targowania i garść nosaczowych memów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Wiosenna Zaraza
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/10/wiosenna-zaraza.html

Scenariusz został przygotowany z myślą o drużynie na 3. lvl ale może zostać przeskalowany dla postaci na niższym lub wyższym poziomie. Motywem przewodnim tej przygody jest dziwna i potencjalnie zabójcza zaraza, na którą zachorował jeden lub więcej bohaterów. Można wykorzystać jako kontynuację Targów na Honeyfest

4. Kamienna Krasnoludzka Zbroja Płytowa
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/10/kamienna-krasnoludzka-zbroja-pytowa.html

Tym razem na tapet trafił jeden z najbardziej ikonicznych (obok młotów) przedmiotów produkowanych przez krasnoludzkich rzemieślników: zbroja płytowa.

aniolbezserca:
Listopad miesiącem kiścienia, z małym akcentem dla miłośników kotów ;)

1. Morgenścień
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/morgenscien.html
Pewien gnomi konstruktor postanowił połączyć ze sobą morgensztern, kiścień i bicz. W ten sposób powstała broń która miała zaskakiwać nietypowym zasięgiem i służyć do rozbrajania lub przewracania przeciwników. Jednak pojawiło się kilka "ale", które przekreślimy szanse na  powodzenie tego projektu.

2. Kąsająca Czaszka
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/kasajaca-czaszka.html
Stworzenie tego upiornego kiścienia przypisuje się pewnemu osobliwemu gnomiemu nekromancie Kostkowi von Trupce, po prostu chciał zrozumieć motywacje kierujące nieumarłymi i zaprzyjaźnić się z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Kiścień buchających płomieni
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/kiscien-buchajacych-pomieni.html
Ten kiścień o bijaku w kształcie czarnej rzepy z zagłębieniami został stworzony przez gnoma czarnoksiężnika zafascynowanego planem żywiołu ognia. Jednak twórca nie przewidział jednej rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. Kiścień zamętu
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/kiscien-zametu.html
Jedna z ulubionych broni zakamuflowanych dywersantów wysłanych na pole do wrogich obozów lub nawet na pole bitwy, aby potajemnie pomieszczać szyki wroga. Niezwykle skuteczny oręż przeciw niezbyt rozgarniętym stworzeniom, które zamiast na walce z przeciwnikiem zaczynają się koncentrować na wyrzynaniu się na wzajem. Dwuręczna wersja tej broni była ulubionym orężem szefa wywiadu Mithrilowej Hali, kapitana Brunona Battleflaila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5. Kołatka
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/koatka.html
Ten mały i poręczny kiścień należał do pewnego niziołka-włamywacza z Amn, który postanowił ułatwić sobie robotę zamawiając nietypową broń, która miała zastąpić jego wysłużone wytrychy. Co mogło pójść nie tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

6. Przewrotny kiścień
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/przewrotny-kiscien.html
Gnom Mosiek palił się do wojaczki i wpadł na pomysł stworzenie magicznego oręża pozwalającego uzyskać mu przewagę na polu bitwy nad większymi od niego przeciwnikami. Zaprojektował kiścień, który umożliwił mu łatwe przewracanie wrogów. Jednak miał on pewien mały mankament  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7. Ślimaczy masłak
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/slimaczy-masak.html
Oręż jednego z gnomich paladynów Baervana Dzikiego Wędrowca, który wybrał sobie dość nietypowego wierzchowca.

8. Koteł ośmiołapek
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2021/11/kote-osmioapek.html
Koteł ośmiołapek jest owocem inwencji maga-kociarza, który nie mógł poradzić sobie z myszami w swojej wieży.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej