Gildia RPG (www.rpg.gildia.pl) > Forum RPG

Ku przygodzie 5e! [blog]

<< < (5/5)

aniolbezserca:
Morderca o twarzy dziecka
W związku ze zbliżającym się finałem piłkarskiej Ligi Mistrzów (dziś, godz. 21:00) wspominałem decydujące starcia poprzednich edycji. Bohater pojedynku z 1999 roku, Norweg Ole Gunnar „Morderca o twarzy dziecka” Solskjaer zainspirował do stworzenia archetypu dla Łotra będącego wariacją Mistycznego Oszusta, Skrytobójcy oraz… klasy prestiżowej Ghost-faced Killer z Complete Adventurer (D&D 3.5e).
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/06/morderca-o-twarzy-dziecka.html

aniolbezserca:
Wolny Strzelec
 Z okazji Free RPG Day przygotowałem archetyp dla Łotra preferującego walkę dystansową zamiast bezpośrednich konfrontacji.
 
 PS: Morderca o twarzy dziecka został poprawiony.

aniolbezserca:
Wakacyjne podsumowanie

Dwimerytowy zestaw zabójcy magów
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/08/dwimerytowy-zestaw-zabojcy-magow.html
Z kolei premiery trzeciego sezonu netfliksowego Wiedźmina stworzyłem i przeniosłem na mechanikę D&D 5e kilka dwimerytowych przedmiotów chroniących przed działaniem magii. Idealne dla inkwizytora czy zabójcy magów.


Baldur's Gate: Cienie Madrytu
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/08/baldurs-gate-cienie-madrytu.html
Z okazji premiery trzeciej części kultowego Baldur’s Gate’a przygotowałem alternatywne wersje postaci, które pojawiły się w BG2, który były inspirowane zawodnikami Realu Madryt.


Korbacz czy kiścień?
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/08/korbacz-czy-kiscien.html
Obszerny wpis na temat tego co jest kolczastą kulą na łańcuchu, a co biczem lub… penisem byka. Przeanalizowałem po tym kątem kilka leksykonów dotyczących uzbrojenia, stare słowniki języka polskiego, a także sprawdziłem co było korbaczem/kiścieniem w podręcznikach od „Młotka” i „Dedeków” oraz w grach komputerowych odwołujących się do „Lochów i Smoków”.PS: Wolny Strzelec został zaktualizowany: https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/06/wolny-strzelec.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej