trawa

Autor Wątek: Ku przygodzie 5e! [blog]  (Przeczytany 20628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2022, 01:50:01 pm »
Kończy się luty. Mam nadzieję, że kolejny miesiąc będzie lepszy...

Pomoc dla Ukrainy
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/02/pomoc-dla-ukrainy.html

rosja rozpętała wojnę na Ukrainie. Wobec tragedii milionów naszych sąsiadów trudno przejść obojętnie. Drużyna Wiewióry zorganizowała licytacje na rzecz organizacji zbierających środki, które zostaną przeznaczone na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Warto również wziąć udział w innych inicjatywach pomocowych.

Koralowe Koloseum
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/02/koralowe-koloseum.html

Postacie czeka walka na śmierć i życie, podczas której muszą udowodnić, że są wartościowymi gladiatorami, aby móc wydostać się ze szponów bezwzględnego barona sahuaginów. Przygoda może posłużyć jako wprowadzenie do kampanii Ghosts od Saltmarsh i  została przygotowana dla drużyny na 2. lvl, ale może zostać dostosowana do bardziej doświadczonych grupy.

Wywar na diabelskie pokusy
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/02/wywar-na-diabelskie-pokusy.html

Tajemna receptura zachowana w jednym z pradawnych manuskryptów medycznych, zawierająca przepis na uwarzenie potężnego eliksiru chroniącego przed wpływem diabłów, demonów i innych czartów.

Słoniot czy kotoń?
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/02/soniot-czy-koton.html

Badacze przemierzający dżunglę Chult natrafili na przedziwne stworzenia wielkości cielaka, wyglądające na skrzyżowanie słonia z kotem domowym.

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2022, 04:07:05 pm »
 Czołem!
 Prawie rok temu przy okazji zbiórki w serwisie wspieram.to na wydanie polskiej edycji settingu Brancalonia (z darmowym Starterem można zapoznać się TUTAJ) utrzymanego w klimacie spaghetti fantasy przerobiłem przygodę Jest tu jakiś cwaniak?

Teraz powróciłem do tej scenerii z scenariuszem jednostrzałowej przygody dla postaci na 3. poziomie i pewnym nietypowym serowym specjałem :)
Udanej majówki!

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2022, 04:28:16 pm »
Jesteśmy na półmetku wakacji i sezonu urlopowego. Mam nadzieję, że macie czas na "dedekowe" sesje. Miłego wypoczynku :)

Elfie łuki
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/07/elfie-uki.html
Zestaw kilkunastu mniej lub bardziej magicznych dzieł elfiej sztuki łuczarskiej plus opcjonalne zasady wiążące premię za umagicznienie z rozwojem postaci.

Odachi
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/07/odachi.html
Implementacja do D&D 5e ogromnego japońskiego miecza oraz jego magiczny wariant i zaklęcie dla paladynów i mistycznych rycerzy plus trochę ciekawostek i historii.

Tonfa
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/07/tonfa.html
Implementacja do D&D 5e pałki z Okinawy oraz pomysł konstrukcję niskopoziomowej postaci walczącej dwiema tonfami.

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2022, 02:53:28 pm »
Sierpień 2022
Powoli kończą się wakacje, więc to dobry moment na podsumowanie ostatniego miesiąca na moim blogu.

One D&D
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/08/one-d.html
Wizards of the Coast zapowiedziało wydanie w 2024 roku odświeżoną wersję "dedeków" i udostępniło pierwszą partię materiałów testowych. Zaproponowane zmiany nie są rewolucyjne, ale nie są też na pewno kosmetyczne. Notka przedstawia ich skrótowy opis.

Klasyczne atuty w 5e
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/08/klasyczne-atuty-w-5e.html
Ogłoszenie One D&D i udostępnienie pierwszych materiałów testowych okazało się inspiracją do poeksperymentowania z konwersją atutów z D&D 3e do 5e. Przygotowałem 17 starych atutów (głównie bojowych) w nowej odsłonie.

Cech nosacza
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/08/cech-nosacza-archetyp-owcy.html
Niedawno z okazji Free RPG Day wydawnictwo Copernicus Corporation udostępniło suplement Szkoła Ślimaka do gry fabularnej Witcher RPG opisujący niekanoniczną szkołę wiedźmińską. Zainspirowało mnie to do stworzenia "dedekowego"  archetypu dla Łowcy, klasy, która najlepiej oddaje specyfikę wiedźmińskiego fachu i która została najbardziej skopana w 5e.

Eku
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/08/eku.html
Kolejna japońska broń, bojowe wiosło z Okinawy.

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2022, 04:14:45 pm »
Wrzesień 2022
W pierwszym miesiącu jesieni udało mi się napisać tylko jedną notkę, a jej bohaterem został Medyk Tim Tam, niezwykle mobilny i utalentowany gnomi uzdrowiciela mający smykałkę do tworzenia nietypowych gadżetów. Mechanicznie łączył w sobie zdolności Łotra i Artefakciarza ze zmodyfikowaną listą czarów Kleryka. Do wykorzystania jako nietypowa klasa dla postaci gracza lub szablon pod Bohatera Niezależnego, który rośnie w siłę wraz z drużyną.
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/09/medyk-tim-tam.html

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 10, 2023, 11:49:25 am »
Morderca o twarzy dziecka
W związku ze zbliżającym się finałem piłkarskiej Ligi Mistrzów (dziś, godz. 21:00) wspominałem decydujące starcia poprzednich edycji. Bohater pojedynku z 1999 roku, Norweg Ole Gunnar „Morderca o twarzy dziecka” Solskjaer zainspirował do stworzenia archetypu dla Łotra będącego wariacją Mistycznego Oszusta, Skrytobójcy oraz… klasy prestiżowej Ghost-faced Killer z Complete Adventurer (D&D 3.5e).
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/06/morderca-o-twarzy-dziecka.html

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2023, 08:45:54 pm »
Wolny Strzelec
 Z okazji Free RPG Day przygotowałem archetyp dla Łotra preferującego walkę dystansową zamiast bezpośrednich konfrontacji.
 
 PS: Morderca o twarzy dziecka został poprawiony.

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2023, 05:06:32 pm »
Wakacyjne podsumowanie

Dwimerytowy zestaw zabójcy magów
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/08/dwimerytowy-zestaw-zabojcy-magow.html
Z kolei premiery trzeciego sezonu netfliksowego Wiedźmina stworzyłem i przeniosłem na mechanikę D&D 5e kilka dwimerytowych przedmiotów chroniących przed działaniem magii. Idealne dla inkwizytora czy zabójcy magów.


Baldur's Gate: Cienie Madrytu
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/08/baldurs-gate-cienie-madrytu.html
Z okazji premiery trzeciej części kultowego Baldur’s Gate’a przygotowałem alternatywne wersje postaci, które pojawiły się w BG2, który były inspirowane zawodnikami Realu Madryt.


Korbacz czy kiścień?
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/08/korbacz-czy-kiscien.html
Obszerny wpis na temat tego co jest kolczastą kulą na łańcuchu, a co biczem lub… penisem byka. Przeanalizowałem po tym kątem kilka leksykonów dotyczących uzbrojenia, stare słowniki języka polskiego, a także sprawdziłem co było korbaczem/kiścieniem w podręcznikach od „Młotka” i „Dedeków” oraz w grach komputerowych odwołujących się do „Lochów i Smoków”.PS: Wolny Strzelec został zaktualizowany: https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/06/wolny-strzelec.html

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2023, 12:03:28 pm »
Mój stary to fanatyk erpegów
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/09/moj-stary-to-fanatyk-erpegow.html

Pół mieszkania zawalone kostkami i figurkami. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w walającą się po podłodze figurkę goblina z włócznią lub metalową k4. Druga połowa mieszkania zawalona D&D, Warhammerem, Kryształami Czasu, Neuroshimą i tonami pokserowanych "homebrew", których nawet mój stary nie ogarnia. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety, bo myślałem, że trochę forsy zaoszczędzimy na tej makulaturze, ale teraz nie dość, że kupuje papierowe pody, to jeszcze pedeefy z DriveThruRPG i na dodatek siedzi na jakiś grupach dla erpegowców i kręci gównoburze z innymi Januszami o najmiodniejsze systemy. Do tego potrafi drzeć mordę do monitora albo wywalić klawiaturę przez okno. Kiedyś jak mnie ojciec wnerwił, to założyłem konto i go trollowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu "paladyn to ciota". Matka nie nadążała z...

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2023, 09:14:59 am »
Dragonbane –  szwedzkie „dedeki” w staroszkolnym duchu
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2023/11/dragonbane-szwedzkie-dedeki-w.html

Kompleksowa charakterystyka mechaniki wydanej w tym roku szwedzkiej gry fabularnej Dragonbane, która wyraźnie nawiązuje do D&D i stanowi ciekawą alternatywę dla Lochów i Smoków, zwłaszcza dla osób, które szukają prostszego systemu i rozgrywki nastawionej na eksplorację.

Offline aniolbezserca

Odp: Ku przygodzie 5e! [blog]
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2023, 10:53:02 am »
Mój Stary Fanatyk Erpegów dzięki Suno AI ma szansę zostać hitem YouTube’a. Webowa aplikacja umożliwia po wpisaniu promptu (opisu) wygenerowanie krótkiego (od ok. pół minuty do nieco ponad 2 minut) utworu muzycznego z wokalem. Co ciekawe można wrzucić swój tekst piosenki, ale również dobrze AI może go wygenerować na podstawie wytycznych z promptu. Później można również próbować doszlifować wygenerowany wcześniej utwór, który wpadł w ucho gustu.

« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2023, 10:57:52 am wysłana przez aniolbezserca »