Autor Wątek: Rzemieślnicy  (Przeczytany 5374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2003, 09:09:26 pm »
Cytat: "ghost666"

jak 80% mieczy w polskim RR... a pozatym, na dobrą sprawe, do XV wieku nie było zadnych technik walki, tylko brutalna siła zdolna przełamac zasłone wraz z mieczem i jego uzytkownikiem, tak wiec po co nam miecze o jakichs finezyjnych własciwosciach..?

www.thehaca.com
Brutalna siła mówisz?
Z tego co wiem, to największe przekłamanie o walce średniowiecznej. Była w niej i technika i finezja i elementy walki wręcz. Głupota byłoby iść na siłę, skoro można inaczej i skuteczniej.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Spaszko

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2003, 10:47:26 pm »
Mam 4 letniego aladina, i jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczywiście miałem w łapach aladynowskie "sztaby", ale mój jest całkiem lekki i bardzo wytrzymały. Prawie się nie szczerbi. Jest jedna sprawa dotycząca jego mieczy, treba uważać przy ich szlifowaniu, można je łatwo popsuć, ja zostawiłem go w stanie prawie surowym i jest naprawdę spoko. Miałem w ręku młodego zula, półtoraka. Wyczyszczony na lusterko, lekki, wspaniale wyważony, słabo się szczerbi. Istne cudeńko. W wprawionych rękach, błyska tylko w słońcu... i robi wgniotki na hełmach :oops:

Offline ghost666

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2003, 05:30:20 am »
Cytat: "Solitaire"
Cytat: "ghost666"

jak 80% mieczy w polskim RR... a pozatym, na dobrą sprawe, do XV wieku nie było zadnych technik walki, tylko brutalna siła zdolna przełamac zasłone wraz z mieczem i jego uzytkownikiem, tak wiec po co nam miecze o jakichs finezyjnych własciwosciach..?

www.thehaca.com
Brutalna siła mówisz?
Z tego co wiem, to największe przekłamanie o walce średniowiecznej. Była w niej i technika i finezja i elementy walki wręcz. Głupota byłoby iść na siłę, skoro można inaczej i skuteczniej.


nieprawda! ok, jest ARMA i oni bawią sie w sredniowiecze/renesans dokładniej mówiac - szermierka mieczem długim i wszystkie traktaty powstały albo pod koniec XV, albo w XVI. A jak na moje to juz nie jest sredniowiecze ;). A wczesniej nie było chyba zadnych traktatów - bynajmniej o zadnym nie słyszałem, kiedy zobacze jakies zródło mówiace ze było - ok, dam wiare i zmienie swój pogląd.
lory fot the Horned Rat!!!


Offline wiedzmak

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2003, 07:49:57 am »
z jednaj strony technika sie liczyla, z drugiej w sredniowieczu bylo pewnie tak, jak obecnie w RR. procencik zna techniczna strone walki, reszta rąbie i sie nie oszczedza.
ww.bitewniaki.polter.pl

Offline WOŁCZKO

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2003, 11:15:21 am »
Alladyny są bardzo surowe z wyglądu i wymagają wiele pracy. Są zazwyczaj ciężkie, więc jak ktoś sobie chce takim sprawnie machać to bez cięcia się nie obejdzie. Ostatnie zauważyłem, że są coraz gorsze, kute maszynowo, bardzo niestarannie, zdazają się też egzemplaże łatwo pękające.

Offline Biały Jeździec

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 15, 2003, 07:16:38 am »
Witam!

Na stronie republika.pl/bractwo_kaliskie są skany z XIII-wiecznego traktatu na miecz i puklerz.

Pozdrawiam
ww.pajacyk.pl

Offline brat Bule

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 18, 2003, 03:09:14 pm »
Niewchodzi :/...... Pozatym jak jest ze skuwalnościa ARMY?
róliczek, karliczek, boom.....

Offline wiedzmak

Rzemieślnicy
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2003, 08:48:28 am »
wlasnie... tez jestem ciekawy
ww.bitewniaki.polter.pl