Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 111318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 04, 2009, 11:47:37 pm »
Znalazłem na dysku(po przeszukaniu panującego tam  śmietnika) pełną wersje tego spisu.

Below you can find all of the official powers levels that Akira Toriyama designated for the series in the Daizenshuus. All power levels figures other than the ones listed here are all based solely on the opinions of fans.

Pilaf Saga
Goku: 10
Goku Oozaru: 100
22nd Budoukai
Jackie Chun: 139
Goku: 180
Tien: 180
Master Crane: 120
Goku: 260
Piccolo: 260

Dragonball Z

Saiyan Saga
~Raditz vs The Farmer~
Raditz: 1,200
Farmer: 5
~Raditz vs Goku and Piccolo~
Raditz: 1,500
Piccolo w/weighted clothing: 320
Piccolo w/o weighted clothing: 408
Piccolo,Makkansappo (Special Beam Cannon) [1st Try]: 1,330
Piccolo,Makkansappo (Special Beam Cannon) [2nd Try]: 1,485
Goku w/weighted clothing: 330
Goku w/o weighted clothing: 416
Goku, Kamehameha: 924
Gohan: 710
Gohan,Super Angry: 1,307
~After Battle~
Master Roshi: 139
Turtle: 0.001
Krillin: 206
Tien: 250
Yamcha: 177
Chaot-zu: 145
~Arrival of Vegeta and Nappa~
Saibamen: 1,200
Yamcha: 1,480
Krillin: 1,083
Krillin,Mega Energy Blast: 1,750
Tien: 1,830
Chaot-zu :610
Piccolo: 1,220
Piccolo,powered up: 3,500
Gohan: 981
Gohan,angry: 3,000
~Arrival of Goku~
Goku: 5,000
Goku,powered up: 8,000
Goku,Kaioh-ken times 1: 12,000
Goku,Kaioh-ken times 2: 16,000
Goku,Kaioh-ken times 3: 24,000
Goku,Kaioh-ken times 4+Kamehameha: 37,000
Nappa: 4,000
Vegeta: 16,000
Vegeta,powered up: 18,000
Vegeta,Gallet Gun: 35,000
Vegeta,Oozaru: 180,000
Frieza Saga
~Gohan and Krillin vs Frieza's Henchmen~
Gohan: 14,000
Krillin: 13,000
Henchmen: 1,000
~Vegeta vs Cui~
Vegeta: 24,000
Cui: 19,000
~Vegeta vs Dodoria~
Vegeta: 24,000
Dodoria: 21,000
~Vegeta vs Zarbon (Round 1)~
Vegeta: 24,000
Zarbon: 23,000
Zarbon,transformed: 34,000
~Vegeta vs Zarbon (Round 2)~
Vegeta: 35,000
Zarbon: 23,000
Zarbon,transformed: 33,000
~Gohan, Krillin and Vegeta vs The Ginyu Force~
Krillin,after Guru’s power up: 19,000
Gohan, after Guru’s power up: 24,000
Vegeta: 30,000
Guldo: 10,000
Recoome: 40,000
~Goku vs Ginyu Force~
Goku: 90,000 (Goku briefly increased his power to perform attacks)
Goku: powered up for Ginyu fight: 180,000
Jeice: 50,000
Burter: 45,000
Recoome: 40,000
Captain Ginyu: 120,000
Ginyu,in Goku's body: 23,000
~Ginyu in Goku's Body vs Goku in Ginyu's Body~
Ginyu,in Goku's body: 23,000
Ginyu,after figuring out Goku's body: 100,000
Goku,in Ginyu's body: 10,000
Vegeta: 60,000
~Nail vs Frieza~
Nail: 42,000
Freezer: 530,000
~Vegeta vs Freezer (1st Fight)~
Vegeta: 120,000
Frieza: 530,000
Frieza,form 2: 1,000,000
~Piccolo vs Frieza~
Piccolo (after fusing with Nail): 800,000
Frieza,form 2: 1,000,000
Frieza,form 3: 2,500,000
~Vegeta vs Frieza (2nd Fight)~
Vegeta,after Dende’s heal: 2,500,000
Frieza,form 4: 4,000,000 (Frieza used but a fraction of his full power)
~Goku vs Frieza~
Frieza,form 4: 4,000,000
Frieza, 50% of full power: 60,000,000
Frieza, full power: 120,000,000
Goku: 3,000,000
Goku, Kaioken x10: 30,000,000
Goku, Kaioken x20: 60,000,000
Super Saiyan Goku: 150,000,000
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 11:53:23 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:25:06 am »
Ło super!
Goku na początku miał 10 a ten farmer, którego zabił Raditz, 5. Tak sobie myślę że to chyba stroszkę zbyt mała różnica, Goku już wtedy rozdupczał takich zwykłych ludzików jak chciał.

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 05, 2009, 09:08:07 am »
Pomyślałem to samo.Na oko dał bym mu 25-30.Tylko dwa razy więcej niż zwykły człowiek to trochę mało-Goku już w pierwszym odcinku podniósł samochód Bulmy.Z drugiej strony to aż "tylko dwa razy".
Należy pamiętać ze Toriyama pisał ten spis pod mangę.W anime niektóre walki przebiegały inaczej niż w mandze(przede wszystkim były znacznie dłuższe) i nie wszystkie power levele z mangi muszą mieć sens w odniesieniu do anime.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 05, 2009, 09:20:09 am »
Ale nawet pod mangę ta różnica między Goku a tym farmerem jest zbyt mała. No chyba że ten farmer był jakimś mistrzem sztuk walki ale bardzo w to wątpię xD Zresztą jak napisałeś to Goku powinien mieć większy poziom, te 25-30 byłoby dobre.

Hmm jak tak patrzę to takich dziwactw jest więcej. Np. dlaczego Raditz walczący z Goku i Piccolo był silniejszy niż Raditz przed walką? Przecież nie potrafił zmieniać poziomu swojej mocy a raczej nie miał wtedy czasu na potrenowanie.

Do tego Yamcha, Kuririn, Ten Shinhan i Chaotzu zdecydowanie za bardzo przypakowali podczas treningu u Wszechmogącego. Goku przed treningiem u niego miał 260 a gdy walczył z Raditzem czyli kilka tal po treningu i jeszcze uber dopakowany bo po walce z Piccolo uciekł przed śmiercią, miał 416.
Tymczasem tamta trójka wrosła ogromnie, Kuririn 206 -> 1083, Ten Shinhan 250 -> 1830, Yamcha 177 -> 1480 no i Chaotzu 145 -> 610. Rozumiem że Saiyanie przypakowywali jak szaleni ale zwykli ludzie to już dziwne. No ale nie będę się czepiał bo dzięki temu oglądało się super xD
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 09:31:42 am wysłana przez Dino »

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:13:27 am »
Jeśli chodzi o farmera to może liczyli jego siłę razem z bronią palną.
Ciekawi mnie jeszcze poziom Mr. Satana.

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:54:19 am »
Jeśli chodzi o farmera to może liczyli jego siłę razem z bronią palną.
Barzo wątpię ^^

Ciekawi mnie jeszcze poziom Mr. Satana.
No właśnie. Na pewno jest słabszy niż mały Goku ale na pewno też silniejszy niż farmer (kurde, gość, który wystąpił na kilku kartkach mangi i w kilku minutkach anime nagle stał się bohaterm, wokół którego kręci się dyskusja xD). Zdecydowanie 10 dla Goku uważam za nieporozumienie. W ustalaniu poziomów mocy wyraźnie brak konsekwencji bo jest kilka dziur rzucających się w oczy.

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 05, 2009, 10:56:08 am »
Barzo wątpię ^^

Z zaistniałej wtedy sytuacji to chyba było łącznie z bronią.

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 05, 2009, 11:40:02 am »
Z zaistniałej wtedy sytuacji to chyba było łącznie z bronią.
Dobra, to teraz mi powiedz z łaski swojej jakim cudem broń, kawałek żelastwa, może emanować jakąkolwiek energią? Wyjaśnij mi to, jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Od raz zaznaczę. Kiedy Goku robi Kamehamehę to jest silniejszy niż normalnie bo Kamehameha to czysta energia. Kiedy gość strzela z pistoletu to silniejszy nie jest bo pistolet to kawałek metalu czy też innych takich bajerów. Zero różnicy w sile. Równie dobrze mógłby trzymać linijkę.

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 05, 2009, 12:11:13 pm »
Dobra, to teraz mi powiedz z łaski swojej jakim cudem broń, kawałek żelastwa, może emanować jakąkolwiek energią? Wyjaśnij mi to, jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Od raz zaznaczę. Kiedy Goku robi Kamehamehę to jest silniejszy niż normalnie bo Kamehameha to czysta energia. Kiedy gość strzela z pistoletu to silniejszy nie jest bo pistolet to kawałek metalu czy też innych takich bajerów. Zero różnicy w sile. Równie dobrze mógłby trzymać linijkę.
Wielki jestem w swojej łasce i ci powiem. Otóż Raditzowi pokazała max.5 siły to oznacza że podczas wystrzału ją osiąga z tej broni. To prawda to jest kawałek żelastwa, ale przecież podczas wystrzału wytwarza się energie która wprawia kule w ruch (czysta fizyka, tak mi się wydaję)  :p. No i dostań jak to ująłeś linijką, a oberwij z spluwy. Efekt jest prosty od linijki max. będziesz mieć sińca a od spluwy dziurę. Przecież ten licznik pokazywał silę uderzenia więc taki pocisk ma większą siłę uderzenia itd niż linijka. A jeśli o kameha songa to nie stawał silniejszy niż normalnie tylko zwiększał swoją siłę którą posiadał tzn. songo leje się i korzysta z 20% swojej siły, ale podczas kameha koncentruje siły na poziomie 20% lub w momencie samego ataku zwiększa nawet do !100% ale po czym powraca do tych 20% by odpocząć(no chyba że walka jest zacięta to pozostaje na 100%). A jedynie kaio-ken zwiększał jego siłę niż normalnie. Czyli podczas użycia kaio-kena mógł sobie zwielokrotnić siłę o 400% kosztem zdrowia. I dlatego robiłpuźniej kombinację kaio-ken z kameha, bo tak po co by mu było to robić.

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 05, 2009, 01:52:50 pm »
Barzo wątpię ^^
 W ustalaniu poziomów mocy wyraźnie brak konsekwencji bo jest kilka dziur rzucających się w oczy.
Prawda ale bądźmy realistami, sama fabuła DB też ma dziury rzucające się w oczy.Z tego co słyszałem Toriyama nie chciał robić tego spisu power leveli ale ,w Japonii, fani regularnie co kilka lat słali do niego petycje by w końcu opublikował taki spis,a pojedyncze listy dostawał codziennie.W końcu się złamał i go zrobił.

W każdym razie dobrze ze coś takiego w końcu powstało bo internet jest pełny fanowskich wyliczeń które jedno różni się od drugiego nawet i stukrotną różnicą w ilości zer(dosłownie),swego okresu przejrzałem sporo takich stron aż trafiłem na tą z spisem Akiry .Sam pamiętam jak w liceum próbowałem "wyliczyć" jakie power levele mieli później wojownicy ale było to raczej niemożliwe.Do tego w polskiej wersji językowej mieli nawyk ciągłego mówienia "jego moc wzrosła 10 razy"- na przykład gdy Cell power upował się przed walką z wściekłym Gohanem.W mandze,gdy ją potem kupiłem i porównałem sobie z anime, w tych miejscach stało "jego moc wzrosła znacznie".Zresztą tłumaczenie z RTL7 było naprawdę ubogie.Nie jest to ich wina bo tłumaczyli z wersji francuskiej ale fakt faktem zmienili nawet imię głównego bohatera. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 05, 2009, 08:31:34 pm »
Otóż Raditzowi pokazała max.5 siły to oznacza że podczas wystrzału ją osiąga z tej broni.
Co? Dlaczego w chwili wystrzały miałby emanować większą energią niż przed nim?

To prawda to jest kawałek żelastwa, ale przecież podczas wystrzału wytwarza się energie która wprawia kule w ruch (czysta fizyka, tak mi się wydaję). No i dostań jak to ująłeś linijką, a oberwij z spluwy. Efekt jest prosty od linijki max. będziesz mieć sińca a od spluwy dziurę. Przecież ten licznik pokazywał silę uderzenia więc taki pocisk ma większą siłę uderzenia itd niż linijka.
Ale to nie jest ważne co zdziała się pistoletem a co linijką. Mi chodziło o to, że obie te rzeczy to własnie tylko RZECZY. Ty sugerujesz, że siła wzrasta w chwili wystrzału. A ja mówię że to nieprawda bo jedyne co się robi to trzyma broń i naciska spust. Równie dobrze możnaby trzymać linijkę, ołówek czy ekspres do kawy. Po prostu się coś trzyma. Jeśli strzelając z broni ma większą moc to równie dobrze może ją mieć nosząc swoje ubrania bo to też rzeczy, które w pewnym sensie "trzyma". A energia wprawiająca kulę w ruch? No przestań, to nie jest energia Ki! Musisz rozróżniac pojęcia. Chyba że sugerujesz że gość zwiększył energię przy potwornym wysiłku jakim jest naciśnięcie spustu.

kameha
Kamehameha

songa
Son Goku

nie stawał silniejszy niż normalnie tylko zwiększał swoją siłę którą posiadał tzn. songo leje się i korzysta z 20% swojej siły, ale podczas kameha koncentruje siły na poziomie 20% lub w momencie samego ataku zwiększa nawet do !100% ale po czym powraca do tych 20% by odpocząć(no chyba że walka jest zacięta to pozostaje na 100%). A jedynie kaio-ken zwiększał jego siłę niż normalnie. Czyli podczas użycia kaio-kena mógł sobie zwielokrotnić siłę o 400% kosztem zdrowia. I dlatego robiłpuźniej kombinację kaio-ken z kameha, bo tak po co by mu było to robić.
No o to mi chodzi. Tworząc Kamehamehę kumulował energię w tym jednym ataku przez co emanował większą mocą niż normalnie bo po prostu skupiał ją całą. A kiedy strzelasz z pistoletu to nie kumulujesz żadnej energii. Po prostu trzymasz kawałek metalu. Nic więcej.

A teraz Cię zagnę ostatecznie, jak dalej będziesz chciał dyskutować to już nie ze mną bo jak dla mnie to rozwiązuje sprawę.

Raditz zmierzył poziom mocy tego gościa przed jakimkolwiek wystrzałem. On tylko trzymał wtedy broń w ręku. Dopiero po chwili strzelił.

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 05, 2009, 09:10:48 pm »
Co? Dlaczego w chwili wystrzały miałby emanować większą energią niż przed nim?

Nie on a siłą uderzenia.
Co? Dlaczego w chwili wystrzały miałby emanować większą energią niż przed nim?
Ale to nie jest ważne co zdziała się pistoletem a co linijką. Mi chodziło o to, że obie te rzeczy to własnie tylko RZECZY. Ty sugerujesz, że siła wzrasta w chwili wystrzału. A ja mówię że to nieprawda bo jedyne co się robi to trzyma broń i naciska spust. Równie dobrze możnaby trzymać linijkę, ołówek czy ekspres do kawy. Po prostu się coś trzyma. Jeśli strzelając z broni ma większą moc to równie dobrze może ją mieć nosząc swoje ubrania bo to też rzeczy, które w pewnym sensie "trzyma". A energia wprawiająca kulę w ruch? No przestań, to nie jest energia Ki! Musisz rozróżniac pojęcia. Chyba że sugerujesz że gość zwiększył energię przy potwornym wysiłku jakim jest naciśnięcie spustu.


hmmmmmmmmmmm  ja rozróżniam pojęcia, ale ty? Przecież ja nie wspomniałem że jego siła ki wzrosła. Ja napisałem że jego większa siła uderzenia się bierze od strzelby(fakt faktem do tego potrzebna jest ki, ale strzelba zwiększa siłę uderzenie w postaci pocisku). I nie rozumiem co ty się oparłeś tych głupot typu linijki kredki i ołówki. Rozumiem to też rzecz, no ale gdzie z tym do broni.


Kamehameha
Son Goku
No przestań.

A teraz Cię zagnę ostatecznie, jak dalej będziesz chciał dyskutować to już nie ze mną bo jak dla mnie to rozwiązuje sprawę.

Okropne zagiąłeś mnie :shock:.   Ale co tu dyskutować? To po co się pytasz o coś skoro nie chcesz zamienić o tym dwóch zdań? :lol:

Raditz zmierzył poziom mocy tego gościa przed jakimkolwiek wystrzałem. On tylko trzymał wtedy broń w ręku. Dopiero po chwili strzelił.
Ale było jasne powiedziane "siłą ciosu max. 5" - więc może tyle osiągnąć.


-----------------------Sprawa rozstrzygnięta---------------------


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2009, 09:16:44 pm wysłana przez Jackal »

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 05, 2009, 09:27:34 pm »
Dobra, to rozwieję niejasności.

Nie on a siłą uderzenia.hmmmmmmmmmmm  ja rozróżniam pojęcia, ale ty? Przecież ja nie wspomniałem że jego siła ki wzrosła.
No właśnie! A skauter rejestruje energię Ki. Więc odczyt na skauterze Raditza to była własnie enegria Ki tego famrera a Ty mieszasz w to jakieś inne siły.

I nie rozumiem co ty się oparłeś tych głupot typu linijki kredki i ołówki. Rozumiem to też rzecz, no ale gdzie z tym do broni.
Chciałem w ten sposób Ci uświadomić, że dla skautera pistolet nie istnieje. To jest rzecz. Dla skautera rzeczy nie istnieją, tylko energia. Więc pistolet w żaden sposób nie mógł wpłynąć na odczyt.

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 08, 2009, 11:15:12 pm »
Dają ognia zdrowo w 10epku muzyka też świetna 8).

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 09, 2009, 09:16:44 am »
A w 11 w końcu pojawi się Goku.