trawa

Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 111132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 22, 2010, 12:18:51 pm »
A co najlepse Bragon ball wierny mandze.  :D

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 22, 2010, 12:29:04 pm »
Oł jeee, manga DB rulez all ^^ Anime, choć uwielbiam, w moim topie spadło i to nieźle gdy zagłębiłem się w światek M&A. Manga DB to wciąż moja ulubiona manga. Miażdży i wymiata.

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 22, 2010, 02:06:10 pm »
Dla mnie powód jest prosty i składają się na niego wszystkie inne. To Dragon Ball.
No właśnie.Dragon Ball.Dokładnie ten sam.Jak pierwszy raz były słuchy ze powstanie coś takiego jak Kai były plotki ze całe anime zostanie stworzone od nowa z oprawą graficzną godną 21 wieku.Obejrzałem tylko 4 pierwsze odcinki ale w oprawie graficznej nie zmieniło się nic.Dźwięk podobno został poprawiony ale albo ja jestem głuchy albo większej różnicy nie było. DBKai to to samo com DBZ tylko:a)bez fillerów,b)ocenzurowany bardziej niż oryginał.
Jak dla mnie to zwykłe robienie kasy na fanach przy minimalnym nakładzie środków(po prostu pocięli trochę starą wersje,zmienili tytuł i dodali nowy opening&ending).A piszę to jako wieli fan DB mający wszystkie tomy mangi,wszystkie 13 movie i starte gier na konsole. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dino

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 22, 2010, 02:23:02 pm »
Gwoli ścisłości, wymieniając już zmiany wprowadzone w Kaiu.

1. Wycięte fillery i przeciąganie.
2. Zremasterowany obraz (może to nie standardy dzisiejszych czasów, ale różnica jednak jakaś jest w porównaniu z Z).
3. Pojawiające się miejscami całkowicie na nowo animowane sekwencje.
4. Całkowicie nowe opening i ending.
5. Całkowicie nowa muzyka w samym anime.
6. Nagrane na nowo głosy, w większości użyczane przez tych samych aktorów.
7. Większa, niestety, dawka cenzury.

Czy ta lista robi wrażenie czy nie, muszę przyznać, że Kaia ogląda mi się świetnie. I tak jak Ty Zeromus na początku zawiodłem się, gdyż oczekiwałem całkowicie od nowa zrobionej serii. Ale mimo to szybko wciągnąłem się na maksa i ogląda mi się niemniej przyjemnie niż za pierwszym razem. A również za wielkiego fana się mam, co to anime zna bardzo dobrze, w gry naparza jak głupi a mangę to potrafi cytować w środku nocy bo czytał w całości tyle razy że już nawet nie myśli o liczeniu. I mimo to wszystko Kai bardzo mnie wciągnął i każdy epek daje mi mnóstwo ekscytacji ^^ Potęga Dragon Balla, co tu dużo mówić. Kto wie, może któreś wydawnictwo zdecyduje się u nas Kaia wydać na DVD? Ja wiem, że Zetka odpadała ze względu na ilość odcinków, ale Kai będzie niemal trzy razy krótszy (najpewniej) więc kto wie ^^

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 02, 2010, 04:21:11 pm »
Wczoraj ze znajomymi zrobiliśmy sobie turniej w Dragon Ball Budokai 3. Powiem wam jedno Cell w drugiej formie ze zdolnością wysysania życia i energii wymiata. Niestety nie tak dobrze jak Vegetto i Brolly (którymi skopali mnie bez wyrzutów sumienia) , ale zawsze  :biggrin:

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 03, 2010, 02:13:57 pm »
Gram ostatnio w DB Tenkaichi Budokai 3 i rożne elementy gry różnie mi przypadły do gustu ale jedno trzeba tej grze przyznać:ilość i różnorodność postaci wbija w ziemie.Już zanim kupiłem tą grę słyszałem ze jest w niej  bardzo wiele postaci ale i tak w miarę grania doznałem kilka razy szoku.Ogólna liczba postaci to 161(dwóch ciągle nie mam) i ujrzymy wśród nich postacie których nie ma w żadnej innej grze na ps2  choćby generała niebieskiego czy Devilmana.To jednak nic bo na występ załapały się ostatnie postacie których bym się spodziewał czyli Arale(pamiętał ją ktokolwiek?ja z trudem),Pilaf(w swoim robocie),ojciec Vegety(wystąpił w anime przez całe 5 minut,w mandze nie ma go w ogóle),Fasha(postać drugoplanowa,niemal epizodyczna w jednym z fillerów).Ostatnio gram małą Chi-Chi co po pierwsze sprawia mi mnóstwo frajdy  a po drugie często trudności bo za silna to ona nie jest.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 03, 2010, 08:01:18 pm »
To fakt. Postaci jest bardzo dużo. Jest nawet Gohan z przyszłości, który uczył walczyć Trunksa ( tylko, że ten z mangi nie miał ręki ) i Bradock i ta kobieta z jego oddziału.
Świetny też jest story mode z różnymi sagami. Zwłaszcza Whai if saga. Czyli co by było kiedy. I mamy tam poziom, w którym saiyanie walczą z Frizerem i jego armią, albo kiedy Frizer i jego podwładni lądują na Ziemi, a w obronie Ziemi staje... Devilman  :biggrin:

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 03, 2010, 09:36:20 pm »
What if Saga jest faktycznie mocnym dodatkiem.Misje w których gramy Devilmanem albo otwarta wojna pomiędzy saiyanami a  armią Frizera zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.Podobny pomysł był w pierwszym DB Budokai gdzie była saga w której  grało się Frizerem.W DB tenkaichi budokai 2 były trzy takie sagi ale jedna nie przypadła mi w ogóle do gustu a pozostałe dwie były średnie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 16, 2010, 03:59:51 pm »
Z okazji świąt pojawiła się kolejna przeróbka filmu Dragon Ball ekipy Team Four Star. Tym razem pod nóż poszedł film Tree of Might i jak zwykle można się nieźle uśmiać:

TFS Christmas Special Part 1

YouTube - Broadcast Yourself.

Offline Qbiak

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 01, 2011, 07:17:23 pm »
Mam do sprzedania pierwszy sezon dragon ball z na 6 DVD - tanio
http://allegro.pl/show_item.php?item=1441534559

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 03, 2011, 06:23:25 pm »
Smutna wiadomość, dla wszystkich oglądających "Dragon Ball Kai". Seria zakończy się na 98 epizodzie, wraz z zakończeniem wątku Cella. (źródło: http://dbpolska.net/news/86/#komentarze)

Czy ktoś obeznany mógłby mi w takiej sytuacji napisać od którego odcinka "Dragon Ball Z" zaczyna się saga Buu? Byłbym ogromnie wdzięczny :)

pozdrawiam, Grzybiarz.

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 03, 2011, 06:53:04 pm »
Trochę szkoda, że nie zrobią anime do końca mangi, ale i tak Buu saga jest jak dla mnie najsłabsza z całej serii Z.

Offline Hollow

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 23, 2011, 10:49:19 am »
Jakiś czas temu pojawiły się 3 nowe rozdziały Dragon Balla (niestety nie wyszły spod ręki Toriyamy). Opowiadają one o dalszej historii Bardocka po jego rzekomej śmierci z ręki Frizera. Okazyje się bowiem, że chwilę przed śmiercią cofa się w czasie i ląduje na Vegecie (nie podbitej jeszcze przez Saiyan i zamieszkałej przez żabopodobne cosie) , która staje się celem ataku jednego z przodków Frizera. Rysunki i postacie wyglądają świetnie, ale za to same walki już nie, bo te przeważnie trwają ok 2,5 strony (a o zdolności Bardocka do widzenia przyszłości można całkowicie zapomnieć).
Na podstawie tych 3 rozdziałów ma w grudniu wyjść jednoodcinkowa OAV-ka.

Offline Zeromus

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 18, 2015, 04:32:18 am »
Obejrzałem przed chwilą  "Return of F".To chyba najsłabszy film jaki widziałem w życiu a oglądałem "plan 9 z kosmosu". Nigdy nie myślałem ze to powiem ale Akira Toriyama stworzył coś co pobiło "arcydzieło" Edwarda Wooda.Jest dla mnie po prostu niepojęte jakim cudem to coś zostało dobrze przyjęte przez fanów.
Fabułę można streścić w dwóch linijkach tekstu,walki wyglądają słabo i w sumie są tylko powtórką tego co było już kiedyś,dialogi są drętwe,nowa forma Goku to tylko zwykły super saiyan pokolorowany na niebiesko, z kolei nowa forma Frizera to jego stare final form pokolorowane na złoto.Walka z armią Frizera jest niedorzeczna: Master Roshi załatwia cały odział żołnierzy ale Piccolo ma problemy z jednym?w filmie jest jasno powiedziane ze ten czerwony olbrzym jest w okolicy poziomu Dodori-Zarbona,ostatnim razem gdy czytałem Dragon Balla Picollo walczył na równi z cyborgiem  17.
Nie wiem może robię się po prostu za stary na Shoneny.W tym roku końce Trzydziestkę.Film obejrzałem bardziej z nudów i z sentymentu.Jako nastolatek obejrzałem  anime(+500 odcinków) dwa razy i kupiłem cała mangę ale dzisiaj ten sentyment mocno osłabł.Filmowi wystawiam 1/10 i jest to mój ostatni kontakt z anime DB, tą całą serie Dragon ball Super i przyszłe filmy po prostu sobie odpuszczę. Pozostanę przy czytaniu  Dragon Ball multiverse które jeśli o mnie chodzi jest lepszą kontynuacją Mangi niż to co wyrabiają dzisiaj Toei i Akira.   
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 18, 2015, 09:22:24 am »
Nawet nie wiedziałem, że wyszedł jakiś film, a myślałem że tylko nowy sezon. Jaz ciekawości obejrzę parę odcinków nowej serii, a film sobie odpuszczę chyba. Odnośnie multiverse to zupełnie zapomniałem, a kiedyś byłem na bieżąco i było dość fajne.

 

anything