trawa

Autor Wątek: One D&D  (Przeczytany 1299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aniolbezserca

One D&D
« dnia: Sierpień 20, 2022, 04:04:10 pm »
Przy okazji ogłoszenia w czwartek One D&D, która ma odświeżyć 5e i której premiera ma nastąpić dopiero w 2024 r. (dokładnie dekadę po debiucie 5e), Czarodzieje z Wybrzeża opublikowali pierwszą testową Unearthed Arcana (UA) skoncentrowaną na pochodzeniu postaci. W dość obszernym, bo liczącym aż 21 stron, pliku zawarto informacje na temat ras, tła (background) oraz początkowych językach i atutach, a także zamieszczono glosariusz zwracający uwagę na zasady, które zostały zmienione, doprecyzowane lub dodane w stosunku do pierwotnego wydania 5e.

Zaproponowane zmiany nie są rewolucyjne, ale nie są też na pewno kosmetyczne. Skrótowo opisałem je na swoim blogu.

A jak Wam się się podobają nowe "dedeki"?

BLOG: https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/08/one-d.html
UA: https://media.dndbeyond.com/compendium-images/one-dnd/character-origins/CSWCVV0M4B6vX6E1/UA2022-CharacterOrigins.pdf?icid_source=house-ads&icid_medium=crosspromo&icid_campaign=playtest1

Offline aniolbezserca

Odp: One D&D
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2022, 05:52:55 pm »
Druga paczka materiałów testowych do One D&D zawiera Klasy eksperckie (Bard, Łotr i Łowca), po jednej ścieżce archetypu do każdej z nich i zasady wieloklasowości, a także atuty (dla postaci od 4. poziomu), nowe listy czarów w podziale na rodzaje magii (Wtajemniczeń, Boską i Pierwotną) oraz rozszerzony glosariusz zawierający opisy elementów mechanicznych, które zostały zmodyfikowane lub dodane w stosunku do pierwotnego wydania z 2014 r.).
 
 Pojawiła się również obietnica, że w materiałach testowych znajdą się wszystkie klasy i ścieżki archetypów, które z Podręcznika Gracza, nowe i odświeżone wersje zaklęć, atutów, potworów, zasad budowania potyczek, a także właściwości broni dla niektórych klas i system tworzenia "bazy" dla drużyny. Dodatkowo Czarodzieje zapowiedzieli, że w miarę zbierania opinii od graczy będą przedstawiać nowe wersje wcześniej zaprezentowanych elementów materiałów testowych. Całość liczy aż 37 stron!
https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2022/10/one-d-klasy-eksperckie.html

 

anything