Autor Wątek: "Skomiksować" można wszystko ;)  (Przeczytany 4384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

"Skomiksować" można wszystko ;)
« dnia: Wrzesień 26, 2003, 01:18:01 am »
Mylić się jest rzeczą ludzką powiedział pewien pan nie znając j
Ale ja chyba nie mylę się twierdząc, że tego tematu nie
było.
Pytam więc  :twisted: : Co chcielibyście widzieć w wersji/adaptacji komiksowej?
Jaką książkę, film, może coś innego?
Ja bym sobie marzył żeby zrobiono adaptację(  nie wiem czy to słowo pasuje w tym wypadku) concept albumów Marillion. (o dzieciństwie,pijaństwie etc.)
 Szokujące, dziwne? A pamiętacie okładki do tych albumów nijakiego M.W??
Co jeszcze?
Każdy Pratchett byłby niezła konkurencją dla Asterixa maźnięty prez baranowskiego:)
Borges "Fikcje" przez Andreasa
Może Lem
Wydaje mi się że F.W.Kres (oczywiscie jego opowiadania) rysowany prze z Bilala byłby hitem
Z filmów Magnolia - F.M(nie jestem pewnie czy by pasował) Może S.Buscema :)
Memento - Rosinsky
Inna sprawa, którą już poruszał Kiamil w innym topicu, to to, że pierowowzór (prawie) zawsze jest lepszy od jakielkowiek adaptacji. Ale to już inna para kaloszy.
Na teraz tyle. Jeszcze coś skrobnę w tej kwesti.
PZDR

Offline graves

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2003, 08:08:38 am »
Kiedyś marzyło mi się narysować adaptację "Świata Czarownic" -Andre Norton (marzyło mi się narysowanie wszystkich części tego... świata).
Skończyło się na połowie rozdziału :oops: . No cóż życie nie je bajka...
Widzę w tym spory potencjał. Doskonale zbudowany świat, wiele ras, pełne mapy, rozbudowywany jest już przez kilkadziesiąt lat (teraz już przez uczennice Andre Norton -sama autorka jest już trochę stara :roll: ).
Ja na dobre wsiąkłem w ten świat na dobre kilka lat. Całość to dwadzieścia parę tomów w pewien sposób ze sobą powiązanych (są również zbiory opowiadań).
Nie wiem nic o tym, aby ktoś już dokonał takiej adaptacji (jeśli była próba -to sądząc po braku informacji -raczej nieudana).
Jest to czystej wody Fantasy -chociaż w kilku tomach z elementami s-f(szczególnie dwa pierwsze). Dwa razy bohaterami są ludzie z Ziemi, którzy dostali się do tego świata przez znajdujące się tam "bramy".
Chciałbym to zobaczyć w komiksie -chociaż boję się koszmarka jaki mógłby z tego wyjść. Nie wszystkie skrócenia scenariuszowe komiksu -wychodzą na dobre pełnej książkowej opowieści.
Skoro przez 40 lat -od wydania pierwszej książki nic o takim przedsięwzięciu nie słychać -nie sądzę, aby coś takiego (szczególnie dobrego) z tego wyszło. Ale pomarzyć o czymś takim zawsze można... :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Maciej

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2003, 08:15:51 am »
"Jakuba Wędrowycza" A. Pilipiuka w wersji Mignoli :D  :D   To taki nasz rodzimy Hellboy :wink:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Re: "Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2003, 09:16:58 am »
Cytat: "badday"
Ja bym sobie marzył żeby zrobiono adaptację(  nie wiem czy to słowo pasuje w tym wypadku) concept albumów Marillion. (o dzieciństwie,pijaństwie etc.)
 Szokujące, dziwne? A pamiętacie okładki do tych albumów nijakiego M.W??


Mark Wilkinson rzadzi. Szkoda, ze nie robi komiksow.  :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Re: "Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2003, 12:00:54 pm »
Cytat: "badday"

Inna sprawa, którą już poruszał Kiamil w innym topicu, to to, że pierowowzór (prawie) zawsze jest lepszy od jakielkowiek adaptacji. Ale to już inna para kaloszy.

Wlasnie dlatego jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takich pomyslow. W odniesieniu do ksiazek moje zdanie tutaj:http://forum.gildia.com/viewtopic.php?t=1220
Moze jedna na sto adaptacji komiksowych bedzie lepsza od pierwowzoru jak np. Wieczna wojna...

Co bym chcial zobaczyc? Hmmm moze komiksowy short "Katedra"? Sam nie wiem..

Offline MaxNecro

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2003, 12:23:06 pm »
Baaardzo bym chciał, żeby ktoś (Marini to szczyt marzeń) narysował "Nekroskop" Briana Lumley'a.. To był by dopiero kawał dobrego komiksu! Pomijam fakt ile albumow potrzeba by było na cały cykl...

Offline An-Nah

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2003, 01:25:23 pm »
Ja wiem... Raczej jestem przeciwna przerabianiu jednego medium na inne, czasem to dziwnie wychodzi... czasem beznadziejnie... czasem świetnie... ale raczej ostrożnie z tym. Choć marzy mi się, zeby zobaczyć jedną z moich ukoachnych książek, "Otherworld" w wersji filmowej... w wersji komiksowej też może byc... Moze byc też "Pamięc, Smutek, Cierń", też Williamsa, ale nie wiem, kto by to zrobił.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

N.N.

  • Gość
"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2003, 08:38:52 pm »
Trtochę mi ta rozmowa przypomina gadanie o niemożliwych duetach (typu Frank Miller & Bogdan Butenko), czasami jednak padają fajne i inspirujące propozycje: skoro powstała antologia komiksów wg Mastertona, to pewnie możliwe byłoby zrobienie tez komiksów wg "Świata Czarownic" czy piosenek Marillion...
Powstaje komiks według Ziemiańskiego, podobno ma powstać antologia komiksów do wierszy Świetlickiego... Osobiście marzy mi się zrobienie komiksu według "Pod Mocnym Aniołem" Pilcha... Uważam, że to świetna, komiksowa historia...

Offline fjtk

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2003, 08:59:57 pm »
Cytat: "N.N."
podobno ma powstać antologia komiksów do wierszy Świetlickiego.....




 :!:  :idea:  :shock:  czy możesz powiedzieć skąd masz taką informację i coś więcej na ten temat? To byłoby niezłe choć trudno mi sobie wyobrazić jakby to miało wyglądać jeśli chodzi o komiksy. Bardziej ilustracje- coś jak przemo robi (tylko że na odwrót). Idealnie pasowałyby do tego styl Służałego. Chciałbym zobaczyć kiedyś komiksy na podstawie czegoś Wiliama Faulknera- zero akcji - tylko rozmowy i klimat- ilustracje w stylu Edwarda Hoopera.
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline nori

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2003, 12:15:48 am »
badday do memento rosinski ? absolutnie nie - tak kultowy film powinien miec rysownika realistycznego z nieco "przyciemniona" grafika. chetnie tez zobaczylbym equlibrium. i paredziesiat innych tytolow ;-)
z ksiazek kiedys marzylo mi sie zobaczyc w wersji komiksowej sage o ludziach lodu i tu rosinski pasowalby mi idealnie... ale na 47 tomow to by trzeba czekac i czekac. a z sensacji to chetnie zobaczylbym komiksowe perypetie dirka pita - to az prosi sie o adaptacje (styl realistyczny) podobno nawet robia juz film...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Mav82

  • Gość
"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2003, 10:57:19 am »
nie zeby to bylo jakies moje wielkie marzenie, ale chcialbym zobaczyc SENSOWNA adaptacje wiedzmina

Offline fjtk

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2003, 11:00:23 am »
Cytat: "Mav82"
nie zeby to bylo jakies moje wielkie marzenie, ale chcialbym zobaczyc SENSOWNA adaptacje wiedzmina


niech puszczą sagę w zeszytach tylko zamiast Polcha kogoś innego
 (kogo?)
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline konradkonrad

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2003, 11:03:31 am »
Cytat: "MaxNecro"
Baaardzo bym chciał, żeby ktoś (Marini to szczyt marzeń) narysował "Nekroskop" Briana Lumley'a.. To był by dopiero kawał dobrego komiksu! Pomijam fakt ile albumow potrzeba by było na cały cykl...


Nie dam głowy, że to to samo, ale mój kumpel miał jakiś Nekroskop w komiksie, a mój brat czytał książkę pod tym samym tytułem, bo zajarał się komiksem.

Offline Maciej

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2003, 07:28:28 am »
Ennis mógłby zrobić adaptację "malowanego ptaka" Kosińskiego. To bardzo w jego klimacie. Są tam scenki wydłubywania oczu łyżką, zoofilii z kozłem, tortur,zbiorowych gwałtów... ohyda :? . Wszystkie hardkory Ennisa umywają się do tego :?
 A właściwie to komiksy Ennisa są wariacją na ten właśnie temat,więc raczej nie chciałbym takiego komiksu........................ :wink:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline nori

"Skomiksować" można wszystko ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2003, 07:36:29 am »
ta z kosinskiego to jeszcze kroki i randke w ciemno. nie czytac przy obiedzie !
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

 

anything