trawa

Autor Wątek: 1000 pytań Slima  (Przeczytany 8507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slim Shady

1000 pytań Slima
« dnia: Wrzesień 27, 2003, 02:13:03 pm »
Utworzyłem ten temat bo nie chciałbym więcej że tak powiem zaśmiecać forum (czyli powtarzać tematów). Będę tu zamieszczał swoje pytania i mam nadzieję odpowiedzi.
 dont give a f**k

Offline Slim Shady

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2003, 02:14:38 pm »
Pytanie1
Jak radzice. Zrobić  Goblin Wolf Raiders z włócznikami, czy z łukami :?:
 dont give a f**k

Offline Finfarin

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2003, 02:16:45 pm »
Wydaje mi się, ze z włóczniami. Zależy jak chcesz ich używać, ale z ich bs 2....Sądzę, ze szarża z boku, nawet takimi śmieciuchami jest bardzo pomocna. A włócznie są tańsze i może z silą 4 kogoś nawet zabiją? A jak nie chcesz z nich robić fast cavalry, tylko dać im ranki itp. to włócznie to jedyny sensowny wybór.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline KOOBA.84

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2003, 02:23:43 pm »
A nie mozna dac tego i tego? Ale bezsens jesli tak jest....

Ja mysle tak - jesli sa lekka kawaleria to Muzyk, wlocznie i luki, jesli staja sie zw. kawaleria (Sv4+) to wtedy dodatkowe ranki, pelny CG i tylko wlocznie.
iech zyje krol!


Offline Slim Shady

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2003, 02:25:42 pm »
Sorry Kooba ale nie zrozumiałem :D
 dont give a f**k

Offline KOOBA.84

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2003, 02:56:41 pm »
Juz tlumacze:

Wilki moga byc urzyte jako fast cavalery (jesli maja armour save 5+ i 6+) oraz jako zwykla kawaleria (armour save 4+). W obu przypadkach sluza do czego innego i tak:
- lekkiej wilczej kawalerii dalbym wlocznie i luki (a z command groupa tylko muzyka)
- nie-lekkiej wilczej kawalerii dalbym tylko wlocznie (ale zato pelen command grou i o wiele liczniejszy oddzial)

Jasniej juz chyba nie potrafie :)
iech zyje krol!


Offline Slim Shady

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2003, 05:40:29 pm »
Dziekuję za objasnienia :D  :D  :D
 dont give a f**k

Offline Slim Shady

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2003, 05:42:33 pm »
Pytanie 2

Jak samodzielnie robicie sobie dzrewka :?: Szczególnie mnie interesuje pole walki do Orków i Goblinów.
 dont give a f**k

Offline Boodzik

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2003, 05:44:36 pm »
Orkijskich drzewek robić nie umiem, ale posiadam pdf opisujący tworzenie terenu dla lizardmenów. Jakbys był zainteresowany to wal do mnie na priv.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Lawfulone

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2003, 05:49:51 pm »
Cytat: "Boodzik"
Orkijskich drzewek robić nie umiem, ale posiadam pdf opisujący tworzenie terenu dla lizardmenów. Jakbys był zainteresowany to wal do mnie na priv.

wogóle sie podziel-ze wszystkimi-przywal linka czy cuś...moze w "pytaniach, namiarach i poradach" :D:D
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Offline Swingu

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2003, 05:54:03 pm »
W kwestii Wolf Riderów (a grając armią złożoną tylko z nich mam cos w tej kwestii do powiedzenia :D) - można stworzyć 3 ciekawe kombinacje, w zależności od tego, co chcesz osiągnąć.

1. Podstawowe zastosowanie - zwykła szybka kawaleria. Atakuje szybkie jednostki wroga, tępi skirmisherów, poluje na magów i flanki wrogich oddziałow, także na maszyny wojenne. Odchyla wrogie szarże i reakcjami flee spowalnia/wystawia ci na żer oddziały przeciwnika. 5 Goblinów, włócznie, tarcze, muzyk.

2. Suicide Squad (TM) - 5 golych Riderów - same hand weapony. Muzyk. Głównie do odchyleń i flee - ale jak stracisz ten oddział, to mniej cię boli - bo kosztuje on 10 punktów mniej niż powyższy.

3. Pociąg - 15 wilków z pełnym commandem, lekkim pancerzem, włóczniami, tarczami i big bossem z dwurakiem. Do działań zaczepnych.

I tyle.  Łuków - nie warto dawać, gdyz z reguły trafiasz na 5+ (jak jesteś blisko - co oznacza, że pewnie i tak zaraz zginą, albo na 6+ - jak jesteś daleko. Nie wspomnę o ryzyku posłania strzał w swoich kolegów.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline [Xavier]

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2003, 06:04:35 pm »
Slim pozwolisz, że skorzystam z tego tematu, tak?... dzięki.

Kolejne pytanie
Czy najpierw sklejacie figurki, czy może najpierw je malujecie?
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

Offline Swingu

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2003, 06:10:22 pm »
Niektóre kawałki warto skleić, niektóre - nie. Przy piechocie - warto skleić korpus, nogi i głowę - i przykleić do podstawki. Ewentualnie można dodać lewa rękę - która i tak będzie przykryta tarczą. Tarczę o wiele wygodniej malować na ramce, a juz po żadnym pozorem nie radziłbym przyklejania jeźdzca do zwierzątka przed pomalowaniem każdego osobno.
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Boodzik

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2003, 06:10:25 pm »
Linka nie podam, bo plik znalazłem dawno temu. Ogólnie, śa to zeskanowane strony z annuala opisujące tworzenie terenów z lustrii.
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Slim Shady

1000 pytań Slima
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2003, 06:17:44 pm »
Swingu napisał:
Cytuj
Tarczę o wiele wygodniej malować na ramce

Nie zgadzam się z tym. Pomalować co prawda łatwo, ale jeżeli przychodzi kolej na odcinanie to cała robota może pójść na marne.Radziłbym pomalować (jeszcze w ramce) tył tarczy i tylnią częśc obramówki tarczy. potem odciąć wypiłować,nieodcięte kawałki plastiku i przykleić do ręki. A co potem :?: Chyba juz nie muszę tłumaczyć :?:
 dont give a f**k