Autor Wątek: jakich farbek uzywacie do makiet?  (Przeczytany 2910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zorak

jakich farbek uzywacie do makiet?
« dnia: Wrzesień 29, 2003, 07:07:29 pm »
do pierwszego domku uzywalem plakatowek (lol) nawet nie wyszly tak fatalnie..  a farbki GW sa troche drogie.. jakie mozecie doradzic? (firmy i rodzaje)

Offline Giovanii

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2003, 11:50:17 pm »
ja używam plakatówek do budynków a do pomników zwykłych akrylowych dostępnych w modelarskim za 4.50, nie pamiętam firmy teraz.
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline the_one

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2003, 07:47:25 am »
Wszystkie jak leci plakatówki, tubki a dobrą inwestycją jest zakup dużej puszki w szczególności czarna się przydaje (ja kupilem sobie czarną, szarą i zieloną, czarna jez mi sieę dawno skończyla)
uri sacra fames!

Zadady Mordheim w naszym ojczystym języku
http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline skolo

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2003, 09:54:07 am »
plakatówki

Offline drachenfeles

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2003, 03:58:38 pm »
Ja polecam spraye, a w szczególności te podkładowe. Są chropowate i świetnie się potem robi wash i przecierkę. Poza tym drewno można ładnie wycieniować, bez większego kłopotu za pomocą kilku zaledwie psiknięć.

Offline skolo

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2003, 07:33:13 pm »
spreje sa dobre na wieksze tereny, glazy itp. Jezeli chce sie ladnie odwzorowac fragmenty terenu to pendzelek i farbka ;-)

Offline Nazroth

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2003, 08:13:15 pm »
Do terenów z mordheima potrzeba ci jedynie czarnego chamskiego sprayu "decolak" i ze 3 farbki citadela (biała, brąz i czarna) moim zdaniem bez tego da się obejść, ale to już nie będzie ten efekt (robię makietki od ponad 7 lat i naprawdę farby citadelki nie są pieniędzmi utopionymi)

CITADEL rules!bracia!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline skolo

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2003, 11:31:10 am »
Naz: jezeli posiadasz jakies fajne zdjecia to przeslij mi to ja umieszcze w galeryji ;)

Offline Nilgar

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2003, 05:59:22 pm »
Cytat: "Nazroth"
CITADEL rules!bracia!

Mnie trochę wkurza tempo ich wysychania, ale ten "decolak" to interesująca sugestia - jest we wszystkich pewexach?

Offline Nazroth

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2003, 09:47:26 am »
Sparay decolaka powinien być we wszystkich sklepach typu farby/lakiery...jedynymi minusami tego sprayu jest fakt,iz mozna nim zalać figurki...Makiety i ich elementy trudno jest zalać:) (ja używam go do wszystkiego)
A co do moich prac na str. Gildii to bardzo chętnie...w przeciągu tygodnia zrobię pare wpytnich fotek i ci je Skolo prześlę...apropo, widziałem twoje figórki-naprawdę spoko, z tym że zrób podstawki! to daje figurkom naprawdę +35% efektywności:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline NemoOne

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2003, 02:23:17 pm »
jako zawodowy malarz murow ;) polecam farbe "Montana", kossztuje 15 zeta, ale robi malo zaciekow (na murze, nie wioem jak na figurce) ma zajebiste cisnienie i wogole dobrze kryje...mozna sprobowac.
Chciałbym spotkać interesujących i wspaniałych ludzi... i ich zabić. Byłbym pierwszym chłopakiem osiedla, który miałby potwierdzonego trupa"

Offline Dwalthrim

jakich farbek uzywacie do makiet?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2004, 05:31:17 pm »
Akryli ze sklepu z farbami i polskich akryli do modeli i makiet z 2-ej wojny!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"