trawa

Autor Wątek: Mordheim? Gdzie??  (Przeczytany 8889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Netsu

Mordheim? Gdzie??
« dnia: Listopad 14, 2002, 07:06:03 pm »
Mam zamiar zacząć gre w mordheim ale nie mam pojęcia gdzie odbywają sie regularnie turnieje (o ile wogule sie odbywją). Czy ktos wie??
czuj sie w banana...

Offline veyDer

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2002, 07:20:42 pm »
Jeśli mieszkasz w Warszawie, to w Avalonie podobno jest liga Mordheima, chociaż w praktyce sprowadza się to do tego, że przychodzi tam po prostu kilka osób grających i urządzają sobie potyczki.
To samo w Faberze - ostatnimi czasy w środy po południu Atom i R(y)ogaty sobie tam grają, czasem ja też się pojawiam.
Jednak jakichś zorganizowanych turniejów AFAIK nie ma. Ostatnio był na Bazyliszku, ale grały tylko 4 osoby. Ale to inna historia...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Netsu

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2002, 07:23:20 pm »
no to mam problem bo mieszkam we wrocławiu :P
czuj sie w banana...

Offline veyDer

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2002, 07:27:01 pm »
Hmmm... no to niestety nie jestem w stanie ci pomóc... :(
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline skolo

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2002, 09:23:25 pm »
Ani ja, tez mieszkam w Wawie. Jedyne miejsce, o ktorym wspomnial przedmowca to ksiegarnia Faber&Faber. Z Mordheim jednak oprocz naklejki na drzwiach wejsciowych ta ksiegarnia nie ma nic wspolnego. Bylem tam dzis spotkac sie z Piotrem W. , odebrac kurczacze koszulki Gildii...dno! Nie ma tam nic!!!! Na dole oprocz marnych 2 stolow do gry i ksiazeczek, oraz figurek do wfb i warmastera nie ma tam nic na czym mozna by oko zawiesic. Nawet pomalowane figuresy sa ciagle te same...a na tablicy ogloszen "sprzedam 300 kart do doomtrupa...."

Offline veyDer

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2002, 06:09:16 am »
Jak jedyne, jak o Avalonie wspomniałem?!?
Tam się dużo dzieje, jeśli chodzi o Mordheima!
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline skolo

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2002, 11:01:59 am »
no tak, ale ja tam nie bywam. moze jakies namiary?

Offline Mart

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2002, 11:40:10 am »
Najlepiej umów się z kumplem(kumplami) ,którzy grają (albo dopiero chcą grać)w mordka i zagraj kampanie(np 1/2 razy w tegodniu grać jeden scenariusz).

Gra w kampanii dopiero pokazuje  :twisted: do czego została stworzona.Wobraź sobie jakie kombosy mogą powstać po 10 :)  i więcej grach :D (ja gram jedną kampanie od 3 miesięcy z 12 gier w kampanii i stworzyłem pare takich  :lol: zajebistych komb).Niestety turnieje są zbyt krutkie(4-ry gry przeciętna na turniejach) na tworzenie takich cudeniek.Oczywiście przeciwnik robi to samo tworzy własne komba i taktyki przeciw nim .

Wniosek zastanów się czy nie mógł byś zagrać dłuższą kampanie 8) .

Offline Vatt'ghern

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2002, 04:51:43 pm »
rozwijanie postaci w z gory zalozonr komba to jeden z najlepszych aspektow mordka. dopiero chyba w necromundzie, jak sie nie losuje umiejetnosci, tylko wybiera, to mozna zrobic prawdziwe majstersztyki. w obu tych grach jest jednak maly szkopul - czesto sie zdaza, ze wylosowuje sie rzecz zbedna, albo danemu wojownikowi nieprzydatna. wkurza mnie niemilosiernie, jak np strzelec wylosowuje rozwiniecie sily, albo kiedy brakuje mi jednej umiejetnosci do zamkniecia kombosa, a wylosowuje jakis shit, a nastepne rozwiniecie bedzie za baaaardzo dlugo.

Offline veyDer

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2002, 06:31:27 pm »
Cytat: "skolo"
no tak, ale ja tam nie bywam. moze jakies namiary?


Jedziesz sobie na Piaski (520, 112 lub 121, tramwaje: m.in. 16, 17, 19, 33) i za skrzyżowaniem jest taki duży niebieski pawilon z napisem "Meble". Wchodzisz na wewnętrzny dziedziniec i na górnej galeryjce masz plakat Warhammera w oknie. To tam.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Mart

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2002, 07:13:13 pm »
Cytuj
...  jest jednak maly szkopul - czesto sie zdaza, ze wylosowuje sie rzecz zbedna, albo danemu wojownikowi nieprzydatna. wkurza mnie niemilosiernie, jak np strzelec wylosowuje rozwiniecie sily, albo kiedy brakuje mi jednej umiejetnosci do zamkniecia kombosa, a wylosowuje jakis shit, a nastepne rozwiniecie bedzie za baaaardzo dlugo.


To prawda ale jeżeli grasz kampanie( dłuższą) to po n-tej grze musi ci się udać :x . Natomiast w turnieju mogą to być strat nie do odrobienia  :cry: już po pierwszej bitwie.A troche elementu przypadkowości musi być.

Co do komb najskuteczniejsze są te które składają z najmnijszej liczby elementów :twisted:  ,a nie teoretycznie najpotęrzniejsze :evil: ( powody sam podałeś podyrzej :wink: ).

Offline Vatt'ghern

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2002, 10:15:07 pm »
z tych prostszych komb lubie dla skavenow polaczenie fighting clawsow z umiejetnoscia, ktora jest przeznaczona specjalnie dla tej broni. ale juz w necromundzie mozna robic fajniejsze zagmatwance. co powiesz na Juve z dwoma hand flamerami i umiejetnosciami: hip shooting, gunfighter, sprint i do smaku np dive lub infiltration. jezeli nie gracie w necromunde, to krotko streszcze - koles moze stzrelic z dwu broni wzornikowych po biegu na 12", albo np tyle przebiec i schowac sie tak, zeby nikt nie mogl do niego strzelac i szarzowac, albo wystawia sie gdzie chce na polu bitwy i w polaczeniu z 12" sprintu pali od razu kogo chce

Offline veyDer

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2002, 05:17:24 am »
Już pisałem... Na Piaskach, w niebieskim budynku z napisem "Meble", na wewnętrznym dziedzińcu, na górze...
Tylko, że będzie istniał jedynie do końca listopada... :cry:
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline Ulthran

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2002, 06:04:51 am »
hę??? Avalon likwidują??? A to z jakiej racji???

Offline veyDer

Mordheim? Gdzie??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2002, 07:04:19 am »
Ano likwidują... Szczegółów nie znam, wiem, że likwidują na pewno sklep, nie wiem, jak z kafejką, ale pewnie też... :(
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.